pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Msze w kościele.

Twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.
Awatar użytkownika
my_myself
VIP
VIP
Posty: 14
Rejestracja: 2012-01-22, 13:13
Lokalizacja: Poznań

Msze w kościele.

Post autor: my_myself »

Co uważacie o mszach w kościołach. ? Powinny być krótsze. ? :)
Szoszna
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2012-01-27, 19:43
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Szoszna »

Uważam, że jest dobrze jak jest...
Jeżeli ktoś przychodzi odstać swoje, bo chce mieć podpis... No to cóż... Jego problem...

Chociaż... Irytują mnie organiści... Też chciałabym czasem pośpiewać, a tu "ni kija"...
Maja456
VIP
VIP
Posty: 7
Rejestracja: 2012-02-05, 11:30

Post autor: Maja456 »

Dobrze jest. Chociaż moja koleżanka, która przychodzi tylko po podpis, uważa inaczej. Ale cóż.
Awatar użytkownika
Grrrruuubas
-#
-#
Posty: 70
Rejestracja: 2014-08-07, 12:17

Post autor: Grrrruuubas »

To się mija z celem. Takim osobą powinno od razu przybić wszystkie pieczątki ;)
woluest
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2014-08-14, 07:46

Post autor: woluest »

Msze w kościele mają dobrą długość. Nie ma sensu tego zmieniać.
Tytus
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2015-03-03, 17:48

Post autor: Tytus »

To trudne pytanie. Znajomy mówi że boi się wchodzić na Nabożeństwa by nie podpaść i nie usnąć na kazaniu teścia. Kazania u nas są rozbudowane filozoficznie, oczywiście wyłącznie o Panu Bogu, bez żadnych wrzutek politycznych. Dokładnie rozpatrują każde słowo Pisma Świętego i wymagają ciągłego śledzenia każdego słowa księdza. Trwają nawet godzinę. Wiadomo że dzieci takich kazań nie wysiedzą dlatego tez od zawsze po zakończeniu czytania fragmentów z Pisma Świętego dzieci wychodzą do salki katechetycznej na szkółkę niedzielną. Tam w zabawie poznają Pismo Święte. Najczęściej prowadzi to jedna z córek księdza.
Oczywiście czas kazania to nie jest to czas zmarnowany, no chyba, że jest się w kiepskiej kondycji. :roll:
Niedawno rozmawiałem z koleżanką z pracy, która narzekała, że ich ksiądz wpadł na pomysł by ogłoszenia parafialne były w środku mszy bo inaczej ludzie wychodzą w trakcie ogłoszeń.
U nas zawsze ogłoszenia były w trakcie Nabożeństwa, więc byłoby to niemożliwe. Poza tym często po Nabożeństwach mamy spotkania parafialne przy ciastkach i herbatce. Śpiewamy piosenki dla jubilatów, omawiamy wydatki parafii, ustalamy razem plany wspólnych działań, wyjazdów lub po prostu gadamy o sprawach rodzinnych z jakimi się spotykamy na co dzień. Niedziela to dzień dla wzmacniania naszej wiary, Kościoła i Pana Boga. Często takie wyjście do Kościoła to 3-4 godziny.
Ale to dużo daje nam wszystkim
thomas1969
VIP
VIP
Posty: 7
Rejestracja: 2015-08-21, 10:16
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: thomas1969 »

Uważam, że msze w kościele powinny być trochę dłuższe a zwłaszcza kazanie. Według mnie księża wygłaszają za krótkie kazania i za mało w nich przekazują. Lepiej byłoby gdyby wierny bardziej brał do siebie i przestrzegał tego co ksiądz nakazuje w kazaniu a nie wychodził w połowie mszy. Ogólnie msze są za krótkie. Powinny trwać przynajmniej 70 minut.
Awatar użytkownika
zabakermit88
VIP
VIP
Posty: 8
Rejestracja: 2015-08-28, 09:15
Kontakt:

Post autor: zabakermit88 »

Myślę, że długość to kwestia indywidualna i zależy od tego kto jak długo lubi spędzać czas w kościele.
fajova
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2016-05-06, 14:47

Post autor: fajova »

ja najbardziej lubię puste kościoły, są dla mnie bardzo klimatyczne//
Sieciech
-#
-#
Posty: 287
Rejestracja: 2016-07-01, 09:10

Post autor: Sieciech »

Tak, tak, msze powinny trwać tak do 5 minut w porywach.
Ech, jak już się robi taką uroczystą celebrację, to musi to trochę potrwać. Chociaż przyznam, że męczę się na ogłoszeniach duszpasterskich - wydaje mi się, że z biegiem lat jest ich coraz więcej i więcej.
ODPOWIEDZ