pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Higienia jamy ustnej.

Jeśli lubisz rozmawiać o zwierzętach to jest odpowiednie miejsce dla Ciebie.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Higienia jamy ustnej.

Post autor: Empatia »

No właśnie, jak dbacie o higienę jamy ustnej swoich zwierząt? (Bo mam nadzieję, że każdy dba...).

Macie sprawdzone pasty, szczoteczki, gryzaki czy inne zabawki czyszczące zęby? Chodzicie na kontrolę stanu uzębienia Waszego pupila? Jak to u Was wygląda ta higiena?;)
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Ja co jakiś czas kupuję mojemu psiakowi Kostki czyszczące zęby w sklepie zoologicznym Nie wiem czy to wogóle co daje ale póki co mój psiak ma zęby w całkiem dobrym stanie ;)
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Moja papuga zębów nie ma i prawdę mówiąc nie zajmuję się zbytnio higieną jej jamy ustnej. Choć z drugiej strony, z pewnością ma na nią wpływ odżywianie. A staram się dostarczać jej wszystko czego potrzebuje do zdrowego rozwoju ;P.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

redi_gyal pisze:Ja co jakiś czas kupuję mojemu psiakowi Kostki czyszczące zęby w sklepie zoologicznym
No właśnie. My też kupujemy takie tam coś do jedzenia i czyszczenia z Pedigree. Mój pies za bardzo tego nie lubi, ale jak wmusimy to zje ;d
A poza tym to przecież żując trawę psy czyszczą zęby...
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Rose pisze:A poza tym to przecież żując trawę psy czyszczą zęby...
Czy ja wiem, nie powinny jeść jej za dużo.

Czyszczę mojej Dorze zęby dwa razy w tygodniu, ma swoją specjalną szczoteczkę i pastę, którą zjada w atomowym tempie, tylko po to, by nie czyścić jej tych zębisków. Uważam, że dopiero to może zapewnić zwierzęciu właściwą ochronę zębów.

Prócz tego dostaje czyszczące kostki i zabawki ze specjalnym sznurem, który ma takie samo działanie, jednakże zabawki szybko rozwala.

Kot tak samo, ale muszę mu kupić mniejszą szczoteczkę, bo ta Dory jest trochę za duża :P

Już raz brałyśmy udział w programie darmowego badania stanu uzębienia, od września zamierzam wziąć z nimi udział w programie 'Uśmiech pupila', bo zawsze to coś odmiennego niż normalne badanie zębów, na które chodzę z nimi regularnie.

Króliki są u mnie niedawno i od razu przedwczoraj poszłam z nimi na kontrolę zgryzu, na szczęście nie ma żadnych problemów. Zgryz szynszyli kontroluję sama, tak jak króliki dostają różne przysmaki ścierające zęby.
Awatar użytkownika
Pivo
-#
-#
Posty: 306
Rejestracja: 2010-07-16, 14:31
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Pivo »

Chomikowi mam myć zęby? Niegłupie...
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

My też kupujemy takie tam coś do jedzenia i czyszczenia z Pedigree.
Ja również. I szczerze mówiąc nic poza tym.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Pivo pisze:Chomikowi mam myć zęby? Niegłupie...
O jamę ustną chomika dba się inaczej...
Awatar użytkownika
Pivo
-#
-#
Posty: 306
Rejestracja: 2010-07-16, 14:31
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Pivo »

To była ironia, aczkolwiek nie widzę powodu, abym musiał mojemu chomikowi dbać o HIGIENĘ jamy ustnej.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Pamiętam jak z kuzynka kiedyś próbowałyśmy jej psu umyć zęby pastą do zębów i starą szczoteczką, ale pies nie był zachwycony .

Nie dbam o higieną jamy ustnej mojego psa.
ODPOWIEDZ