pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Zdrowe odżywianie

Jeśli lubisz rozmawiać o zwierzętach to jest odpowiednie miejsce dla Ciebie.
szambelan
-#
-#
Posty: 55
Rejestracja: 2019-09-23, 14:07

Zdrowe odżywianie

Post autor: szambelan »

Tak trochę poruszę temat odżywiania psiaka. U nas wyszło to po ostatniej wizycie u vet i badaniach. Wychodzi że mamy problemy z wątrobą. Zaczęło się od tego, że psiak zaczął dużo więcej pić. Vet sugeruje by zmienić karmę. Chodzi o to, że obecna za bardzo jak na wiek obciąża cały układ pokarmowy. I na pewno trzeba zrobić zmiany. Z tego co wiem, to w pierwszej kolejności eliminacja karm ze zbożami. Mieliście do czynienia z takimi karmami?
qlaczynsky
-#
-#
Posty: 48
Rejestracja: 2019-09-26, 21:00

Re: Zdrowe odżywianie

Post autor: qlaczynsky »

Jak wiek odpowiedni to na pewno trzeba zmienić karmę na taką pod seniora. Bo jednak zmienia się samo trawienie i aktywność psiaka. Inne potrzeby. Musisz na pewno zmienić karmę. Może coś z Empire? Inna sprawa, że jak dużo pije to może też być coś z wątrobą. Na pewno przyda się tutaj konsultacja vet i badania.
JacekB
-#
-#
Posty: 50
Rejestracja: 2019-09-24, 19:27

Re: Zdrowe odżywianie

Post autor: JacekB »

Tak jak tu piszą. Sprawdź skład karmy. Bo od tego sporo zależy. Jakie mięso, jakie dodatkowe składniki. Od tego zależy sporo. Niektóre składniki obciążają za bardzo organizm, jak zboża, wiec warto kupować takie karmy, które tego nie mają. Empire, które tu wspomniano, to dobry wybór. Fajny skład.
malra
-#
-#
Posty: 128
Rejestracja: 2016-07-19, 21:38

Re: Zdrowe odżywianie

Post autor: malra »

Zmianę karmy przeprowadź stopniowo jak to się powinno odbywać. Mój psiak ma już 12 lat i jestem już po zmianie karmy na taką dla seniorów. Na początku kupiłam kilka mniejszych opakowań takich karm i dałam mu do wyboru by zobaczyć, która bardziej mu pasuje. Bezkonkurencyjnie wygrał Empire jednak skład ma duże znaczenie, a psiak ciesz się zdrowiem.
Mitka
VIP
VIP
Posty: 18
Rejestracja: 2019-09-20, 15:49

Re: Zdrowe odżywianie

Post autor: Mitka »

malra pisze: 2022-11-19, 20:51 Zmianę karmy przeprowadź stopniowo jak to się powinno odbywać. Mój psiak ma już 12 lat i jestem już po zmianie karmy na taką dla seniorów. Na początku kupiłam kilka mniejszych opakowań takich karm i dałam mu do wyboru by zobaczyć, która bardziej mu pasuje. Bezkonkurencyjnie wygrał Empire jednak skład ma duże znaczenie, a psiak ciesz się zdrowiem.
Nie ma co się dziwić bo skład karm robi wrażenie, a na dodatek ich system zamykania pozwala na przechowywanie jej bez utraty wartościowych skłądników. Dodatkowo zamówienia są realizowane ekspresowo i bezproblemowo.
bolcowa
VIP
VIP
Posty: 15
Rejestracja: 2022-08-07, 17:58

Re: Zdrowe odżywianie

Post autor: bolcowa »

Dlatego karmę dla psa czy kota należy podawać taką samą jaką nasz przyjaciel był karmiony w hodowli. Mój brytyjczyk dostawał Karmy Josera i ja nie zamierzam jej zmieniać a wręcz urozmaicać. Dobry skład i duzy wybór dlatego co jakis czas a to łosoś lub kaczka.
JacekB
-#
-#
Posty: 50
Rejestracja: 2019-09-24, 19:27

Re: Zdrowe odżywianie

Post autor: JacekB »

bolcowa to nie tak. Karmę zmienia sie na taką, która jest dobra. Tutaj nie ma znaczenia to, co psiak jadł jako młody. Zmiana nie jest problemem jak robi się to z głowa i jest to działanie rozciagniete w czasie. Każdy vet ci to potwierdzi. Inna sprawa piszesz o karmie, przy której producent nawet nie pisze ile ma mięsa :) W każdym razie takich informacji nie ma na ich stronie. Dziwne. Wybierając Empire od razu takie info jest I od razu wiadomo co to za mięso, jaka jakość i ile poszczególnych rodzajów mięsa. Łącznie w tych karmach przeważnie jest do 80% mięsa. Prawdziwego mięsa. A nie tłuszczu z drobiu ;)
malra
-#
-#
Posty: 128
Rejestracja: 2016-07-19, 21:38

