pompy abs, abs pump

wiercenie studni

The Bridge

Tutaj możesz podzielić sie spostrzeżeniami, jakie filmy warto obejrzeć. Premiery kinowe, wasze recenzje, itp.
Ruth
-#
-#
Posty: 265
Rejestracja: 2011-02-14, 15:28

The Bridge

Post autor: Ruth »

Most Golden Gate w San Francisco to miejsce, w którym popełnia się najwięcej samobójstw na świecie. W latach 2004 i 2005 życie odebrało tam sobie kilkadziesiąt osób. Liczby są suche. Kryje się za nimi ludzkie cierpienie, dramat tych, którzy odeszli i tych, którzy zostali. Tytułowy most staje się symbolicznym pomostem pomiędzy życiem i śmiercią, umarłymi i żywymi. Realizatorzy filmu cały 2004 rok spędzili na obserwacji mostu. Zarejestrowały większość z dwudziestu czterech popełnionych w tym czasie samobójstw, jak również większość podjętych prób ich popełnienia. Dodatkowo powstał materiał, na który składają się szczere, wstrząsające rozmowy z rodzinami i przyjaciółmi samobójców, ze świadkami i z tymi, którzy próbowali odebrać sobie życie.
źródło: filmweb.pl

Ktoś oglądał? Jak wrażenia? Mieliście jakieś przemyślenia? Ktoś się wzruszył? Ktoś stwierdził, że to przerażające, nagrywać ludzi popełniających samobójstwo?
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Nie oglądałam, ale brzmi intrygująco.
Ruth
-#
-#
Posty: 265
Rejestracja: 2011-02-14, 15:28

Post autor: Ruth »

Film jest mocny. Nie lubię za bardzo tego gatunku, ale to jest mistrzostwo. Grunt to dobry temat. Ten jest rewelacyjny. Choć przytłaczający. Ukazuje sam fakt samobójstwa w nieco inny sposób, tak jakby od środka. Jednak nie polecam go osobom nazbyt wrażliwym.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

O! Kiedyś czytałam o tym filmie i pamiętam, że strasznie chciałam obejrzeć. Ale wtedy była to chyba tylko zapowiedź. Teraz na pewno po niego sięgnę, gdy będę mieć czas.
Awatar użytkownika
Koral
-#
-#
Posty: 52
Rejestracja: 2011-02-25, 16:58

Post autor: Koral »

na pewno obejrzę. Tematyka dla mnie przerżająca. Temat samobójstwa zawsze budzi we mnie wiele emocji
Awatar użytkownika
lukaso
-#
-#
Posty: 42
Rejestracja: 2010-10-09, 13:06

Post autor: lukaso »

Coś o nim słyszałem. Muszę koniecznie poszukać.
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

Oglądałam.
Miałam mieszane uczucia, czułam trochę niesmak, a trochę podziw - ale nie dla tych 'samobójców', tylko dla ludzi, którzy w filmie tym się wypowiadali, tzn, rodzin i najbliższych tych osób. Zszokowała mnie jedna historia - gdzie ojciec mówił o tym, że wiedział, że syn poszedł popełnić samobójstwo i kompletnie nic z tym nie robił, ba - nie kazał nic robić nawet żonie... Jednak nie wypowiadam się, ocenę tego postępowania zostawiam waszej moralności.
ODPOWIEDZ