pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Czy całowanie się jest grzechem ?

Twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.
Awatar użytkownika
winiar
VIP
VIP
Posty: 13
Rejestracja: 2011-05-04, 18:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: winiar »

Kiedyś znalazłem taki tekst. Według mnie bardzo ciekawy, ale tak samo absurdalny.

Pocałunki bywają bardzo różne. Inny charakter przysługuje pocałunkowi, gdy pozo-staje on istotnie pocałunkiem, a inny, gdy zmierza do wzbudzenia podniecenia, nierzadko dodatkowo potęgowanego pobudzającym dotykaniem.
a. Ujmowanie narządów płciowych wprost ustami w celu ich pobudzenia działa z zasady silnie podniecająco. Tym samym staje się takie całowanie inną formą ‘pettingu’, tym razem uprawianego za pomocą ust – z całą jego etyczną kwalifikacją, obciążoną dodatkowo wyrafinowaniem w zwyrodnieniu. „Mowa ciała” uaktywnionych narządów płciowych może się wyrazić w całej prawdzie wyłącznie w zjednoczeniu obojga w pochwie. Tylko tutaj miłość zjednoczenia znajduje pełne pokrycie i prawdę w rozwijającym się w tej chwili otwarciu na potencjalność rodzicielską – niezależnie od możności czy niemożności poczęcia w danym dniu cyklu.
b. Składanie pocałunku wypada zastrzec do wyrażania więzi miłości podyktowanej nie pożądliwością, lecz pełnią subtelności i uszanowania dla godności własnej i tego drugiego jako osób zjednoczonych na poziomie serca, pełnego pokoju i prawdy.
c. Konsekwentnie wypada przyjąć postawę wyraźnego ‘nie’ w obliczu praktyki poca-łunku głębokiego, tj. z wsuwaniem języka do ust. Taki sposób całowania powinien być wyeliminowany – zarówno w małżeństwie, jak tym bardziej wśród partnerstw nie związa-nych ślubem małżeńskim. Takie całowanie: z językiem w ustach, wiąże się z zasady z zamierzonym pobudzeniem, często dodatkowo zwielokrotnianym poprzez podniecający dotyk.
d. Rezygnacja z pocałunku głębokiego może początkowo swoiście ‘boleć’. Niemniej pocałunek wróci wtedy do swej właściwej roli: subtelności w wyrażaniu więzi m.in. poprzez właśnie składanie pocałunku, a nie całowanie podyktowane pożądliwością. Wzorem dla całowania w jego pierwotnej formie i znaczeniu pozostają pocałunki wymieniane między matką a dzieckiem oraz ojcem a dzieckiem. Wyrażają one pełnię miłości i radości, nie mając nic wspólnego z seksualizmem.
e. Pojawia się kolejne pytanie: o ocenę gry wstępnej podejmowanej za pomocą ust, gdy ci dwoje zdążają docelowo do pełnego zjednoczenia płciowego. W takiej sytuacji: zamierzonego pełnego współżycia, pieszczota ta byłaby możliwa do przyjęcia. Z wyraźnym zastrzeżeniem, że będzie to faza wstępna przed pełnym współżyciem oraz że szczytowanie nie jest zamierzone w ustach (to bowiem obiektywnie biorąc jest zawsze grzechem ciężkim). Czym innym jest złożenie samego tylko pocałunku – również na intymnych częściach ciała, a czym innym ich branie do ust.
f. Wydaje się jednak, że nie jest Wolą Bożą, by faza wstępna małżeńskiego zjedno-czenia płciowego podejmowana była w formie podniecania się poprzez ujmowanie narządów płciowych w usta (nawet w założeniu, że szczytowanie nie nastąpi w ustach).
– Całkowite zaniechanie takiej formy podejmowania pieszczot genitalnych sprawi, że staną się one skromniejsze. Z biegiem czasu małżonkowie dojdą do wniosku, że dzięki wyeliminowaniu takiej formy pieszczoty – ich więź nabywa większej przejrzystości i czystości, wyrażając się pokojem serca, poczuciem pełni i pogłębieniem widzenia siebie jako osób. Oboje dostrzegą pozytywne skutki dokonującego się oczyszczania z odradzających się odruchów pożądliwości. Owe ‘skromniejsze’ formy wyrażania obopólnej miłości owocują ostatecznie postępującym poszanowaniem swojej godności osobowej, a konsekwentnie wyraźnym pogłębieniem obopólnego związania jako więzi prawdziwej miłości, tzn. daru „od osoby do osoby”
Jest to jakiś artykuł o prawach kościoła i tego, co mówi kościół na temat niektórych zachowań. Było tego więcej, ale byłoby czytania na 3 godziny :)
Alonek
-#
-#
Posty: 32
Rejestracja: 2011-09-05, 15:45

Post autor: Alonek »

