pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Policja sprawdzi internautów

Sieć...
Awatar użytkownika
server
-#
-#
Posty: 161
Rejestracja: 2009-09-19, 07:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Policja sprawdzi internautów

Post autor: server »

[glow=red]W ramach antyhazardowej krucjaty rząd forsuje projekt blokowania stron internetowych i chce większych uprawnień policji w sieci - pisze "Gazeta Wyborcza".
Kolejny projekt ustawy omawiano w poniedziałek na posiedzeniu Komitetu Stałego Rady Ministrów. Zmieniony projekt zakłada m.in., że policja bez zgody sądu mogłaby żądać od operatorów danych każdego internauty, jego numeru PESEL, czy e-maili.Oznacza to, że policjant mógłby sprawdzić, jakie strony odwiedzał konkretny internauta w ciągu ostatnich 24 godzin. Dziś o podobne dane może występować dopiero z nakazem sądowym. Projekt ustawy mówi także o powołaniu do życia Rejestru Stron i Usług Niedozwolonych - czarnej listy stron internetowych, które zawierają treści określane jako zakazane.
[/glow]
Moim skromnym zdaniem to naprawdę już niedługo na każdym kroku możemy spotkać się z szpiegowaniem każdego internauty. W końcu nie pozostanie zrobić nic innego, jak odłączyć kable od internetu! :patyk:
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Nie podoba mi się ten pomysł. Dlaczego ktoś ma grzebać w moim komputerze bez mojej zgody i robić to całkowicie legalnie.
Awatar użytkownika
server
-#
-#
Posty: 161
Rejestracja: 2009-09-19, 07:59
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: server »

psychiczna pisze:Nie podoba mi się ten pomysł. Dlaczego ktoś ma grzebać w moim komputerze bez mojej zgody i robić to całkowicie legalnie.
Wiesz, państwo ma gdzieś to, czy Ci się to podoba, czy też nie. Robią swoje, ech...
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

server pisze:Dziś o podobne dane może występować dopiero z nakazem sądowym.
I tak powinno zostać.
Nie widzę większego sensu w tym projekcie. Każdy policjant...? Pff... A co z ochroną danych osobowych i prywatnością? Jestem na nie.
Awatar użytkownika
Cyklon
-#
-#
Posty: 2132
Rejestracja: 2009-12-18, 19:06
Lokalizacja: inąd

Post autor: Cyklon »

Och**eli :shock: Może jeszcze wejdą mi do wanny sprawdzić, czy nikogo nie topię.. Policja i tak ma stanowczo za dużo praw, które z resztą i tak nagminnie nadużywa..
Awatar użytkownika
Adrian
-#
-#
Posty: 45
Rejestracja: 2010-02-17, 15:14
Lokalizacja: City . ;D

Post autor: Adrian »

Cyklon pisze:Och**eli Może jeszcze wejdą mi do wanny sprawdzić, czy nikogo nie topię.. Policja i tak ma stanowczo za dużo praw, które z resztą i tak nagminnie nadużywa..
racja. ; P
I tak by nic nie robili. :D
ODPOWIEDZ