pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Szkoła rodzenia

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Szkoła rodzenia

Post autor: Rose »

Jest temat o macierzyństwie,wpadce...Chciałam zamieścić ten temat w dziale dla kobiet, ale przecież to dotyczy także Panów - przyszłych ojców.

Uważacie, że szkoła rodzenia jest zbędna, czy bardzo pomocna, dla przyszłych rodziców?
Znacie osoby, które chodziły na takie zajęcia? Może słyszeliście jakieś opinie na ten temat.
Nasz babcie, matki radziły sobie bez takich szkół, a czy w chciałybyście (może w dalekiej przyszłości) uczęszczać na takie zajęcia?
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Nie znam nikogo kto chodził na takie zajęcia, ale uważam, że są one przydatne.

na wdż miała być u nas pami ze szkoły rodzenia, ale jakoś nie dotarła
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Szczerze mówiąc kompletnie nie orientuję się w szkołach rodzenia i ciężko mi cokolwiek sensownego na ten temat powiedzieć. Raczej nie znam nikogo, kto do takowych uczęszczał, a i jak łatwo zgadnąć sama też nie miałam okazji się tam znaleźć.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Na pewno szkoła rodzenia dobrze przygotowują do porodu. Ciężko mi coś więcej napisać, bo nikt z moich znajomych do takiej nie chodził. I nawet nie mam zielonego pojęcia gdzie takie szkoły są.
Sam poród z opowiadać kumpel trochę mnie przeraża a taka szkoła pomaga pozbyć się lęku. Chętnie bym do takiej chodziła.
Awatar użytkownika
Aguś15
-#
-#
Posty: 122
Rejestracja: 2010-09-17, 16:26
Lokalizacja: Krk

Post autor: Aguś15 »

Moja ciocia przez jakiś czas chodziła z wujkiem do takiej szkoły.
Z tego co wiem na takich zajęciach głownie się ćwiczy; na kalimatach , z takimi dużymi piłkami,rozciąganie itp
Od czasu do czasu są robione grupowe quizy z wiedzy o ciąży, porodzie, niemowlakach.
Może kiedyś spróbuję :P ale to podobno jest kosztowne.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Na pewno przyszła mama i przyszły tato mogą się wiele nauczyć na takich zajęciach.
Chodzić czy nie chodzić? Moim zdaniem jeśli jest się pełnym obaw o to co i jak to powinno się uczęszczać na takie zajęcia. Chociażby dla własnego wewnętrznego spokoju.
Nie znam nikogo, kto chodziłby na takie zajęcia ale czytałam dużo wypowiedzi w internecie i panie a także panowie sobie chwalą. Poza tym dobrze takie zajęcia robią na związek ;)
ODPOWIEDZ