pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Koniec świata.

Twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.
Awatar użytkownika
Pandora
-#
-#
Posty: 193
Rejestracja: 2010-10-19, 19:53
Lokalizacja: Łóżko Vangarda

Post autor: Pandora »

Pierwszy raz się z tym spotykam. Dekada pochodzi od słowa deka, czyli związane jest właśnie z 10.
Ale nie przeczę przecież ^^.
Ale może być 10 tysiącleci .
^^
Tandetna pisze:W programie tym nie mówią tylko o majach, a o różnych 'możliwościach' końca świata. Dla mnie ma duży sens to co mówią. Nie mówię już tu o tym 2012, ale generalnie o możliwościach zakończenia naszej cywilizacji
Nie poprawiaj mnie to raz. :)
Dwa : wiem o czym tam mówią.
Koniec cywilizacji i tak kiedyś nadejdzie bo razem się wszyscy pomordujemy i to na własne życzenie tym jacy jesteśmy cholernie anty ekologiczni.
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

Pandora pisze:Ale może być 10 tysiącleci .
to do tysiąclecia czy do tysiącleci?


Zauważyłam błąd, poprawiłam, nie czuj się dotknięta. :]
Nie jestem pewna czy wiesz o czym tam mówią, bo zaczęłaś wykładać mi o tym, że Majowie od nas się nie różnili. Co to ma do filmu nie wiem.


To, że kiedyś koniec cywilizacji nastąpi jest logiczne. Wyginęły dinozaury, wyginiemy i my. W filmie mówią właśnie o sposobach w jakich może dojść do zagłady.
Awatar użytkownika
Pandora
-#
-#
Posty: 193
Rejestracja: 2010-10-19, 19:53
Lokalizacja: Łóżko Vangarda

Post autor: Pandora »

Tandetna pisze:to do tysiąclecia czy do tysiącleci?
Jedno i to samo tylko używane w innym kontekście.
Tandetna pisze:Zauważyłam błąd, poprawiłam, nie czuj się dotknięta.
Nie czuję się dotknięta.
Nie lubię ludzi ,którzy wręcz na siłę doszukują się błędu.
;]
Tandetna pisze:Nie jestem pewna czy wiesz o czym tam mówią, bo zaczęłaś wykładać mi o tym, że Majowie od nas się nie różnili.
Nie pisałam już o Majach o przepowiedniach .
Tandetna pisze:To, że kiedyś koniec cywilizacji nastąpi jest logiczne. Wyginęły dinozaury, wyginiemy i my.
Dinozaury wyginęły z innego powodu.
Tandetna pisze:W filmie mówią właśnie o sposobach w jakich może dojść do zagłady.
Mam o tym na geografii.
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

To był dość rażący błąd, nie musiałam go długo szukać.
Pandora pisze:Dinozaury wyginęły z innego powodu.
Nie wyginęłyby tak to wyginęłyby inaczej.

Jak nie pisałaś o Majach skoro wyraźnie widzę odniesie tam do ludzi, a nie do przepowiedni?
Film przedstawia to troszeczkę lepiej niż lekcja geografii. Chociażby dlatego, że ludzie z NG są lepiej wykształceni niż przeciętny geograf.
Awatar użytkownika
Pandora
-#
-#
Posty: 193
Rejestracja: 2010-10-19, 19:53
Lokalizacja: Łóżko Vangarda

Post autor: Pandora »

Tandetna pisze:To był dość rażący błąd, nie musiałam go długo szukać.

