pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Nieśmiałość

Każdy z nas walczy z problemami. Razem zawsze łatwiej je pokonać.
Ooo
VIP
VIP
Posty: 7
Rejestracja: 2009-07-27, 21:56

Nieśmiałość

Post autor: Ooo »

Jak walczyć z nieśmiałością.Mam z tym same problemy ?
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Pierwsze, co musisz zrobić, to znaleźć przyczynę swojej nieśmiałości. A mogą być one różne, np. złe kontakty z rodzicami, rówieśnikami... No i kiedy jesteś nieśmiała [występy publiczne, problemy z nawiązywaniem nowych kontaktów].

Staraj się skupiać na swoich zaletach, możesz je nawet wypisywać na kartkach i pamiętaj o nich. Chodzi o to, aby zalety przypominały Ci się w chwilach niesmiałości.

Stawiaj sobie cele do wykonania, takie malutkie kroczki. Np. zapytaj kogoś na ulicy o godzinę lub coś w tym stylu. Obiecaj sobie, że zrobisz coś, na co wcześniej nie odważyłabyś się ze względu na nieśmiałość.

I przeanalizuj wszystkie rzeczy, które będziesz mogła robić, po pokonaniu nieśmiałości :)
Awatar użytkownika
diamond_girl
-#
-#
Posty: 224
Rejestracja: 2009-10-01, 12:18

Post autor: diamond_girl »

nie wstydz sie tego ze jestes niesmiala ;) tez kiedys mialam takie coś i zaczelam mowic otwarcie ze sie wstydze ; ]] kazdy czlowiek w roznych sytuacjach moze czuc sie krepujaco , mów o tym . a reszty nie pisze bo napisała o tym Niki, wyżej ;)

powodzenia :D

[ Dodano: 2009-10-05, 11:35 ]
i działaj na spontana, nic nie stracisz. :D
Ooo
VIP
VIP
Posty: 7
Rejestracja: 2009-07-27, 21:56

Post autor: Ooo »

dziękuje za rady postaram się to zwalczyć
Fioletowa:*Fotografk
-#
-#
Posty: 104
Rejestracja: 2009-10-17, 22:25

Post autor: Fioletowa:*Fotografk »

;D straszna jest ta nieśmiałość ;Dja kiedyś to przez rówieśników byłam nieśmiała ale wyjątkowi mi znajomi wierzyli we mnie oceniali mnie pozytywnie nadal wierzą we mnie.To jaka w starej szkole zostałam uważana trochę mnie na życiu podtrzymuje ale chyba przestałam być nieśmiała dzięki praktykom tam muszę być ciągle miła,obsługiwać klienta i taka dla każdego się stałam
Awatar użytkownika
kaśśś177
-#
-#
Posty: 466
Rejestracja: 2009-05-21, 17:18

Post autor: kaśśś177 »

Myślę że większość ludzi jest nieśmiałych, choć pewnie w różnym stopniu, po prostu tego nie okazują, np. moja koleżanka jest gwiazdą szkoły, wydaje sie być pewna siebie jak nikt, a tak naprawde to jej sposób na nieśmiałość- nieokazywanie strachu czy skrępowania
Awatar użytkownika
Evangarde
-#
-#
Posty: 71
Rejestracja: 2009-10-17, 12:54

Post autor: Evangarde »

Zgadzam się z Niki, spróbuj przezwyciężyć swoją nieśmiałość.
Jednak nic na siłę, wolnymi kroczkami lepiej, niż od razu.

Dasz radę, trzymam kciuki.
ppatowa
-#
-#
Posty: 216
Rejestracja: 2009-07-08, 19:58
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post autor: ppatowa »

życze wszsytkim nieśmiałym żeby trafiły na osobe która nie zrazi się waszym obronnym murem, póxniej nie będzie żałowac.

ja nie żałuje ;]
Awatar użytkownika
Cyklon
-#
-#
Posty: 2132
Rejestracja: 2009-12-18, 19:06
Lokalizacja: inąd

Post autor: Cyklon »

Pamiętaj żeby być sobą, a co Cię nie zabije to Cię wzmocni.. Wszystko co potrzebne i mądre napisała już Niki :). Ja się zastanawiam czy jakby taki nieśmiały wyjechał paręset kilometrów z domu na drugi koniec polski i zrobił DUŻE BYDŁO, ale oczywiście nie przesadzając to by mu raczej pomogło, ale żeby nie było to nie polecam :]
vielle
VIP
VIP
Posty: 13
Rejestracja: 2009-12-25, 18:09

Post autor: vielle »

Też byłam kiedyś nieśmiała, bałam się do kogokolwiek zagadać, nawet do koleżanki z ławki. To było kilka lat temu. Potem jakoś uświadomiłam sobie [nie pamiętam jak], że taka nieśmiałość wcale nie musi być zła, zrobiłam zaletę z niej. I w pewnym momencie się tego wszystkiego pozbyłam, po prostu. Bo zaakceptowałam moją 'odmienność'.
Teraz może nie jestem jakaś superpewna siebie, ale jest o wiele lepiej. Znalazłam wartościowego chłopaka, jestem przewodniczącą szkoły, należę do różnych stowarzyszeń. Udzielam się praktycznie wszędzie. A to wszystko za sprawą tego, że po prostu polubiłam moją nieśmiałość.
Awatar użytkownika
Lejdi0710
-#
-#
Posty: 93
Rejestracja: 2010-11-15, 11:50

Post autor: Lejdi0710 »

Jak najwięcej wychodzić do ludzi. Chociaż z początku ciężko będzie Ci nawiązać kontakt i otworzyć się przed innymi to im więcej będziesz przebywać w towarzystwie tym zacznie być coraz lepiej ;)
tulipan.
-#
-#
Posty: 2503
Rejestracja: 2010-11-04, 17:03
Lokalizacja: Rzeszów.

Post autor: tulipan. »

Bądź sobą. Powiedz sobie wreszcie: a zrobię to! a pokonam go/ją! a pokaże im! itd.
W końcu musisz wstać i zwrócić na siebie uwagę../.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Temat jest z 2009 roku...

Zamykam.
Zablokowany