pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Miłość

Wielka Miłość? Przyjaźń? Czy tylko znajomość?
Mika
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2012-01-08, 19:08

Miłość

Post autor: Mika »

Czym właściwie jest miłość? Może to tylko złudzenie, może tylko wymysł? Czy ona istnieje naprawdę? A jeśli to fatamorgana? A jeśli zawsze pozostanie niespełnionym marzeniem? Czy warto jej ufać? Może tylko czeka żeby nas omamić, a potem gdy już uwierzymy, zaufamy to nas zgniecie, zacznie nas zabijać, tłumacząc, że to były tylko żarty? A jeśli jest ona nieosiągalna? Czy warto poświęcić całe życie na poszukiwaniu jej, a pod koniec i tak umrzeć samotnym?
Michaju
VIP
VIP
Posty: 8
Rejestracja: 2012-02-14, 18:27
Lokalizacja: to?

Post autor: Michaju »

Miłość istnieje, jest to do dość niesprecyzowane uczucie. W każdym razie nie można jej szukać, ponieważ to ona znajdzie nas, a nie my ją.

To, że dzisiejsza miłość wygląda jak wygląda zawdzięczamy tylko jej zmarginalizowaniu przez ludzi. Jednakże warto jej się poświęcić, ponieważ to ona w końcu utrzyma nas przy życiu.

Trzeba też zapamiętać jedno: Miłość to nie tylko uczucie. To obcowanie z drugą osobą, przeżywanie codzienności w niecodzienny sposób i pomoc sobie nawzajem w najcięższych sytuacjach życiowych i mimo wszystko trwanie przy danej osobie.
Paula526
VIP
VIP
Posty: 8
Rejestracja: 2012-02-15, 09:44

Post autor: Paula526 »

Miłość istnieje:) W zupełności zgadzam się z moim poprzednikiem :)
A tak w związku z tą miłością to zadam wam pytanie:
Jak spędziliście Walentynki??
Awatar użytkownika
Cebulka
-#
-#
Posty: 30
Rejestracja: 2010-12-22, 15:03

Post autor: Cebulka »

Walentynki to dla mnie najbardziej bezsensowne święto, wolę swojemu chłopakowi codziennie okazywać, że go kocham niż raz w roku :/ co do miłości to jest ona wtedy kiedy przestajemy wielbić wyobrażenia na temat drugiej osoby a zaczynamy kochać człowieka ;]
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

Miłość. Hm. Jak ją w ogóle zdefiniować? Często zastanawiam się czy to co czuję do mojego partnera to miłość. I nie wiem. Może to trochę smutne, ale nie wiem co to znaczy kochać.
Awatar użytkownika
emilkka
-#
-#
Posty: 1386
Rejestracja: 2010-10-03, 21:13
Lokalizacja: koniec świata.

Post autor: emilkka »

Tandetna pisze:Miłość. Hm. Jak ją w ogóle zdefiniować?
Na pocieszenie powiem Ci, że do tej pory psychologowie nie dogadali się, co do konkretnej definicji miłości ;)

A to się po prostu czuje, dlatego tak trudno miłość opisać słowami. W pewnym momencie kiedyś nieznana osoba staje się kimś najważniejszym w naszym życiu.
Na początku jest zakochanie - i to najbardziej widać na zewnątrz. Motylki w brzuchu, nieschodzący uśmiech z twarzy, ciągłe myślenie o tej drugiej osobie, rozkojarzenie i te sprawy. Właśnie zakochanie ma na myśli większość osób, gdy mówi o miłości.

A miłość? To już trochę więcej, niż trzymanie się za ręce. To pełna akceptacja drugiej osoby, jej wad i zalet. Bezinteresowna troska i zaangażowanie. Chęć spędzenia reszty życia razem, bez względu na wszystko.

I tak, ona istnieje ale nie warto szukać jej na siłę. Szukając miłości, tak naprawdę szukamy jakiegoś swojego ideału przez co nie zauważamy wielu wartościowych ludzi, którzy są blisko ;) Na każdego przyjedzie czas.

