pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Rekolekcje

Twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Rekolekcje

Post autor: selene »

Chodzicie na rekolekcje?
Czy jest to dla was jakiś wyjątkowy czas?
Awatar użytkownika
Cheery
-#
-#
Posty: 933
Rejestracja: 2009-11-02, 21:18
Lokalizacja: CHAOS

Post autor: Cheery »

Chodzę, chodzę.
Najczęściej jeszcze do różnych Kościołów.
Tak, jest to dla mnie wyjątkowy czas.
Czas przemyśleń, zrozumienia niektórych spraw, uporządkowania ich sobie w głowie.
Jutro właśnie również wybieram się na Mszę rekolekcyjną na 6.30 przed szkołą ^ ^
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Nie chodzę, jak dla mnie rekolekcje sa po to by spać do 14...
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

odczuwam nikłą potrzebę chodzenia do kościoła w ogóle, a co dopiero mówić o rekolekcjach ;/
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

Rekolekcje w miescie gdzie mam szkole zostaly potraktowane w taki sposob,ze beda odbywac sie po lekcjach wiec w moim przypadku nie ma szans bym na nie chodzila. Jedynie w tym roku jest wyjatek przez co w czwartek jest pokaz filmu ''Pasja'' a w piatek droga krzyzowa. A czy chodze.. w gimnazjum chodzilam i szczerze mowiac ze wzgledu na towarzystwo bo zawsze bylo milo i zabawnie w tym roku natomiast wyjezdzam bo to zawsze pare dni wolnego jednak.
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Ja chodziłam na rekolekcje Bardzo mi się podobały Nigdy nie narzekałam ze muszę iść.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Kościół nie jest miejscem dla mnie. Nie chce chodzić a rekolekcje mnie do tego zmuszają a więc rozmawiam, śmieje się, wygłupiam albo komentuje każde słowo ks. na cały kościół.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Może nie jest to dla mnie jakiś wyjątkowy czas przemyśleń, ale chodzę, z własnej woli nawet. A śmianie się, komentowanie, przeszkadzanie i manifestowanie jak bardzo jest się pokrzywdzonym przez ten przymus, jest dla mnie nie na miejscu. Nie robię czegoś takiego z szacunku dla innych, którzy chcą coś wynieść z rekolekcji.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

cheodzę. Jest to dla mnie taki czas, ze nie ma lekcji, ni musze się uczyć i marznę w kościele. Wrekolekcje chodze na pojedyncze godziny gdyż nie chce mi się tam siedziec. mam do tego takie podejście : idę żeby mieć obecność.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

psychiczna pisze:Nie chce chodzić a rekolekcje mnie do tego zmuszają a więc rozmawiam, śmieje się, wygłupiam albo komentuje każde słowo ks. na cały kościół.
Strasznie czegoś takiego nie lubię. Zamiast przeszkadzać szanujmy tych, którzy faktycznie chcą przeżyć te rekolekcje.
Chodzę. Niestety w tym roku była to kompletna klapa i głównie wkurzałam się na katechetkę, zamiast uważać. Ale staram się coś z nich wyciągnąć. Jakby nie patrzeć po to są.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

psychiczna pisze:Kościół nie jest miejscem dla mnie. Nie chce chodzić a rekolekcje mnie do tego zmuszają a więc rozmawiam, śmieje się, wygłupiam albo komentuje każde słowo ks. na cały kościół.
robie dokładnie to samo jeśli już się tam znadję ; ) mówię zawsze, ze nie lubie chodzić do kościoła a mimo to mnie zmuszają.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Strasznie czegoś takiego nie lubię. Zamiast przeszkadzać szanujmy tych, którzy faktycznie chcą przeżyć te rekolekcje.
Ok ja też ich szanuję ale w domu w kapciach przed telewizorem. Dlaczego każdy narzuca mi wiarę i to że mam chodzić do kościoła? Gdybym przyszła tam z własnej woli, to na pewno nie po to by rozrabiać.
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

psychiczna, a kto tobie niby narzuca wiare? Rekolekcje tez nie sa tak naprawde obowiazkowe.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

psychiczna pisze:Ok ja też ich szanuję ale w domu w kapciach przed telewizorem. Dlaczego każdy narzuca mi wiarę i to że mam chodzić do kościoła? Gdybym przyszła tam z własnej woli, to na pewno nie po to by rozrabiać.
Chyba nie narzuca Ci tego młodzież, która tam chodzi, a nauczyciele, katecheci czy też rodzice, prawda? I to nie tylko im przeszkadzasz w tym kościele, ale i tym, którzy mają gdzieś czy chodzisz czy nie, chcą tylko wynieść coś osobiście z tych rekolekcji.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

marionetkowa pisze:Rekolekcje tez nie sa tak naprawde obowiazkowe.
no nie są, ale rodzice przeważnie karzą nam na nie chodzić a nie chcemy mieć nieobecności ja rozumiem psychiczna,
ODPOWIEDZ