pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Studia a praca

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Mercus
-#
-#
Posty: 99
Rejestracja: 2013-06-30, 15:44

Studia a praca

Post autor: Mercus »

Obecnie dużo sie dzisiaj mówi o tym, że jest zza dużo ludzi z wyższym wykształceniem a po prostu nie ma komu robić. Czy uważacie, że faktycznie ta jest, czy też to może duże uproszczenie? Moim zdaniem obecnie fach w ręku to sposób na życie. pPowiedziałbym wręcz, że obecnie łatwiej chyba dorobić się mając jakiś wyuczony zawód, typu spawacz, stolarz itp niż po studiach. Niestety zaczęło się o tym głośno mówić jak już byłem na studiach, bo w przeciwnym razie pewnie bym sie poważnie zastanawiał, czy na pewno iść na te studia. Niewątpliwie droga do sukcesu zawodowego po studiach jest bardzo długa a same studia są już czesto niewystarczające, sam za kilka tygodni będę miał obronę i poważnie zastanawiam się nad jakimiś studiami podyplomowymi, bo jak już mówiłem, obecnie same studia to trochę mało, tym bardziej, że studnentów jest coraz więcej i znaczenie dyplomu wyraźnie spadło w ciagu tych kilku lat. Tak się zastnawiam jakie studia podyplomowe wybrać, najbardziej by mi odpowiadały studia podyplomowe z prawa, takie znalazłem na tej Uczelni Wyższej ale zastanawiam się na jakiej zasadzie są prowadzone takie studia, bo normalnie takie studia trwają 5 lat, a studia podyplomowe tylko rok. Ktoś robił taką podyplomówkę i mógłby coś więcej powiedzieć? Jakie działy prawa są przerabiane?
Awatar użytkownika
famme_fatale
-#
-#
Posty: 734
Rejestracja: 2015-07-27, 10:22

Post autor: famme_fatale »

wszystko można ze sobą pogodzić, sama studiowałam dziennie i pracowałam więc wszystko da się zorganizować.
arja
-#
-#
Posty: 527
Rejestracja: 2014-05-13, 13:02

Post autor: arja »

Da się da się. Miałam znajomych, którzy studiowali dziennie i pracowali. Łatwo nie było, ale dawali radę.
Rhythm
-#
-#
Posty: 331
Rejestracja: 2014-06-13, 13:38

Post autor: Rhythm »

To wszystko da się pogodzić, chociaż ja pracowałam tylko przez wakacje.
Ajlar
-#
-#
Posty: 125
Rejestracja: 2016-01-28, 19:55

Post autor: Ajlar »

Ciężko jest pogodzić pracę ze studiami ale nie jest to nie możliwe. Ja pracuje i studiuję zaocznie - nie jest lekko ale jak się ma odrobinę samozaparcia to jakoś da się wyrobić. Akurat wybrałam kierunek zarządzanie - nie jest łatwy i sporo trzeba samemu przerabiać ale nie jest najgorzej. Podobaja mi się przedmioty no i wykładowcy bardzo sensowni - miło się chodzi na zajęcia.
Rhythm
-#
-#
Posty: 331
Rejestracja: 2014-06-13, 13:38

Post autor: Rhythm »

No właśnie, przy zaocznych studiach praca jak najbardziej.
iryska123
-#
-#
Posty: 201
Rejestracja: 2016-06-09, 14:46

Post autor: iryska123 »

Da się to pogodzić ale trzeba mieć do tego cierpliwośc ;)
Sieciech
-#
-#
Posty: 287
Rejestracja: 2016-07-01, 09:10

Post autor: Sieciech »

Jak się chce, to się da. Zwłaszcza teraz, jak wzrosła minimalna płaca, to już jest jakoś prościej.
iryska123
-#
-#
Posty: 201
Rejestracja: 2016-06-09, 14:46

Post autor: iryska123 »

Dokładnie, warto poczytać o stawce godzinowej 2017 roku na umowie zlecenie. Jeżeli ktoś chce sobie dorabiać to uważam, że jak najbardziej da się to pogodzić. Sama tak robiłam tylko jak wspomniałam, trzeba mieć cierpliwość i dużo siły :D
Roksana_O
-#
-#
Posty: 36
Rejestracja: 2016-05-24, 12:28

Post autor: Roksana_O »

Dla chcącego nic trudnego. Jeśli nie masz możliwość podjecia w czasie studiów pracy w kierunku, w którym się uczysz, masa młodzieży zaczyna od kelnerowania, opieki nad dziećmi, kaaażda praca czegoś uczy, kazda :)
esen
-#
-#
Posty: 289
Rejestracja: 2015-03-03, 10:14

Post autor: esen »

Praca raczej na wakacje. Tak to trudno to pogodzic.
Martuśśka_658
-#
-#
Posty: 93
Rejestracja: 2016-06-14, 10:09

Post autor: Martuśśka_658 »

Moim zdaniem można pogodzić studia z pracą, trzeba być tylko dobrze zorganizowanym
goral33
-#
-#
Posty: 157
Rejestracja: 2014-11-12, 13:41
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: goral33 »

Ja pracuje dorywczo dla tej firmy http://www.katalogprzedsiebiorstw.pl/pbr-media.html :0 jestem bardzo zadowolona.
amanda7
VIP
VIP
Posty: 10
Rejestracja: 2016-05-11, 20:17

Post autor: amanda7 »

Ciezko jest pogodzic jedno z drugim, niestety.
goral33
-#
-#
Posty: 157
Rejestracja: 2014-11-12, 13:41
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Post autor: goral33 »

No niestety ja studiuje dziennie i jest mi ciężko znaleźć pracę, jedynym wyjściem w moim przypadku jest praca zdalna. Taki wątek został już poruszony na tym forum http://zarabiamy.com.pl/opinie/pbr-medi ... krzysztof/ , co o tym sądzicie?
ODPOWIEDZ