Poza tym jest jeszcze kila powodów, dla których istnieje coś takiego jak miłość, ale nie będę psuła tego romantycznego klimatu tematu jakimiś pseudonaukowymi wywodami ^^
Martysia
-#
-#
Posty: 32
Rejestracja: 2012-10-23, 14:13

Post autor: Martysia »

Miłość istnieje, i chyba ile osób tyle definicji ... Powiem tak - przez pierwsze lata jest to chemia pt. hormony itp...jednak z czasem jest to prawdziwe uczucie, jeśli oczywiście tyle przetrwa.
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Kiedyś mi się wydawało, że miłość to bzdura i istnieje tylko w romantycznych powieściach. W końcu przestałam szukać i jak trzasnęło to na całego.
Zgadzam się z Martysia, ilu ludzi, tyle definicji miłości. W moim przypadku jest to całkowita akceptacja drugiej osoby, porozumienie bez słów, wzajemne się uzupełnianie, chęć przebywania z kimś 24 godziny na dobę, itd. Mogłabym tak wymieniać bez końca.
Znalezienie jednej, uniwersalnej definicji jest raczej niemożliwe.
Aleksandra_090
VIP
VIP
Posty: 11
Rejestracja: 2012-10-26, 10:44

Post autor: Aleksandra_090 »

Cebulka pisze:Walentynki to dla mnie najbardziej bezsensowne święto, wolę swojemu chłopakowi codziennie okazywać, że go kocham niż raz w roku :/ co do miłości to jest ona wtedy kiedy przestajemy wielbić wyobrażenia na temat drugiej osoby a zaczynamy kochać człowieka ;]
Gada tak każdy, kto nie ma nikogo bliskiego. Walentynki do święto, takie jak każde inne. Do kościoła też powinno się chodzić regularnie, jednak niektórzy świętują tylko w Boże Narodzenie. A urodziny? Też nie obchodzisz, bo Twoi bliscy są dla Ciebie mili cały rok a prezentów nie potrzebujesz?
szalony
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2012-10-22, 13:38

Post autor: szalony »

Hej, jakoś ostatnio jest mi smuto, ;/ pogada ktoś ze mną :) Zapraszam do mnie http://gochat.in/Otowaki

Taka rozmowa anonimowa, pogadanie,wyżalenie się obcemu :)
Magda.W.
VIP
VIP
Posty: 9
Rejestracja: 2012-11-06, 12:48

Post autor: Magda.W. »

Miłość istnieje...nie może być bajką to, co tak wielu ludzi przeżywa - przecież to nie jest masowe urojenie :)
jukli
-#
-#
Posty: 219
Rejestracja: 2015-02-10, 11:48

Post autor: jukli »

Oczywiście, że istnieje. Moja narzeczona jest tego najlepszym przykładem. Ostatnio ubiera się tak pięknie na nasze randki: http://domodi.pl/trendy/stylizacja-na-r ... ubrac_1109 . Mógłbym na nią patrzeć i patrzeć:)
Awatar użytkownika
famme_fatale
-#
-#
Posty: 734
Rejestracja: 2015-07-27, 10:22

Post autor: famme_fatale »

ja wiem, że bardzo kocham mojego narzeczonego bo np. jak się pokłócimy to nie potrafię się długo na niego gniewać i chcę jak najszybciej się pogodzić i przytulic.
Martuśśka_658
-#
-#
Posty: 93
Rejestracja: 2016-06-14, 10:09

Post autor: Martuśśka_658 »

Miłość istnieje. Tylko nie można przegapić swojej szansy na szczęście. A wielu facetów ma problemy z okazywaniem uczuć. Kobiety w tym względzie są bardziej otwarte. A panowie się kryją. A przecież wyznanie miłości jest takie proste. Jak nie wiesz jak wyznać dziewczynie miłość sprawdź na noy.pl. Może się zainspirujesz ich pomysłami?
Sieciech
-#
-#
Posty: 287
Rejestracja: 2016-07-01, 09:10

Post autor: Sieciech »

Problem jest taki, że najczęściej interesujące nas osoby są już zajęte. Ja tak mam od lat. Co mi się spodoba jakieś miłe i nadobne dziewczę, to zaraz się okazuje, że ma faceta. I pozostaje pytanie, co w takiej sytuacji? Czytałem artykuł na MaxMag.pl o tym, jak przekonać do siebie dziewczynę , która ma chłopaka.

Myślicie, że to w porządku odbijać komuś jego drugą połówkę? Ja bym się nie odważył włazić z butami i próbować rozbić udany związek, ale jeśli dziewczyna nie czuje się z gościem szczęśliwa - to już chyba inna para kaloszy, czyż nie?
ODPOWIEDZ