pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Zdjęcia z pogrzebów

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Zdjęcia z pogrzebów

Post autor: Rose »

Czy u Was również robi się zdjęcia na pogrzebach oraz zdjęcia w trumnie...? Co o tym sądzicie? Temat trochę podobny do robienia zdjęcia martwym dzieciom, aczkolwiek różny^^
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Widziałam zdjęcia mojego dziadka w trumnie i mojej babci. Do dzisiejszego dnia pamiętam każdego nieboszczyka jakiego widziałam i uważam, że robienie zdjęć jest niepotrzebne.
Lepiej zapamiętać człowieka jakim był za życia niż jak wyglądał w trumnie.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Zawsze dziwiłam się jak moja Babcia może trzymać w albumie zdjęcia z pogrzebów i swojego ojca w trumnie...Ostatni zmarła moja prababcia. W czasie pogrzebu nie podeszłam do trumny, nie chciałam ani jej widzieć, ani dotykać. Miesiąc po zobaczyłam ją na zdjęciach. Wyglądała strasznie, naprawdę. Zasypiając miałam ją przed oczyma i do tej pory tak mam...;/ Żałuję, że oglądałam te zdjęcia.
Uważam, że takie zdjęcia są naprawdę niepotrzebne.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Jestem na nie, mam wrażenie, że to taki brak szacunku.
Awatar użytkownika
moo
-#
-#
Posty: 46
Rejestracja: 2009-09-11, 09:36

Post autor: moo »

nigdy nie podchodziłam do trumny w czasie pogrzebu więc zdjęć z tak przykrej uroczystości też bym nie chciała mieć.
wolę pamiętać zmarłą osobę taką jaka była za życia.
po co mi obraz trupa przed oczami x X
Awatar użytkownika
PannaD
VIP
VIP
Posty: 20
Rejestracja: 2009-03-22, 14:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: PannaD »

Zgoda. Osoba, w której nie ma życia nie jest mi już tak bliska i wolę ją pamiętać jako żywą. Kiedyś widziałam zdjęcie jakiejś kobitki w albumie babci, jakaś prababcia czy coś. Jestem przeciw. Od razu przypomina mi się film pt. "Inni"
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

Spotkałam się z takim czymś. dla mnie to nieporozumienie. Po co upamiętniać takie przykre chwile ? Chyba lepiej spojrzeć na osobę radosną i uśmiechniętą, a nie leżącą w trumnie.
Awatar użytkownika
moo
-#
-#
Posty: 46
Rejestracja: 2009-09-11, 09:36

Post autor: moo »

PannaD pisze:film pt. "Inni"
nooo x X
co najlepsze kiedyś tak właśnie robili im te portrety, brrr.
(nawiasem mówiąc mój ulubiony horror ; ]
Awatar użytkownika
Buziaczek
-#
-#
Posty: 62
Rejestracja: 2009-09-17, 19:16

Post autor: Buziaczek »

świetne zdjęcie kogoś zmarłego ;/ chyba lepiej pamiętać go jako żywego, roześmianego a nie foty w trumnie.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Rose pisze:Czy u Was również robi się zdjęcia na pogrzebach oraz zdjęcia w trumnie...?
Mam zdjęcie wujka w trumnie. Co do reszty to nie wiem.
Nie potrafiłabym zrobić zdjęcia komuś bliskiemu, gdy nie żyję. Wolę zdjęcia na którym jest żywy, uśmiechnięty tak chce go zapamiętać.
Fotografie z pogrzebu kłócą się z moim "smakiem".
Awatar użytkownika
Cyklon
-#
-#
Posty: 2132
Rejestracja: 2009-12-18, 19:06
Lokalizacja: inąd

Post autor: Cyklon »

Na pogrzebie podchodzę do trumny, żeby się "pożegnać" ze zmarłym i tyle wystarczy, na co mi jeszcze zdjęcia upamiętniające ten widok? Zdjęcia robi się po to, żeby mieć jakąś pamiątkę, ciekawe wspomnienia, ale zdjęcia na pogrzebie robią chyba tylko masochiści.
Awatar użytkownika
Icannotfly.
-#
-#
Posty: 1022
Rejestracja: 2010-05-16, 18:25
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. »

Mam zdjęcie dziadka w trumnie. Jak dla mnie to trochę przegięcie. To tak jakby ktoś robił sobie pamiątkę z tej nieprzyjemnej uroczystości.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Hm, nie należę do osób popierających zabieranie aparatu na pogrzeby. Póki co tylko u dziadka ktoś robił zdjęcia. Poza tym raczej nie.
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

Wiecie wydaje mi sie ,ze troche przesadzacie z tym brakiem szacunku ,okay zgadzam sie ,ze czlowieka lepiej pamietac takim jakims byl za zycia chociaz w sumie nie we wszystkich przypadkach ale nie wydaje mi sie ,ze robienie zdj jest czyms nie w porzadku. Troche dystansu.
Awatar użytkownika
Cyklon
-#
-#
Posty: 2132
Rejestracja: 2009-12-18, 19:06
Lokalizacja: inąd

Post autor: Cyklon »

marionetkowa pisze:Wiecie wydaje mi sie ,ze troche przesadzacie z tym brakiem szacunku
Spośród wszystkich osób tylko jedna (słownie: j e d n a) osoba wypowiedziała się, że to brak szacunku. Przesadzamy? Zaraz, a w którą stronę?
marionetkowa pisze:nie wydaje mi sie ,ze robienie zdj jest czyms nie w porzadku. Troche dystansu.
Zrobisz zdjęcie swojej matki w trumnie i włożysz je do albumu pomiędzy zdjęciami ze swoich ósmych urodzin?
ODPOWIEDZ