pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Stypendia

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Stypendia

Post autor: Rose »

Czy otrzymaliście kiedyś jakiekolwiek stypendium np. za doskonałe wyniki w nauce ( :mrgreen: ), osiągnięcia sportowe, czy coś takiego?
Uważacie, że państwo powinno dawać więcej pieniędzy na stypendia?
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

ja dostaję teraz stypendium za wyniki w nauce ;]
300 zł co miesiąc z uczelni ;] nie powiem, urządza mnie to całkiem nieźle, ale trochę się trzeba namęczyć żeby je dostać. Czasami mam wrażenie, że ambicja to najgorsze, co mnie spotkało.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Dostałam za dobre wyniki w nauce w tym roku. Szczerze mówiąc to się tego nie spodziewałam.
Rose pisze:Uważacie, że państwo powinno dawać więcej pieniędzy na stypendia?
Myślę, że tak. Jest wielu ludzi, którym stypendium naprawdę służy.
Awatar użytkownika
Crocodile
-#
-#
Posty: 154
Rejestracja: 2010-04-03, 18:46

Post autor: Crocodile »

Nigdy nie dostałem stypendium ;/ Jestem za głupi i leniwy na stypendium za wyniki i za "bogaty" na stypendium socjalne. Shit happens.
Awatar użytkownika
Cheery
-#
-#
Posty: 933
Rejestracja: 2009-11-02, 21:18
Lokalizacja: CHAOS

Post autor: Cheery »

Dostałam kiedyś stypendium za dobre wyniki w nauce.
To było chyba w 1 gimnazjum.
Teraz już mi się nie chce tak dobrze uczyć i stypendiów ni ma ;P
Rose pisze:Uważacie, że państwo powinno dawać więcej pieniędzy na stypendia?
Uważam, że tak. Wielu osobom to pomaga.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Starałam się stypendium socjalne dokładnie o 14 zł przekracza mi kwota minimalna dochodu , więc nie ma co liczyć. :?
Uważacie, że państwo powinno dawać więcej pieniędzy na stypendia?
Oczywiście państwo zbyt mało poświęca środków na edukacje. Chociaż najlepszym rozwiązaniem byłoby dla mnie, żeby studia tyle nie kosztowały.
Znam niektóre naprawdę uzdolnione osoby, otrzymywane stypendium wystarcza na dojazd czy jedzenie kwoty powinny być powiększone, ale to tylko pobożne życzenie.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

M. pisze:Starałam się stypendium socjalne dokładnie o 14 zł przekracza mi kwota minimalna dochodu , więc nie ma co liczyć. :?
u mnie przekroczyło o 8 zł chyba i w listopadzie podobno wszedł takie przepis że, jeśli Ci bardzo mało brakowało to masz prawo je dostać. I rzeczywiście dostałam w grudniu wyrównanie i od tej pory dostaje to stypendium.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Nigdy nie dostałam żadnego stypendium. Wyniki w nauce było dobre, nie bardzo dobre ;]
A i
Crocodile pisze:za "bogaty" na stypendium socjalne
.
Jak mnie to wkurzało i wciąż wkurza. Mamy za duże dochody. No dobra, biedni nie jesteśmy, ale mam młodsze rodzeństwo, kredyt, pożyczka, kończenie domu. Niech otrzymają to Ci, którzy naprawdę tego potrzebują. A z tego co zauważyłam takie stypendia otrzymują osoby, których rodzice prowadzą działalność prywatną i znacznie zaniżają swoje dochody :?
Awatar użytkownika
Crocodile
-#
-#
Posty: 154
Rejestracja: 2010-04-03, 18:46

Post autor: Crocodile »

^ Masz rodzeństwo i i tak nie dostałaś? Myślałem, że takim zawsze dają.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Crocodile, no coś Ty. Oni myślą, że utrzymanie moich dwóch młodszych sióstr pewnie nic nie kosztuje.
A nawet rodzinne nam kiedyś zabrali, bo naliczyli nam, że mamy jakąś ziemię pierwszej klasy...
Niunia
VIP
VIP
Posty: 20
Rejestracja: 2010-04-09, 22:08

Post autor: Niunia »

Rose pisze:Czy otrzymaliście kiedyś jakiekolwiek stypendium np. za doskonałe wyniki w nauce ( ), osiągnięcia sportowe, czy coś takiego?
Dostałam ostatnio za bardzo dobre wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe :P
Rose pisze:Uważacie, że państwo powinno dawać więcej pieniędzy na stypendia?
Oczywiście wiele osób na nie zasługuje.
Cafeina
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2010-06-22, 10:22

Post autor: Cafeina »

U mnie w szkole, w WSPiRR w Falentach pod Warszawą, można dostać nawet 8 stówek stypendium socjalnego, ale oczywiście trzeba spełniać okreslone warunki. Ja myślę, że są sprawiedliwe, biorąc pod uwagę to, jak ludzie czasem wymyślają, żeby kasę wydębić. jasne, że potem część cierpi, ale tak już jest. Wtedy trzeba się trochę przyłożyć i powalczyć o styp.naukowe. ja np.mam średnią 4.5 i bez problemu łapię się na kasę :D
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

ja i stypendium za naukę ? :lol:
nigdy nie dostalam, ale uważem, ze jeżeli ktoś zasluży to powinien dostać niemałą sumę
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

dzisiaj przyszła mi ostatnia rata stypendium. Przydałoby się też w przyszłym roku, jak dobrze zdam jeszcze 2 egzaminy, które mi zostały może jakoś da radę.
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

uniqex33 pisze:ja i stypendium za naukę ? :lol:
To tak jak ja :lol:

Ale mam roczne stypendium za wygranie jakiegoś tam konkursu na WSEiP na kierunku turystyka i rekreacja.
ODPOWIEDZ