Witajcie
Uważam , że to jest głupota.. Niby dlaczego mielibyśmy się z tego powodu spowiadać? Przecież nie ma to nic związanego z chociażby seksem.. Ja się nie zamierzam tym przejmować :)
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Z tego co nam tu winiar pokazał wynika, że jeśli całowanie wiąże się z subtelnością i nie zmierza ku podnieceniu to wszystko jest ok. Dla mnie sprawa jest jasna - nikt nie będzie się mieszał w moje sprawy intymne i mówił mi jak mam zachowywać się w sytuacji sam na sam ze swoim partnerem. Takie reguły i zasady są dla mnie co najmniej śmieszne.
Awatar użytkownika
destrukcyjna
-#
-#
Posty: 178
Rejestracja: 2009-08-20, 12:45

Post autor: destrukcyjna »

To jest paranoja, jak Kościół próbuje wnikać w codzienne relacje wiernych. Pocałunki mają być grzechem i trzeba się z nich spowiadać? Przecież to jest śmieszne.
Najlepiej zamknijmy się w ciemnym pokoju bez okien i leżmy krzyżem jak dzień długi, bo przecież świat to jeden wielki grzech!

Spotkałam się kiedyś z bardzo natarczywym księdzem w konfesjonale. Wprost dopytywał się, czy współżyję, czy się całuję, czy te pocałunki są namiętne i grzeszne, czy patrzę pożądliwie, itd.... Ostatecznie wyszło na to, że powinnam gorąco żałować za to, że się całuję. Bardzo mnie to zaskoczyło wtedy, bo nie widziałam w tych pocałunkach nic "zdrożnego".
Awatar użytkownika
Cebulka
-#
-#
Posty: 30
Rejestracja: 2010-12-22, 15:03

Post autor: Cebulka »

Heh... to ja wam powiem coś na ten temat:
Pierwszą sprawą jest fakt, że sakrament spowiedzi powstał na jednym z soborów (nie pamiętam, którym) okazuje się, że ideą tego było badanie opinii publicznej i nastrojów społeczeństwa. Drugą sprawą jest fakt, że jak poczytamy stary testament (jak najstarsze wydanie) to przykazania są nieco inne i kościoła w ogóle nie powinno jako instytucji istnieć. Po trzecie to skoro Bóg chcę abyśmy się "miłowali" to czemu kościół zabrania okazywania tychże uczuć ?
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

Cebulka, mówisz o tym, że nie będziesz tworzył boskich podobieństw, obrazów, rzeźb... czy coś w tym stylu?
Awatar użytkownika
przedsamobójca
-#
-#
Posty: 642
Rejestracja: 2011-10-14, 12:57

Post autor: przedsamobójca »

Mwahahaha, co za absurd.
Awatar użytkownika
Lyssa
-#
-#
Posty: 707
Rejestracja: 2011-09-18, 19:24

Post autor: Lyssa »

Oczywiście, że jest grzechem! Nie całujcie się Bracia i Siostry, albowiem przez czyn ten szatański zostaniecie potępieni na wieki!

Na serio... W życiu! Nie kumam, czemu miałby być grzechem... Uprawianie seksu to to nie jest, nieszanowanie ciała również nie... Ludzie nie mają co wymyślać.
Awatar użytkownika
kidding ?
-#
-#
Posty: 68
Rejestracja: 2011-11-26, 20:13

Post autor: kidding ? »

Rożne bzdury czytałam, ale to tylko argument, dlaczego 'nie wierzę' .
Awatar użytkownika
Who's your dad?
-#
-#
Posty: 113
Rejestracja: 2011-11-20, 23:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Who's your dad? »

Nie wierzę ,że Jezus przez 30 lat życia się nie całował.....Więc dlaczego my nie możemy??
Awatar użytkownika
Cebulka
-#
-#
Posty: 30
Rejestracja: 2010-12-22, 15:03

Post autor: Cebulka »

Tandetna pisze:Cebulka, mówisz o tym, że nie będziesz tworzył boskich podobieństw, obrazów, rzeźb... czy coś w tym stylu?
Dokładnie :]
P.S Zawsze zapominam jak ono dokładnie brzmiało :P

Co do całowania, powiedzmy sobie szczerze okazywanie uczuć jest fajne i lubie to robić, a kościół nie powinien się w to mieszać. koniec kropka
Mera
VIP
VIP
Posty: 18
Rejestracja: 2022-05-19, 08:27

Re: Czy całowanie się jest grzechem ?

Post autor: Mera »

Uwielbiam to, że kościół bardzo świadomie wpędza swoich wiernych w toksyczne poczucie wstydu za naturalne czynności i potrzeby psychobiologiczne. W końcu tak jest łatwiej kontrolowac owieczki, nieprawdaż?
dominika174
VIP
VIP
Posty: 4
Rejestracja: 2023-01-02, 11:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy całowanie się jest grzechem ?

Post autor: dominika174 »

Ja uważam, że nie.
ODPOWIEDZ