pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Sztuka w dzisiejszych czasach.

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
Who's your dad?
-#
-#
Posty: 113
Rejestracja: 2011-11-20, 23:08
Lokalizacja: Białystok

Sztuka w dzisiejszych czasach.

Post autor: Who's your dad? »

http://kultura.wp.pl/galeria.html?gid=14012735&

Artykuł mnie zaszokował. Czy temat sztuki jest już tak oklepany, że aby zaciekawić czymś ludzi to musi to być makabryczne, wstrząsające i naruszające godność innego człowieka???
Awatar użytkownika
kidding ?
-#
-#
Posty: 68
Rejestracja: 2011-11-26, 20:13

Post autor: kidding ? »

Uważam, że piękno nie jest oklepane i nadal pole do popisu istnieje.
Nie wiem dlaczego, ale często stawia się teraz sztukę na równi z kontrowersją zamiast z czymś lekkim, ciepłym, pięknym.
Co do artykułu i zdjęć: Facet jest chory co jest tutaj bardzo istotną kwestią. Ja nie uważam samo destrukcji, wysuszonego ciała, cierpiącego ciała chcąc czy nie chcąc, odbytów itp za sztukę. To jest realne, obrzydliwe i sama nie wiem jakie jeszcze. Jeżeli miałabym podziwiać takie coś to byłoby to chore. Tak wyglądające ciała czy podobnie można chociażby zobaczyć w krajach drugiego świata co kompletnie nie jest niczym co powinno się podziwiać.
Chyba sztuka jest do podziwiania ?
W tym wypadku słowo sztuka nie jest 'sobą' jest to sztuka 'chora', dosłownie.
Awatar użytkownika
Who's your dad?
-#
-#
Posty: 113
Rejestracja: 2011-11-20, 23:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Who's your dad? »

Nie wiem dlaczego, ale często stawia się teraz sztukę na równi z kontrowersją zamiast z czymś lekkim, ciepłym, pięknym.
Wulgarna sztuka jest najprostsza bo najczęściej dotyczy tematów tabu. "Zakazany owoc najlepiej smakuje". Poza tym w dzisiejszych czasach ludziom ciężko się wysilić, aby zrozumieć coś wartościowego. Czasami mam wrażenie im się bardziej rozwijamy to tym bardziej się cofamy mentalnie.
Awatar użytkownika
katapulta
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2011-11-28, 10:51

Post autor: katapulta »

faktycznie szokujacy artykul. osobiscie nie jestem wielbicielka sztuki wspolczesnej, ale preawda jest taka, ze przez wieki celem sztuki bylo wytracenie ludzi z rutyny codziennosci i zachecenie ich do chwili refleksji. pokusze sie wiec o opinie, ze w tym wypadku znow sie to wspolczesnemu artyscie udalo.
Awatar użytkownika
PannaPsycho
-#
-#
Posty: 91
Rejestracja: 2011-11-25, 16:53

Post autor: PannaPsycho »

Owszem w dzisiejszych czasach trudno zrobić coś co nie było nigdy wcześniej pokazane, ale żeby aż do tego stopnia wymyślać? Dla mnie wgl sztuka współczesna szczególnie kubistyczne widzenie świata ma taki charakter niedorozwoju...
Awatar użytkownika
edziuniek
-#
-#
Posty: 223
Rejestracja: 2011-11-26, 21:16

Post autor: edziuniek »

W dziesiejszych czasach wszystko może być sztuka.
Możesz sobie wsadzić polska flage w kupe ( tak jak to zrobił pan Wojewódzki w swoim programie na żywo obrażajac tym mnie i innych ludzi którzy, szanują symbole narodowe) i powiedzieć ze dla cb jest to sztuka i nikt nie może ci nic zrobić.
Awatar użytkownika
Who's your dad?
-#
-#
Posty: 113
Rejestracja: 2011-11-20, 23:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Who's your dad? »

W dziesiejszych czasach wszystko może być sztuka.
Możesz sobie wsadzić polska flage w kupe ( tak jak to zrobił pan Wojewódzki w swoim programie na żywo obrażajac tym mnie i innych ludzi którzy, szanują symbole narodowe) i powiedzieć ze dla cb jest to sztuka i nikt nie może ci nic zrobić.
Albo możesz nawalić sąsiadowi na wycieraczkę i nic ci nie zrobi bo to sztuka :D.
Awatar użytkownika
edziuniek
-#
-#
Posty: 223
Rejestracja: 2011-11-26, 21:16

