pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Samobójcy w niebie

Twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.
Awatar użytkownika
usiek
-#
-#
Posty: 307
Rejestracja: 2009-09-09, 20:01
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: usiek »

To zależy. Teoretycznie, jak stwierdziła psychiczna, tacy ludzie odrzucają najważniejszy dar i popełniają bardzo ciężki grzech. Jednak wydaje mi się, że gdy np. w ostatniej chwili (podczas spadania czy coś) pomodlą się i będą błagać o wybaczenie, to pójdą do nieba. Ciężko mi się wypowiedzieć, bo moim zdaniem z każdego problemu można wybrnąć, zawsze znajdzie się rozwiązanie. Ale rozumiem też, że są ludzie z bardzo słabą psychiką, dla których nawet rzucenie przez dziewczynę/chłopaka jest ciężkim ciosem i wydaje im się, że na tym życie się kończy i to robią. Naprawdę nie wiem, co o tym myśleć. Jeśli szczerze tego żałują, to myślę, że Bóg im to wybaczy i dostąpią zbawienia.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Popełniając samobójstwo człowiek łamie przykazanie "nie zabijaj". A to grzech ciężki. Więc gdyby patrzeć na to w ten sposób można stwierdzić, że idą do piekła. Ale tak naprawdę nikt nie wie jak to jest po drugiej stronie i w jaki sposób Bóg przydziela ludziom niebo, czyściec czy to piekło.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Na jednej z lekcji religii katechetka mówiła nam, że samobójstwo to najcięższy grzech jaki może popełnić człowiek. Jak człowiek popełni zabójstwo to jeszcze jakoś tam może to odkupić, ale jak odkupić samobójstwo?
Awatar użytkownika
kaśśś177
-#
-#
Posty: 466
Rejestracja: 2009-05-21, 17:18

Post autor: kaśśś177 »

jeśli patrzeć na to w ścisłych granicach grzechu to faktycznie samobójcom trudno dostać się do nieba, ale przecież Bóg jest dobry, wybacza i kocha człowieka, więc czemu nie?
samobójstwo jest ciężkim grzechem, ale człowiek nie popełnia go dla własnej przyjemności jak w przypadku 'nie cudzołóż' czy 'nie kradnij' samobójca jest zdesperowany, bezradny, czuje się osamotniony, dlatego odbiera sobie życie- to ofiara, niejeden człowiek współczuł by samobójcy, pragnął by mu pomóc, pocieszyć a co dopiero Bóg? Myślę że samobójcy mogą trafić do nieba, choć pewnie nie od razu.
Awatar użytkownika
Dartan
-#
-#
Posty: 41
Rejestracja: 2009-11-04, 14:10
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Dartan »

Katecheci zwykle plotą bzdury, dlatego lekcje religii bywają nudne i żałosne. Z medycznego punktu widzenia, samobójstwo może być wywołane chorobą umysłową, konfuzją czy też w ostatnim stadium nieuleczalną chorobą, która objawia się w późniejszym etapie życia. Negatywny stan ducha, jakim charakteryzuje się dany człowiek trwa również po śmierci. Gdyby tak nie było, to nie odnotowano by przypadków nawiedzenia. Zapewne większość z Was to osoby wierzące, więc powinniście dobrze wiedzieć, że Bóg nie potępia nikogo za jego czyny.
Awatar użytkownika
ślepa0uliczka
VIP
VIP
Posty: 15
Rejestracja: 2009-11-06, 11:12
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: ślepa0uliczka »

Ja jestem osobą wierząca i sądzę, że osoby, które popełniły samobójstwo nie idą do nieba. Zresztą nie wiem, to Bóg podejmuje decyzje na sądzie ostatecznym.
Jednak dla mnie to wygląda tak: Bóg dał komuś życie, a ten ktoś je zniszczył, zdeptał, zmarnował. Odbierając sobie życie to jakby zlekceważył Boga, a jego wiara nic nie znaczyła. A to grzech. Może na tyle ciężki, żeby nie iść do nieba. Ale Bóg jest miłosierny, wyrozumiały, sprawiedliwy. I to wszystko leży w Jego rękach, a każdy może mieć do tego inne podejście ;)
ODPOWIEDZ