pompy abs, abs pump

wiercenie studni

nadcisnienie i niedocisnienie

Jestes Chory? Cos Ci dolega? Nie wiesz co z tym zrobic? Napisz, a sprobujemy Ci pomoc.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

nadcisnienie i niedocisnienie

Post autor: niepokorna »

ma ktoś z was zbyt wysokie lub zbyt niskie ciśnienie? a może ktoś z waszych bliskich?
dobrze się z czujecie z takim ciśnieniem jakie macie czy odczuwacie jakieś dolegliwości? Reagujecie na zmiany pogody?
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Reagujecie na zmiany pogody?
Owszem. Nie wiem jednak czy z ciśnieniem jest coś nie tak.
Kiedy ostatnio miałam mierzone ciśnienie w szkolnym gabinecie, to podobno było dobre.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Tak szczerze powiedziawszy to się na tym nie znam. Nie wiem jakie ciśnienie jest w normie, ale często idę do babci, ona ma taki fajny nowy sprzęt i mi mierzy i mówi "Dobry/Trochę niski". Moj osobisty lekarz^^
Chyba o wiele częściej mam za niskie niż za wysokie, boli mnie wtedy głowa i jestem senna.
niepokorna pisze:Reagujecie na zmiany pogody?

Oj tak. Albo jestem senna, boli mnie głowa, czuję ogólne zmęczenie, albo wręcz przeciwnie.
Często na zmianę pogody bolą mnie stawy.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Był okres, że miałam strasznie wysokie ciśnienie, jak jest teraz, nie wiem, nie mierzyłam dawno, ale jak się zdenerwuję i zmierzę, to zawsze jest wysokie. No i puls u mnie jest zawsze dośc wysoki.
niepokorna pisze:Reagujecie na zmiany pogody?
Owszem, ale to jak większość osób. We znaki szczególnie daje się ręka po złamaniu i nadgarstek.

Babcia i dziadek mają nadciśnienie, biorą leki i starają się codziennie je mierzyć. Zapisują nawet w specjalnym notesiku.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Zawsze jak mi mierzą ciśnienie mam niskie 60-90. Stara się pić sporo kawy wtedy mi się podnosi. Specjalnych objawów nie mam, czasem ogarnia mnie zmęczenie nawet jeśli nic takiego nie robiłam.
Nigdy nie reagowałam na pogodę, mama owszem zawsze ją kolano boli albo stawy.
Awatar użytkownika
Icannotfly.
-#
-#
Posty: 1022
Rejestracja: 2010-05-16, 18:25
Lokalizacja: Stamtąd.

Post autor: Icannotfly. »

Ponoć mam dobre ciśnienie, ale na zmiany pogody reaguję, szczególnie przemęczeniem i sennością.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

niepokorna pisze:ma ktoś z was zbyt wysokie lub zbyt niskie ciśnienie?
był okres, ze miałam trochę wyższe, ale minęło.
niepokorna pisze:a może ktoś z waszych bliskich?
mój tata ma za wysokie ciśnienie, ma zapisywane tabletki, ale bierze je w kratkę, jak źle się czuje i mu się o nich przypomni
Awatar użytkownika
Eroll
-#
-#
Posty: 112
Rejestracja: 2010-05-04, 15:08

Post autor: Eroll »

Bardzo często mam zbyt wysokie ciśnienie, zwłaszcza to drugie rozkurczowe, ale mam już to chyba wpisane na stałe, bo żadnych dolegliwości w związku z tym nie odczuwam.
uniqex33 pisze:mój tata ma za wysokie ciśnienie, ma zapisywane tabletki, ale bierze je w kratkę, jak źle się czuje i mu się o nich przypomni
To nie jest tak, że jeżeli zaczęło się brać leki na nadciśnienie, to trzeba je brać już przez całe życie?
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Eroll pisze:To nie jest tak, że jeżeli zaczęło się brać leki na nadciśnienie, to trzeba je brać już przez całe życie?
wytłumacz mu to, że ma brać leki systematycznie. On taki jest, jak go nic nie boli, dobrze się czuje to nawet nie wie gdzie ma te leki.
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Hm ja mam bardzo niskie ciśnienie, czasami jestem bardzo senna, wtedy piję kawę.
Ogólnie jak za bardzo podwyższy mi się ciśnienie, to mi głowę rozsadza. I z tego co wiem, mój puls (który swoją drogą jest za wysoki) próbuje nadrobić to niskie ciśnienie.
Powinnam iść do kardiologa z tym pulsem, bo podobno serce mi się szybciej zużywa :|
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Na zmiany pogody nie reaguję. A ciśnienie mam chyba w normie (?). Cóż, prawdę mówiąc tak w stu procentach pewna nie jestem - nie znam się. Nie mierzę.
Awatar użytkownika
Wicia
-#
-#
Posty: 140
Rejestracja: 2010-10-26, 19:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: Wicia »

Ja mam za wysokie ciśnienie... w oczach. Reaguję jak jakiś barometr - zazwyczaj wiem kiedy będzie padać :|
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

ciśnienie tętnicze:
Optymalne
120/ 80

Prawidłowe
120-129/80-84

Wysokie prawidłowe
130 -139/85-89

Nadciśnienie tętnicze
Łagodne
140-159/90-99

Umiarkowane
160-179/100-109

Ciężkie
180/110

Moje ciśnienie jednak nie przekracza 110/70 i u mnie jest to normalne.
Awatar użytkownika
Ema
-#
-#
Posty: 248
Rejestracja: 2010-12-05, 14:53
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: Ema »

Ja mam niskie cisnienie. U mnie to rodzinne. Musze powiedzieć, że dolegliwości czują prawie cały czas. Jestem ciągle zmęczona, męczy mnie myslenie. Do tego nie mogę za szybko wstawać bo robi mi się ciemno przed oczami. Raz nawet zemdlałam =o.
Awatar użytkownika
Pandora
-#
-#
Posty: 193
Rejestracja: 2010-10-19, 19:53
Lokalizacja: Łóżko Vangarda

Post autor: Pandora »

Ja mam bardzo niskie.
Leżąc w szpitalu lekarki często żartowały 'czy jeszcze żyję'.
Ostatnio jak mierzyłam miałam 85/52.
ODPOWIEDZ