Post autor: edziuniek »

Nie no to bedzie uznane jako zanieczyszczanie cudzej własności xD
Ale możesz sobie kupe na swoja wycieraczkę walnąć i postawić to jako rzeżbe i powiedzieć ze to dal cb jest sztuka.
Awatar użytkownika
buds449
VIP
VIP
Posty: 20
Rejestracja: 2011-11-24, 15:08
Lokalizacja: Katowice

Post autor: buds449 »

skoro ten pan artysta z artykułu jest już taki znany i każdy wie, że jest chory to czemu go nie zamkną do szpitala tylko ludzi katują takimi zdjęciami? nie wiem jak można coś takiego nazwać sztuką, bo wg mnie , nie ma z nią nic wspólnego. owszem, sztuka ma zmuszać do przemyśleń, ale zarazem ma mieć coś wspólnego z estetyką, a tu żadnych powiązań nie widzę, wręcz przeciwnie.
Awatar użytkownika
edziuniek
-#
-#
Posty: 223
Rejestracja: 2011-11-26, 21:16

Post autor: edziuniek »

No bo każdy ma niepełnosprawność umysłową, a u niego tylko tego żadne testy nie wykazały xD
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Czy temat sztuki jest już tak oklepany, że aby zaciekawić czymś ludzi to musi to być makabryczne, wstrząsające i naruszające godność innego człowieka???
Niestety wygląda na to, że tak. W dzisiejszych czasach właśnie takie tematy sprzedają się najbardziej i uderzają po oczach. Coś w rodzaju pożywki dla mas.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Jak dla mnie to mało szokujące... Jestem mizantropką, więc ludzkie cierpienie mnie nie rusza.

Myślę, że można tu to wkleić.
nigdy nie przeglądam portali plotkarskich, ale dziś zajrzałam. Znalazłam taki artykuł.
http://www.pudelek.pl/artykul/37009/zag ... z_petycje/
Jak w ogóle można patrzeć na cierpienie biednego psa przywiązanego przez jakiegoś idiotę, a co gorsza zachwycać się tym.
Awatar użytkownika
PannaPsycho
-#
-#
Posty: 91
Rejestracja: 2011-11-25, 16:53

Post autor: PannaPsycho »

To już nie jest sztuka tylko choroba...niedługo przywiążą tak człowieka i nazwą to sztuką i nikt nie będzie mógł nic zrobisz bo przecież to sztuka ;/
Awatar użytkownika
Who's your dad?
-#
-#
Posty: 113
Rejestracja: 2011-11-20, 23:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Who's your dad? »

....To niech mi go dadzą. Zagłodzę go w imię sztuki....z każdym kolejnym dniem przekonuję się , że największy poziom pojebstwa nie został jeszcze osiągnięty.
p22
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2011-12-23, 14:44

Post autor: p22 »

Bardzo trudno to rozeznać, bo o ile czasem aż prosi się powiedzieć "o gustach się nie dyskutuje", o tyle często się to sprzeniewierza. Sztuka jest pojęciem subiektywnym, bardzo elastycznym, i zarzucenie czegoś artyście jest po prostu innym spojrzeniem. ale najlepszą metodą jest mieć ludzkie oczy, czyli tworzyć tak, by nie zadawać nikomu cierpienia, w tym sobie. artysta, który nie szanuje siebie, nie szanuje odbiorców i ludzi w ogóle.
Pierwszy raz zetknęłam się z twórczością (no właśnie nie wiem, czy nie pasowałby tu cudzysłów) Nebredy; szczerze mówić nie jestem w wielkim szoku. Wszystko to już było, w obozach koncentracyjnych na masową skalę. U niego przybrało to formę autodestrukcyjną. Nie wątpię, że są osoby, którym bardzo się to spodoba, może nawet jest ich wielu. Czy to jest jednak sztuka ponad normą, sztuka wyższa? Czy sztuka?
ODPOWIEDZ