pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Jaki miód

Ogólna dyskusja na tematy kulinarne.
Awatar użytkownika
puzon
-#
-#
Posty: 275
Rejestracja: 2012-08-21, 09:36

Jaki miód

Post autor: puzon »

Jaki miód lubicie najbardziej? Ja ostatnio odkryłam miód manuka z Nowej Zelandii ale lubię też polskie miody.
Justynian
-#
-#
Posty: 183
Rejestracja: 2011-11-27, 17:57

Post autor: Justynian »

Tylko polskie, najlepiej ten ciemny gryczany.:)
Chciałbym kiedyś spróbować jakiegoś z Afryki np. pomarańczowego jeżeli w ogóle się da. Bo pewnie na tych plantacjach tak psikają chemią, że pszczoły mogą nie dawać rady.
Wszelkie wynalazki typy magiczne właściwości manuka albo super tanie miody z Chin (które smakują jak sztuczny miód) to nie dla mnie. To już moja babcia robi lepszy syrop z lipy niż smakują takie cuda.
błętkina krew
-#
-#
Posty: 335
Rejestracja: 2013-01-16, 13:51

Post autor: błętkina krew »

Z tego co wiem, to najzdrowszy jest miód spadziowy.
Awatar użytkownika
galaxy
-#
-#
Posty: 180
Rejestracja: 2011-11-26, 12:18

Post autor: galaxy »

błętkina krew pisze:Z tego co wiem, to najzdrowszy jest miód spadziowy.
Z polskich moze tak,a le tak w ogóle to bezapleacyjnie miód manuka z Nowej Zelandii najzdorowszy, ja tez kocham jego zmak i to, że się nie krystalizuje.
ance
-#
-#
Posty: 50
Rejestracja: 2014-10-06, 13:30

Post autor: ance »

Ja też ostatnio odkryłam miody Manuka, co prawda do najtańszych nie należą, ale są mega. Co fajne mają tam nie tylko miód, ale i kapsułki na gardło i jakieś kosmetyki. http://www.miodymanuka.pl/
Awatar użytkownika
drakaria
VIP
VIP
Posty: 21
Rejestracja: 2014-11-30, 17:37

Post autor: drakaria »

Justynian pisze: Wszelkie wynalazki typy magiczne właściwości manuka albo super tanie miody z Chin (które smakują jak sztuczny miód) to nie dla mnie. To już moja babcia robi lepszy syrop z lipy niż smakują takie cuda.
Uważasz miód z manuki za magiczny wynalazek?
Zaskoczyła mnie Twoja wypowiedź, bo w internecie pełno artykułów o dobroczynnych właściwościach tego miodu...
Ja łączę go z pyłkiem i szczerze powiedziawszy, od kiedy się nim suplementuję, nie poczułam nawet osłabienia organizmu, nic mnie nie rozkłada. A nadal chodzę bez czapki i jem to, co do tej pory :)
A Song of Ice and Fire
arja
-#
-#
Posty: 527
Rejestracja: 2014-05-13, 13:02

Post autor: arja »

Ostatnio jadłam miód malinowy i był naprawdę przepyszny.
Majkassx
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2015-12-10, 13:14
Kontakt:

Post autor: Majkassx »

Nie jestem wybredna jeśli chodzi o miody i lubię w zasadzie każdy oprócz miodu gryczanego, którego gorzki smak mi przeszkadza. Moim faworytem jest miód lipowy, ale wielokwiatowy także bardzo lubię. A próbowałyście może "miodu" z mleczu?
Awatar użytkownika
wisnior343
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2015-12-12, 19:11

Post autor: wisnior343 »

Uwielbiam miód gryczany, jest dość drogi, ale pyszny i aromatyczny. Jak żaden inny.
Człowiek jest wolny tylko wtedy, kiedy niczego nie chce. Po co nam wolność?
Waleria
VIP
VIP
Posty: 8
Rejestracja: 2016-01-03, 12:16

Post autor: Waleria »

Bardzo lubię miód a szczególnie herbatę z miodem.Zazwyczaj za każdym razem kupuję inny rodzaj miodu.
GossipGirl
-#
-#
Posty: 40
Rejestracja: 2015-02-19, 12:09

Post autor: GossipGirl »

Majkassx moja babcia robi taki miód z mleczu :) zawsze się nazbiera tych kwiatków. Ja też bardzo lubię gryczany, bo takie ostrzejsze smaki bardziej mi odpowiadają i tak jest słodki. Drakaria a co to znaczy ze lączysz miód z pyłkiem? :) ja nie słyszałam o tym z manuki wczesniej
Broonciax
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2016-02-03, 15:09
Kontakt:

Post autor: Broonciax »

Najlepszy, najzdrowszy, a także najdroższy jest miód lipowy. Tylko taki kupuje.
Gadka
-#
-#
Posty: 50
Rejestracja: 2013-12-05, 09:32

Post autor: Gadka »

Z mniszka domowej roboty, choć to syrop nie miód a z miodków to manukę też pokochałam, zwłaszcza po infekcji, gdy przestałam dzięki niej kaszleć , po 4 tygodniach meczącego kaszlu.
Ryjjkam
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2016-02-18, 13:08
Kontakt:

Post autor: Ryjjkam »

Miód wielokwiatowy zdecydowanie jest najzdrowszy, ale też chyba najdroższy. Tylko takiego używam.
ladyaga
-#
-#
Posty: 696
Rejestracja: 2014-12-15, 21:31

Post autor: ladyaga »

A skąd taka informacja? Najlepszy to jest miód spadziowy i manuka.
ODPOWIEDZ