pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Szacunek do starszych.

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Szacunek do starszych.

Post autor: Heroine. »

Otóż, czy okazujecie ludziom starszym należyty szacunek?
Ustępujecie miejsca w autobusie?
Pomagacie nosić zakupy?
Awatar użytkownika
myszaa
-#
-#
Posty: 56
Rejestracja: 2009-09-19, 12:20
Lokalizacja: wiedziałeś?

Post autor: myszaa »

co jak co, ale szacunek się im należy (;
zawsze ustępuję miejsca w autobusie, tak jak ciężarnym kobietom np.
jestem młoda, mogę postać ;P
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Bells pisze:Otóż, czy okazujecie ludziom starszym należyty szacunek?
Szacunek należy okazywać wszystkim.

"Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie".
Przykładowa sytuacja (powtarza się u mnie co tydzień): wychodzę do Kościoła 10-15 minut wcześniej, żeby swobodnie sobie usiąść (stać nie mogę, bo mdleję). A równo z godziną rozpoczęcia Mszy do Kościoła wkracza starsza Pani i tylko czeka aż ktoś jej ustąpi miejsca. Trudno przyjść 10 minut wcześniej?! Rozumiem, że raz, dwa ktoś się może spóźnić - zejdę, ale nie ustąpię miejsca komuś kto robi to notorycznie !

W autobusie natomiast ustępuję zawsze. To, że w autobusie młodzież zajmuje miejsca, a starsze osoby stoją i wywracają się na boki przy każdym zakręcie, świadczy tylko o złym wychowaniu i kulturze osobistej owych młodych ludzi.

Czy zawsze grzecznie odnoszę się do starszych? Zdarza mi się krzyknąć.
Na szacunek, z mojej strony, trzeba zasłużyć.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Rose pisze: wkracza starsza Pani i tylko czeka aż ktoś jej ustąpi miejsca
też mnie to denerwuję. Ja też nie mogę stać, tak jak ty od razu się słaniam na nogach, a tu przyjdzie taka babcia i stęka Ci nad głową! :?





mam szacunek do starszych, ale to nie znaczy, że jak jakaś mi zaczyna pyskowc, czy mówić jak to cośtam robić można, to krew mnie zalewa
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

Ostatnio jechałam autobusem. Mam nogę w gipsie, chodzę o kulach więc chyba oczywiste jest, że muszę usiąść.
Podchodzę do wolnego miejsca już odkładam na bok kule, a tu mi się wcina jakaś babcia i gdera coś o tym jaka ta młodzież w tych czasach nieuprzejma. Po czym przewraca mi kulę i siada na to właśnie jedyne wolne miejsce.
Gr... Jak ja tego nie lubię !
To samo jest w kościele: Stoi i jęczy mi nad uchem !

Staram się okazywać szacunek, ale czasem tak się zdenerwuję, że mogę nawet zacząć pyskować.
Awatar użytkownika
You_Like?
-#
-#
Posty: 221
Rejestracja: 2009-09-21, 18:45

Post autor: You_Like? »

Nie tylko ludziom starszym okazuje się szacunek . Każdemu.
Co do miejsc w autobusie to owszem ustępuję o ile nie stanie mi nad buzią odpicowana lafirynda jak choinka bądź jakaś pchająca się na mnie nie przyjemna starsza pani.
A co do zakupów to nie nie nosze obcym ludziom zakupów a tym bardziej jak biegają po tych giełdach z kilkoma torbami a potem mają jeszcze siłę na wyścig o miejsce w autobusie.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Ze względu na moją chorobę nie mogę dłużej stać i nie raz spotykam się z tym, że starsi ludzie tego nie rozumieją.
Na ogół nie ustępuję, bo nie mogę, a później jakaś babcia depcze mnie po nogach, chrząka, kaszle :?

