pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Fundusze inwestycyjne. Czy warto?

Tematy na temat pracy, bezrobocia, rynku.
Awatar użytkownika
puzon
-#
-#
Posty: 275
Rejestracja: 2012-08-21, 09:36

Fundusze inwestycyjne. Czy warto?

Post autor: puzon »

Czy ktoś z Was właśnie w taki sposób może inwestował kiedyś pieniądze?
Sam aktualnie zastanawiam się czy warto ponieważ z jednej strony może i lokaty są bezpieczniejsze ale oferują max 3 % a jest to praktycznie nic biorąc pod uwagę obecną inflację oraz podatek Belki.
Tak więc może warto by było postawić na fundusz? Patrzyłem sobie to niektóre oferują nawet do 8% skali zwrotu w roku.
Awatar użytkownika
jerzyk
-#
-#
Posty: 207
Rejestracja: 2013-07-22, 11:30

Post autor: jerzyk »

Niektóre faktycznie oferują taki wysoki zarobek. Sam bawię się w to od dłuższego czasu ale moja rada to odkładaj na kilku. W taki własnie sposób oddalasz ewentualne ryzyko.
Może i zarobek nie będzie taki wysoki niemniej i tak będzie to o wiele więcej niż na lokacie ( które jak sam zauważyłeś opłacalne nie są).
Zerknij sobie tutaj:
http://www.comperia.pl/fundusze_inwestycyjne - jest to dość dobre zestawienie poszczególnych funduszy.
Możesz sobie poczytać o strategiach działania oraz rodzajach poszczególnych.
Awatar użytkownika
puzon
-#
-#
Posty: 275
Rejestracja: 2012-08-21, 09:36

Post autor: puzon »

Super, dzięki za zestawienie. Właśnie o coś takiego mi chodziło ale nigdy nie mogłem znaleźć odpowiedniego miejsca. Przejrzę sobie na pewno.
Generalnie jakiś czas temu dzwonili do mnie z banku z propozycją funduszu jednak nie jestem do tego przekonany.
Myślisz jednak,że warto byłoby im zaufać? Czy mogą mi zaproponować coś interesującego? Czy lepiej jest jednak poszukać na swoją rękę?
Awatar użytkownika
jerzyk
-#
-#
Posty: 207
Rejestracja: 2013-07-22, 11:30

Post autor: jerzyk »

Konkretnego Ci nie doradze.
Aktualnie te indyjskie generują dobry zysk - możesz się w nich zorientować i zobaczyć czy coś zarobisz.
Na stronie którą tutaj podałem jest jeszcze możliwość zostawienia swojego numeru telefonu. Oddzwoni do Ciebie doradca i sobie pogadacie.
Może da się coś interesującego znaleźć.
pamelkar
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2014-09-11, 15:37

Post autor: pamelkar »

Puzon skorzystałeś z doradcy? Ja właśnie zastanawiam się czy lepiej pójść do banku czy pogadać z doradcą. O funduszach coś tam wiem, ale jeszcze nie inwestowałam. Chciałabym ulokować pieniądze w kilku funduszach, tylko trudno mi zdecydować w których. Przejrzałam już to zestawienie i przy niektorych % wynosi 17, czy to możliwe?
Awatar użytkownika
puzon
-#
-#
Posty: 275
Rejestracja: 2012-08-21, 09:36

Post autor: puzon »

pamelkar pisze:Puzon skorzystałeś z doradcy? Ja właśnie zastanawiam się czy lepiej pójść do banku czy pogadać z doradcą. O funduszach coś tam wiem, ale jeszcze nie inwestowałam. Chciałabym ulokować pieniądze w kilku funduszach, tylko trudno mi zdecydować w których. Przejrzałam już to zestawienie i przy niektorych % wynosi 17, czy to możliwe?
Tak pogadałem sobie.
Fajna sprawa, jeśli sama nie wiesz to naprawdę warto jest zadzwonić i sobie porozmawiać. Widać,ze gość bardzo ogarnięty w temacie. Doradził mi konkretny fundusz, na który raczej powinienem się zdecydować ( a w zasadzi kilka).
pamelkar
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2014-09-11, 15:37

Post autor: pamelkar »

Dzięki za odpowiedź. Też zostawiłam w takim razie dziś swój numer i czekam na kontakt. Przejrzalam zestawienie na comperi i zdecydowalabym się na pewno na fundusz indyjski- ryzyko jest niskie, a stopa zwrotu całkiem wysoka. A jakie macie zdanie o WIOF? Bo początkowo zastanawiałam się nad nim...
Awatar użytkownika
majeczka87
-#
-#
Posty: 530
Rejestracja: 2014-08-06, 16:52

Post autor: majeczka87 »

Najlepiej zaznajomić się z ofertami wszystkich banków i wybrać coś, co będzie dla nas najbardziej opłacalne. Zobaczcie tutaj, jakie są oferty.
HateMonday
VIP
VIP
Posty: 23
Rejestracja: 2014-10-09, 15:54

Post autor: HateMonday »

Fundusze to jest dobra alternatywa dla lokat, które po prostu nie są opłacalne. Mimo wszystko istanieje jakieś ryzyko, co wiąże się z dodatkowym stresem - ja bym się chyba na to nie zgodził :P
Awatar użytkownika
natalia-stowka
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2014-11-09, 14:38
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: natalia-stowka »

Ja trochę inwestuje w fundusze inwestycjyne ale tylko te z małym ryzykiem :) i w sumie źle na tym nie wychodzę na pewno lepiej niż na ROR. Ale na tym trzeba się znać.
"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu"
Jestem projektantem i zajmuje sie aranżacją ogrodów. Zaprasza na moją stronę: Ogrodzenia z gabionów
koc
VIP
VIP
Posty: 2
Rejestracja: 2014-11-26, 19:41

Post autor: koc »

jeśli jest dobry moment na inwestycje to na pewno warto bo kaskę można zarobić całkiem niezłą :)
lepiej zacząć od małej kwoty i zobaczyć jak bedzie
człowiek przecież uczy się na błędach :)
kasperr1
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2015-01-29, 13:28

Post autor: kasperr1 »

Podobno to się staje co raz bardziej modne, aczkolwiek ja bym zainwestował w coś bardziej spokojnego np obligacje.
sychzd
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2015-01-30, 13:46

Post autor: sychzd »

Obligacje na początek są najbezpieczniejsze.
younglady
-#
-#
Posty: 592
Rejestracja: 2014-10-29, 10:51

Post autor: younglady »

Fundusze inwestycyjne są dobrą opcją dla osób, które boją się inwestować samemu (np. z powodu braku wiedzy czy umiejętności), ale uważają to za lepsze rozwiązanie niż ROR czy lokaty. Można też skorzystać z pomocy doradcy finansowego, takiego jak bestacapital.pl, wtedy jest to wyjście pośrednie między inwestowaniem na własną rękę a za pomocą funduszu inwestycyjnego. Moim zdaniem jest to szczególnie dobre rozwiązanie na początku naszej obecności na rynku obligacji.

Obrazek
entorek
VIP
VIP
Posty: 11
Rejestracja: 2015-02-21, 18:59
Kontakt:

Post autor: entorek »

A potem może się zdarzyć, że upadnie jak Amber Gold rozwaga podstawa.
ODPOWIEDZ