:lol:

Nie wyginęłyby tak to wyginęłyby inaczej.
Zaznaczę ,że już wtedy byli ludzie . ;]

Tandetna pisze:Jak nie pisałaś o Majach skoro wyraźnie widzę odniesie tam do ludzi, a nie do przepowiedni?
Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Z początku pisałam o Majach a potem temat zjechał na inny tor.
Wydawało mi się ,że zbyt szczegółowo (a może AŻ ZA) czytasz wszystko. :]
Tandetna pisze:Film przedstawia to troszeczkę lepiej niż lekcja geografii. Chociażby dlatego, że ludzie z NG są lepiej wykształceni niż przeciętny geograf.
Ich wykształcenie jest zazwyczaj takie samo.
Tylko wiedza praktyczna większa ...
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

Pandora pisze:Ich wykształcenie jest zazwyczaj takie samo.
Tylko wiedza praktyczna większa ...
Nie porównuj porszę wykształcenia jakie daje Ci polska uczelnia, a np. Yelle.
Pandora pisze:Zaznaczę ,że już wtedy byli ludzie . ;]
:lol: chyba w planach.

Nie mam zamiaru robić większego offtop'u jeśli masz coś do dodania zapraszam na pw.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Nie wierzę w koniec świata, ot co. Po prostu. Nie wierzyłam, nie wierzę i pewnie wierzyć nie będę.
Awatar użytkownika
Pandora
-#
-#
Posty: 193
Rejestracja: 2010-10-19, 19:53
Lokalizacja: Łóżko Vangarda

Post autor: Pandora »

Tandetna pisze:Nie porównuj porszę wykształcenia jakie daje Ci polska uczelnia, a np. Yelle.
Wykształcenie nie jest wyznacznikiem inteligencji niezależnie jaką uczelnie się skończy.
Tandetna pisze:chyba w planach.
Chyba spałaś na biologii/geografii/historii.
Przykro mi.
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

Pandora pisze:Chyba spałaś na biologii/geografii/historii.
Przykro mi.
Weź proszę sprawdź sobie w jakichkolwiek źródłach ile lat temu wyginęły dinozaury, a kiedy pojawił się pierwszy człowiek.
Awatar użytkownika
Pandora
-#
-#
Posty: 193
Rejestracja: 2010-10-19, 19:53
Lokalizacja: Łóżko Vangarda

Post autor: Pandora »

Tandetna pisze:Weź proszę sprawdź sobie w jakichkolwiek źródłach ile lat temu wyginęły dinozaury, a kiedy pojawił się pierwszy człowiek.
^^ Miałam o tym ostatnio na biologii - pierwszy człowiek był ,ale nie wyglądał jak człowiek o czym mówi teoria Darwina. :]
Niemniej jednak uważam ,że ten temat należy zakończyć.
tulipan.
-#
-#
Posty: 2503
Rejestracja: 2010-11-04, 17:03
Lokalizacja: Rzeszów.

Post autor: tulipan. »

Końca świata nie będzie! Okazało się, że Majowie pomylili się.

http://wiadomosci.onet.pl/wiadomosci/us ... omosc.html

Szczerze, to koniec świata dla nas będzie, kiedy umrzemy.
Nie wierzę w takie "ludzkie apokalipsy". Już dziesięć lat temu miał być koniec świata, i co?
Awatar użytkownika
Remy
-#
-#
Posty: 52
Rejestracja: 2010-11-21, 22:41
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: Remy »

Heh, ateizm się szerzy :D

Dla tych wierzących:
Biblia nie mówi o końcu świata w sensie planety Ziemi, czy też naszej cywilizacji, ludzi jako gatunku. Słowo "świat" często odnosi się tam do ogółu zdeprawowanych, złych ludzi żyjących na ziemi i właśnie o ich końcu można przeczytać w ewangeliach, czy Apokalipsie. Potwierdza to pierwotne zamierzenia Boga wzgledem ludzi oraz liczne proroctwa dotyczące życia po "końcu świata".
Kiedy nastąpi? Wie to tylko sam Bóg, ale w Biblii podał znaki, które pozwolą rozpoznać, że wszystko to jest bardzo blisko. Co ciekawe doskonale pasują do obecnej sytuacji na świecie.
Chyba warto się tym zainteresować...
Awatar użytkownika
Pandora
-#
-#
Posty: 193
Rejestracja: 2010-10-19, 19:53
Lokalizacja: Łóżko Vangarda