Gdy widzę, że ktoś naprawdę nie może już stać, ustępuję, ale przypłacam to dużym bólem.
Bells pisze:Pomagacie nosić zakupy?
To mi się w ogóle wydaje dziwne, jakoś bym tak nie umiała sama z siebie, chyba, że ktoś by mnie poprosił.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Bells pisze:Pomagacie nosić zakupy?
Babci, mamie, cioci - pewnie.

U Nas do sklepu, który jest obok mnie przychodzi taka Babuchna i ona sama ledwo idzie, a zawsze ma wielką torbę zakupów. Dwa razy jej pomogłam zanieść.

Niedaleko mnie mieszka inne, miła, starsza Pani. Moja siostra z koleżanką często lecą jej po małe zakupy. Raz byłam pomóc jej je rozpakować i raz coś jeszcze. Pomagając czuję satysfakcję. A starszym, schorowanym osobom trzeba pomagać ;)
Awatar użytkownika
kafu777
-#
-#
Posty: 181
Rejestracja: 2008-12-11, 11:36

Post autor: kafu777 »

Ja tam nigdy nie ustepuje miejsca w busie... bo zawsze stoje, gdyz nie ma miejsca :)
Szacunek oczywiscie, 'szanuj Blizniego Swego jak siebie samego' i tego sie trzymam.
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Rose pisze:Przykładowa sytuacja (powtarza się u mnie co tydzień): wychodzę do Kościoła 10-15 minut wcześniej, żeby swobodnie sobie usiąść (stać nie mogę, bo mdleję). A równo z godziną rozpoczęcia Mszy do Kościoła wkracza starsza Pani i tylko czeka aż ktoś jej ustąpi miejsca. Trudno przyjść 10 minut wcześniej?! Rozumiem, że raz, dwa ktoś się może spóźnić - zejdę, ale nie ustąpię miejsca komuś kto robi to notorycznie !
Jakbym znała to z własnego doświadczenia. Żal

Racja Szacunek należy każdemu okazywać. Chociaż jakbym chciała jakiejś starszej pani ponieśc zakupy to pewnie wyzwała by mnie od złodziei :P Takie czasy teraz mamy. Często przytrzymuję drzwi w sklepach czy przepuszczam w kolejce. W autobusie raczej nie ustępuję miejsca bo siedzie na końcu a tam raczej babcie się nie pchają :)
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Jak widzę, że ktoś potrzebuję pomocy to pomagam bez względu na wiek tej osoby.
Awatar użytkownika
pesca
-#
-#
Posty: 284
Rejestracja: 2009-09-23, 18:28

Post autor: pesca »

Jeżeli widzę, że ktoś się ledwo trzyma, albo że mu cięzko, to staram się pomóc. Nie raz latałam z sąsiadką starszą po schodach, żeby pomóc jej coś wnieść. Niektórzy to właśnie wykorzystują i liczą tylko na współczucie od osób młodszych i że będą im we wszystkim ustępować. tak się nie robi.
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

Zależy , często pomagam komuś kto naprawdę nie daje sobie rady z zakupami , wejściem do autobusu.
Nie cierpię "babć autobusowych"
Awatar użytkownika
server
-#
-#
Posty: 161
Rejestracja: 2009-09-19, 07:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: server »

Szacunek się należy, ale bez przesady. Ktoś podał przykład z kościoła. Bardzo dobry!
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Szanuję, jeżeli oni szanują mnie. Denerwują mnie babcie autobusowe, które wielkim głosem domagają się miejsca jeszcze zanim wsiądą. Albo starsi panowie, którzy głośno komentują moje zachowanie. Wszystko ma swoje granice. Nie dam sobą pomiatać tylko dlatego, że robi to osoba starsza. Siatki pomogę nieść, miejsca ustąpię, ale tylko wtedy, kiedy babcia budzi moją sympatię. Nienawidzę, kiedy ktoś się na mnie wydziera, a potem żąda pomocy.
ODPOWIEDZ