pompy abs, abs pump

wiercenie studni

"Pieniądze szczęscia nie dają"

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Za pieniądze w naszych czasach można mieć wszystko, nawet przyjaciół czy miłość ale tylko dlatego, że masz forsę. Pieniądze ułatwiają życie,, pomagają osiągnąć bardzo wiele celów. Ludzie to cholerni materialiście może nie wszyscy, ale tysiące razy widziałam jak niektórzy skreślają człowieka tylko dlatego, że nie jest nadziany.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Nie jestem bardzo bogata, ale nigdy mi niczego nie brakowło. Ani myślę zdobywać przyjaciół albo szczęścia kasą. Na szczęście nie obracam się wśród obłudników, bo zawsze na pierwsze spotkanie z kimś nowym nie idę w markowych ciuchach, i nie biorę ze sobą więcej niż 50 złotych...
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

Pieniędzmi nie kupimy szczęścia , miłości , czasu ..
Ich brak jak również nadmiar powoduje wiele konfliktów .
Najlepiej ich mieć tyle , aby wystarczało na podstawowe potrzeby i lekkie przyjemności ;)
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

Pieniądze szczęścia nie dają... ale niestety żyjemy w czasach, w których trzeba je mieć by to szczęście zdobyć.
Uważam, że na pierwszym miejscu nie powinny stać pieniądze, ale rodzina i przyjaciele. Dopóki będę miała wokół siebie kochających ludzi, będę mogła gryźć nawet tynk ze ściany byle tylko z nimi zostać.
Ludzie którzy wyznają w pełni to przysłowie są tylko i wyłącznie materialistami.
Awatar użytkownika
Desire
-#
-#
Posty: 95
Rejestracja: 2009-07-29, 11:40
Lokalizacja: okolice Lbn.

Post autor: Desire »

Moim zdaniem pieniadze dają szczęście, chociaż same w sobie szczęściem nie są.
Ale dzięki pieniądzom mamy dach nad głową, pożywienie... czyli to co daje nam poczucie bezpieczeństwa, które jest przecież potrzebne do szczęścia.
Pieniadze dają też wolność, niezależność.
Pozwalają spełniać marzenia.
Więc na pewno dają szczęście, pośrednio, lecz dają.
Awatar użytkownika
Cheery
-#
-#
Posty: 933
Rejestracja: 2009-11-02, 21:18
Lokalizacja: CHAOS

Post autor: Cheery »

Trudno jednoznacznie powiedzieć, czy pieniądze szczęście dają, czy nie dają. Uważam, że rzeczy materialne, do których kupna potrzebne nam są pieniądze nie tyle wywołują szczęście, co radość, która często jest tylko chwilowa. Szczęście powinno określać jakieś pozytywne uczucia, a uczuć przecież nie można kupić. Chociaż wiadomo, że bez pieniędzy trudno jest żyć, spełniać niektóre marzenia. Każdy interpretuje szczęście na własny sposób. Jednak powinno ono wiązać się z głębszymi odczuciami, a nie z samymi pieniędzmi.
Awatar użytkownika
natka7117
-#
-#
Posty: 430
Rejestracja: 2010-03-13, 15:56

Post autor: natka7117 »

Nie zgadzam się z tym. Niektórzy mówią, że pieniądze im dają szczęście - częściowo lub w całości. Wyobraźmy sobie, że mamy tyle kasy ile chcemy. No i co z tego gdy nie mamy się nią z kim dzilić? Nie mamy przyjaciół, nie mamy tej ukochanej osoby, jesteśmy chorzy na nieuleczalną chorobę... Czy jesteśmy szcześliwi...

Pozdrawiam. ;)
Awatar użytkownika
Crocodile
-#
-#
Posty: 154
Rejestracja: 2010-04-03, 18:46

Post autor: Crocodile »

Jestem pewien, że w obecnej mojej sytuacji pieniądze dałyby mi dużo szczęścia. Wszystko zależy od tego co kogo uszczęśliwia.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Ale w naszej rzeczywistości trudno byłoby żyć bez pieniędzy. Jesteśmy społeczeństwem typowo konsumpcyjnym.
natka7117 pisze:jesteśmy chorzy na nieuleczalną chorobę.
O uwierz mi, że wtedy to pieniądze przydają się jak nigdy. Medycyna cały czas idzie naprzód, a wszystko kosztuje. Właśnie te najnowocześniejsze, najbardziej innowacyjne metody, które mogą komuś uratować życie są najdroższe.
natka7117 pisze:No i co z tego gdy nie mamy się nią z kim dzilić? Nie mamy przyjaciół, nie mamy tej ukochanej osoby
Akurat koło bogatych osób, zawsze znajduje się jakiś krąg osób. Pytanie tylko, czy są oni przy nich, tylko ze względu na ich bogactwo? Ale to już inna sprawa.
Wszystko zależy też o charakteru danej osoby, od tego, jak żyje ze swym bogactwem.