Post autor: Pandora »

Końca świata nie będzie! Okazało się, że Majowie pomylili się.
Majowie nigdy się nie pomylili ,tylko ludziom się coś popieprzyło.
Kalendarz Majów to okrąg ,a okrąg nie ma ani początku ani końca ^^.
Remy pisze:Biblia nie mówi o końcu świata w sensie planety Ziemi, czy też naszej cywilizacji, ludzi jako gatunku. Słowo "świat" często odnosi się tam do ogółu zdeprawowanych, złych ludzi żyjących na ziemi i właśnie o ich końcu można przeczytać w ewangeliach, czy Apokalipsie. Potwierdza to pierwotne zamierzenia Boga wzgledem ludzi oraz liczne proroctwa dotyczące życia po "końcu świata".
Kiedy nastąpi? Wie to tylko sam Bóg, ale w Biblii podał znaki, które pozwolą rozpoznać, że wszystko to jest bardzo blisko. Co ciekawe doskonale pasują do obecnej sytuacji na świecie.
Chyba warto się tym zainteresować...
Co ciekawe każdy interpretuje sobie Biblię na swój własny sposób.
Zacznijmy od tego ,że Biblia jest pisana wieloma metaforami, większość to przenośnie.
Koniec Świata (apokalipsa) miał na celu uwidocznić problem społeczny ,który nastąpił już hen ,hen dawno temu. Kiedyś (podobnie jak teraz) również były konflikty ,które doprowadzały do rozlewu krwi co można było łatwo wywnioskować.
Awatar użytkownika
Remy
-#
-#
Posty: 52
Rejestracja: 2010-11-21, 22:41
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: Remy »

Pandora pisze:Koniec Świata (apokalipsa) miał na celu uwidocznić problem społeczny ,który nastąpił już hen ,hen dawno temu.
"Co ciekawe każdy interpretuje sobie Biblię na swój własny sposób." :mrgreen:

Jednym z elementów apokalipsy miało być usunięcie wszelkiego zła i zapanowanie nad ziemią Królestwa Bożego. Nic takiego jeszcze nie nastąpiło.
Pandora pisze:Kiedyś (podobnie jak teraz) również były konflikty ,które doprowadzały do rozlewu krwi co można było łatwo wywnioskować.
Nie chodzi o same konflikty. I wejżyj w historię. Czy kiedykolwiek wszystkie elementy z 24 rozdziału Ewangelii Mateusza i np. pierwsze 5 wersetów z 3 rozdziału 2 Listu do Tymoteusza występowały w takim natężeniu i częstotliwości jak obecnie :?:
Awatar użytkownika
Pandora
-#
-#
Posty: 193
Rejestracja: 2010-10-19, 19:53
Lokalizacja: Łóżko Vangarda

Post autor: Pandora »

Remy pisze:"Co ciekawe każdy interpretuje sobie Biblię na swój własny sposób."
Moje stwierdzenie było dodatkiem do Twojego stwierdzenia. Pisałeś o teraźniejszości a nie brałeś pod uwagę przeszłości.

Remy pisze:Nic takiego jeszcze nie nastąpiło.
Nastąpi jak zostanę prezydentem.
8)
Remy pisze: I wejżyj w historię
Będę zdawała maturę z historii.
:roll:
Remy pisze: Czy kiedykolwiek wszystkie elementy z 24 rozdziału Ewangelii Mateusza i np. pierwsze 5 wersetów z 3 rozdziału 2 Listu do Tymoteusza występowały w takim natężeniu i częstotliwości jak obecnie
Rozumiem iż jesteś wierzący ?
W takim razie przeczytaj sobie proszę ewangelię pozostałych apostołów z dużym naciskiem na Judasza - chociaż nie wiem czy są gdzieś owe księgi dostępne w Internecie ,ale zarys na pewno znajdziesz.
ODPOWIEDZ