Re: Zdrowe odżywianie

Post autor: malra »

JacekB oni o skald i jakość dbają na najwyższym poziomie o czym świadczy produkcja karmy w małych seriach by mieć nad tym całkowitą kontrolę. Dodatkowo liczne nagrody jakie otrzymali tylko to potwierdzają.
Mitka
VIP
VIP
Posty: 18
Rejestracja: 2019-09-20, 15:49

Re: Zdrowe odżywianie

Post autor: Mitka »

Psiak mój za Empire przepada i w końcu nie ma żadnych rewolucji jelitowych. Jednak warto zwracać uwagę na to co kupujemy nawet jeżeli mamy wydać trochę więcej. To się opłaca bo psiak rozwija się zdrowo i nie trzeba jeździć z nim do weta tak często jak poprzednio nam się zdarzało.
qlaczynsky
-#
-#
Posty: 48
Rejestracja: 2019-09-26, 21:00

Re: Zdrowe odżywianie

Post autor: qlaczynsky »

Karma od Empire jest niezła. I tutaj mamy właściwie pełny przekrój tego, jaka rasa, jaki wiek psiaka. Możemy sobie dobrać karmę pod siebie. A właściwie pod tego małego przyjaciela, co biega po domu. Najważniejsze, ze karma jest z tych lepszych :) I się sprawdza.
wartka
VIP
VIP
Posty: 6
Rejestracja: 2023-03-12, 12:02

Re: Zdrowe odżywianie

Post autor: wartka »

Moja Mika ma 8 lat więc przez ten czas przerobiłysmy wiele karm, obecnie zajada się Festival Josera to karma sucha ale po podlaniu wodą robi się z pysznym sosikiem i teraz to nasz nr1.
szambelan
-#
-#
Posty: 55
Rejestracja: 2019-09-23, 14:07

Re: Zdrowe odżywianie

Post autor: szambelan »

wartka tylko czemu producent Festivalu nie podaje w składzie %? Oj nie przy łososiu podali, że jest 4% A ile jest suszonego białka kurczaka? I czy to jest mięso czy coś innego? Nie wiadomo. Empire skład podaje bardziej oczywisty. I to mnie bardziej przekonuje. Jest po prostu więcej danych i tyle. Bardziej przejrzyste podejście.
qlaczynsky
-#
-#
Posty: 48
Rejestracja: 2019-09-26, 21:00

Re: Zdrowe odżywianie

Post autor: qlaczynsky »

szambelan pisze: 2023-03-29, 22:00 wartka tylko czemu producent Festivalu nie podaje w składzie %? Oj nie przy łososiu podali, że jest 4% A ile jest suszonego białka kurczaka? I czy to jest mięso czy coś innego? Nie wiadomo. Empire skład podaje bardziej oczywisty. I to mnie bardziej przekonuje. Jest po prostu więcej danych i tyle. Bardziej przejrzyste podejście.
Nie podają bo to by za bardzo pokazało co jest w karmie. Czasami tak się ukrywa prawdziwe składniki. I to nie tylko w karmie dla psiaka ale we wszystkim. Jak nie ma podanych dokładnych wartości, to znaczy, że coś jest na rzeczy. A na stronie Empire wszystko można znaleźć, do każdej karmy.
szambelan
-#
-#
Posty: 55
Rejestracja: 2019-09-23, 14:07

Re: Zdrowe odżywianie

Post autor: szambelan »

Oczywiście. Można sobie np. zobaczyć każdy rodzaj karmy i poczytać jaki ma skład. Bo zmienia sie w stosunku do tego, czy to jest dla seniora, czy dla szczeniaka. Każdy po prostu potrzebuje coś innego. Ale bezpośrednio na stronie można poczytać co jest i jeszcze przed zakupem Empire, mieć pewność czy nam taki skład odpowiada.
wiletka
VIP
VIP
Posty: 24
Rejestracja: 2023-05-31, 21:44

Re: Zdrowe odżywianie

Post autor: wiletka »

Jak szukacie dobrej mokrej karmy dla psa polecam Josere Meat Lovers monobiałkowa
ODPOWIEDZ