pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Wybór szkoły po gimnazjum

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Wybór szkoły po gimnazjum

Post autor: Empatia »

Od razu piszę, ze temat nie dotyczy tego, która ze szkół srednich jest najlepsza...

Jest tu paru trzecioklasistów z gimnazjum, więc, Moi Drozy: gdzie się wybieracie -zawodówka, technikum czy liceum? Jaki profil?

No i oczywiście Ci, co mają ten wybór już dawno za sobą, również mogą się pochwalić;)
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

ja myślę nad technikum ekonomicznym- ekonomista, ale jeszcze nie jestem pewna w 100%. Moja siostra tez tam chodzi i wiem, ze jest dużo nawet więcej niż w liceum nauki. Waham sie też nad liceum ale nie wiem jeszcze jaki bym wybrała kierunek, więz raczej zostanę przy technikum jakimś . Wiem 4 lata, więcej niż w licemu, ale zależy mi tez na zawodzie
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Będę składać papiery do LO profil humanistyczno - prawny lub do technikum hotelarskiego.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

ja uczęszczałam do liceum, profil: językowy. Nie polecam jednak :/
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

niepokorna pisze:ja uczęszczałam do liceum, profil: językowy. Nie polecam jednak :/
Dlaczego?
Hm, ja mam ogromny dylemat. Albo indywidualne na wymarzonym profilu, albo 'normalne' w technikum ekonomicznym. Najprawdopodobniej postawię jednak na to pierwsze.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

selene pisze:Dlaczego?
bo na tym profilu miałam rozszerzone tylko języki a niestety oprócz nich trzeba coś zdawać dodatkowo na maturze i wtedy pojawia się problem. Jakoś się udało, ale lepiej iść na coś, co daje trochę więcej możliwości.
selene pisze:Hm, ja mam ogromny dylemat. Albo indywidualne na wymarzonym profilu, albo 'normalne' w technikum ekonomicznym. Najprawdopodobniej postawię jednak na to pierwsze.
Jeśli wybierasz się na studia to liceum jest dobrym pomysłem. A masz już jakieś plany na studia? Jeśli chcesz iść do technikum ekonomicznego to mniemam, że myślisz o ekonomii, finansach lub czymś podobnym. Liceum to 3 lata czyli rok mniej niż w technikum. Studia to koleje 5 lat a jeśli chcesz mieć wyższe wykształcenie to ten dodatkowy rok w technikum jest trochę bez sensu (strata czasu jedynie).
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

niepokorna pisze:Jeśli chcesz iść do technikum ekonomicznego to mniemam, że myślisz o ekonomii, finansach lub czymś podobnym.
No właśnie nie bardzo mnie to kręci. Ale to jedyna szkoła w której mogę się uczyć 'normalnie'. W każdej innej trzeba latać po piętrach, co dla kogoś takiego jak ja jest nieco kłopotliwe. A windy nigdzie nie ma.
Plany na studia mam. Marzy mi się LO, humana. Ale waham się między indywidualnymi, a normalnymi ;/.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

selene pisze:A windy nigdzie nie ma.
np. na uniwerkach już obecnie muszą być ;)
selene pisze:Ale waham się między indywidualnymi, a normalnymi ;/.
a jakie byś wolała?
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

psychiczna pisze: technikum hotelarskiego.
Nie radzę, teraz tyle tych hotelarzy jest, żę głowa mała.

Ja sie szkole w technikum na ochroniarza środowiska.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

niepokorna pisze:a jakie byś wolała?
Normalne w liceum ;p.
Ale brak takiej opcji :roll: .
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

NAwiedzonA pisze:Nie radzę, teraz tyle tych hotelarzy jest, żę głowa mała.
tak, koło mnie tez jest technikum hotelarskie, znam mnostwo osób które tam poszło, a po takiej szkole praktycznie nic się nie ma. Można być pokojówką.
Awatar użytkownika
Cheery
-#
-#
Posty: 933
Rejestracja: 2009-11-02, 21:18
Lokalizacja: CHAOS

Post autor: Cheery »

Ja chodzę do Technikum Ekonomicznego. Długo nie mogłam się zdecydować, gdzie pójść, do liceum jakoś nie za bardzo chciałam(w dodatku nie wiedziałabym na jaki profil się zdecydować), no więc wybrałam technikum, wyszło ekonomiczne.
uniqex33 pisze:jest dużo nawet więcej niż w liceum nauki.
Zdecydowanie więcej.

Co do Technikum Hotelarskiego to u mnie w okolicy też sporo osób tam chodzi. Rodzice mnie namawiali żebym tam poszła, ale ja nie chciałam.

No cóż, pomęczę się jeszcze 3,5 roku. Co będzie potem, zobaczymy.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Idę do liceum, chcę się później dalej kształcić, zdecydowanie.

Profil bardzo podobny do profilu Psychicznej - dziennikarsko prawniczy lub sam humanistyczny.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

U mnie to technikum hotelarskie to takie awaryjne, gdyby z LO nie wypaliło.
Do wyboru mam jeszcze gastronomik...
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Niki pisze:Profil bardzo podobny do profilu Psychicznej - dziennikarsko prawniczy lub sam humanistyczny.
a czym te profile się różnią? chyba w obu musi być rozszerzona historia, polski, może też wos. Te różnorodne nazwy profili mnie odrobinę śmieszą. No chyba, że dochodzi np. łacina.
ODPOWIEDZ