Ja jednak wychodzę założenia, że w obecnych czasach pieniądze jednak dają szczęście. Może i nie szczęście duchowe. Ale, dzięki nim możemy podróżować, realizować swoje marzenia - te większe i te mniejsze, możemy sprawiać sobie i innym odrobinę przyjemności.
Awatar użytkownika
slow
-#
-#
Posty: 357
Rejestracja: 2009-12-22, 13:02

Post autor: slow »

Pieniądze z pewnością nie powinny być jedynym wyznacznikiem szczęścia,lecz trudno mi uwierzyć,że jeszcze nikomu szczęścia nie przyniosła.Rzeczy materialne także nas cieszą,choć owszem nie stanowią takiego źródła szczęścia jak miłość ,czy bliskość innej osoby.
Pieniądze są niezbędne do życia.
Mniemam,że w pełni można docenić ich znaczenie,gdy zaczniemy cierpieć na ich brak.
Awatar użytkownika
CienSkrzydel
-#
-#
Posty: 25
Rejestracja: 2012-03-09, 10:24
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: CienSkrzydel »

Wczoraj na uczelni dyskutowałam o tym problemie z wykładowcą. Mieliśmy luźniejsze zajęcia i padło takie sformowanie. Oczywiście ten Pan upierał się, że nie dają szczęścia, a ja jednak próbowałam wyjaśnić moje zdanie, że jednak pieniądze szczęście dają.Dlaczego? Ponieważ nie da się żyć bez pieniędzy. Co to za szczęście w życiu kiedy brakuje nam na opłaty, czynsz, czy nawet chleb.Wtedy cały spokój chociażby rodzinny znika. Wieczne kłótnie o pieniądze, że ich nie ma, że każdy powinien iść szukać pracy.Wtedy życie jest koszmarem.Wiecie jaką uzyskałam odpowiedź? "Kto szuka pracy, to ją znajdzie". Niestety życie nie jest czarno białe. Dla młodych ludzi może jest praca, ale dla osób starszych,które przykładowo skończyły zawód,które już obecnie nie istnieje jest ciężko znaleźć jakąś pracę. Owszem roznoszenie ulotek, zbieranie butelek, puszek jak podsunął mój wykładowca. Nie przesadzajmy jednak z tego można owszem zapłacić jakieś rachunki, ale niestety nie wszystkie. A rodziny patologiczne, gdzie znajduje się alkohol? Tak, oczywiście uzyskałam odpowiedź, ze wtedy rozwód. Jednakże życie nie jest czarno-białe.Nic nie jest takie proste.
Pieniądze dają szczęście, jeżeli zapewniają podstawowy byt, a nie stają się wyścigiem za milionem ;)
Justyś88
-#
-#
Posty: 38
Rejestracja: 2012-09-03, 14:29

Post autor: Justyś88 »

Oczywiście że dają, ale nie można stawiać ich na pierwszym miejscu w swojej hierarchii wartości. Jeśli pamięta się że najważniejsi są ludzie wokół nas, a pieniądze umożliwia jedynie spełnienie marzeń oraz wygodne życie - z pewnością jest łatwiej, i dają szczęście. Ludzie bez kasy zwykle mają dużo więcej problemów niż Ci przy kasie.
Garden Trading na White House Design.
Awatar użytkownika
muniek
VIP
VIP
Posty: 21
Rejestracja: 2012-10-29, 10:47

Post autor: muniek »

Szczęścia może i nie dają, ale o wiele milej płacze się w Mercedesie niż pod mostem.
błętkina krew
-#
-#
Posty: 335
Rejestracja: 2013-01-16, 13:51

Post autor: błętkina krew »

Moim zdaniem pieniądze mogą dać nam w jakimś stopniu szczęście, jak i nie zależność. Ludzie którzy twierdzą odwrotnie, chyba nigdy nie mogli sobie na nic więcej pozwolić.
Awatar użytkownika
przystup
VIP
VIP
Posty: 3
Rejestracja: 2015-02-23, 20:52
Lokalizacja: Łomża

Post autor: przystup »

może i nie dają, ale lepiej płakać w ferrari niż pod mostem....
W niebie brak wszys­tkich in­te­resujących ludzi.
ODPOWIEDZ