pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Misteria, oratoria

Twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Misteria, oratoria

Post autor: selene »

Słyszeliście kiedyś o misterium, oratorium - rozważaniach religijnych przez sztukę?
Mieliście może okazję oglądać, a nawet brać udział w takim przedsięwzięciu?

Tak z Wiki, dla tych którzy nie orientują się w temacie:
Oratorium - wielka forma muzyczna wokalno-instrumentalna (zbliżona do opery, lecz bez akcji scenicznej), wykonywana na estradzie koncertowej (lub w kościele).
Misterium – jeden z podstawowych rodzajów środków poetyckich średniowiecznego dramatu religijnego, którego początki w kulturze chrześcijańskiej sięgają X-XIII wieku.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

W moim mieście było jedno jedno z największych Oratoriów - Oratorium Kalwaryjskie. Podobało mi się ogromnie, atmosfera wspaniała, jedyną wadą było nagłośnienie i ogroomny tłum, ale warto było posłuchać.

A jeżeli chodzi o misterium ,to moje miasto z tego słynie, kilkaset tysięcy ludzi przyjeżdża na Misteria Męki Pańskiej, więc chcąc, nie chcąc, to i na misterium byłam parę razy;)
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

Sluszec slyszalam o czyms takim. Pare razy nawet udalo sie mi sie czyms takim uczestniczyc. Atmosfera niepowtarzalna to trzeba przyznac.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

marionetkowa pisze:Atmosfera niepowtarzalna
Absolutnie. Właśnie byłam niedawno na oratorium w swoim kościele i przyznam, że jestem zachwycona. Niesamowite. Warto było przyjść, by posłuchać tego co mieli do przekazania. Cudowny wokal, zmuszające do myślenia teksty.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Słyszałam o czymś takim ale nigdy w tym nie uczestniczyłam.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Misterium Męki Pańskiej. Co roku uczestniczę. Kiedyś w parafii nawet z KSMu kiedy było wyjście z Krzyżem, ogrywaliśmy Drogę Krzyżową, ale księdzu coś się nie spodobało i się skończyło.. Parę lat temu byłam raz w Kalwarii Zebrzydowskiej jak Liduniek dość mocno atmosfera, ludzie na mnie wpłynęli i dwa razy byłam w Kalwarii Pacławskiej.
Oratoria na żywo nie miałam okazji obejrzeć, chociaż na Jasnej Górze słyszałam kilka Ojców na próbie i coś na kształt oratorium było.
ODPOWIEDZ