pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Szczęście: własne czy innych?

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
Sol_Angelica
-#
-#
Posty: 494
Rejestracja: 2009-07-23, 22:46

Post autor: Sol_Angelica »

yel. pisze:
psychiczna pisze:Myśle że szczęście bliskich ze względu na to że kiedy oni będą szczęśliwi to ja również.
Ot, właśnie. A poza tym lubię uszczęśliwiać innych.
zgadzam się, tylko, że to nie zawsze wychodzi na dobre, ale i tak nie umiem inaczej postępować :)
radość bliskich jest ważniejsza od mojej zachcianki...
Awatar użytkownika
Desire
-#
-#
Posty: 95
Rejestracja: 2009-07-29, 11:40
Lokalizacja: okolice Lbn.

Post autor: Desire »

To absolutnie zależy od sytuacji. Sa dni, gdy jak kompletna egoistka myślę tylko sobie a resztę świata jestem w stanie olać, i takie gdy największą radochą jest dla mnie uśmiech drugiej osoby. Różnie to bywa.
Awatar użytkownika
reds
-#
-#
Posty: 96
Rejestracja: 2009-07-28, 12:24

Post autor: reds »

Ja tam od zawsze niegdy nic dla siebie nie chciałem, po prostu tak mam. Moje szczęscie się nie liczy dla mnie jak narazie. Czy uszczęsliwiam ludzi? Staram się ale na to pytanie nie moge odpowiedzieć. Trzeba by było zapytać tych ludzi.
Awatar użytkownika
matyll93
-#
-#
Posty: 44
Rejestracja: 2009-07-31, 18:22

Post autor: matyll93 »

Ja uważam siebie za straszną egoistkę i moje szczęście zdecydowanie jest dla mnie najważniejsze, ale prawda jest też taka, że słowa "uszczęśliwianie innych najbardziej nas uszczęśliwia" coś w sobie mają. I nie sposób wyrazić słowami, co się odczuwa, jaką radość i szczęście, kiedy wiesz, że ktoś jest szczęśliwy dzięki Tobie... choćby przez jeden moment. :>
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

Czasami chcąc uszczęśliwić innych unieszczęśliwiamy siebie ..
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

Zdecydowanie wolę uszczęśliwiać. To sprawia mi ogromną radość. Jestem skłonna do poświęceń byle by tylko druga osoba była szczęśliwa.
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

Jeśli mogę :
Wydaje mi się , że większość osób , które pisze , że własne szczęście odstawiają na bok a szczęście innych jest najważniejsze łże .
Awatar użytkownika
PomylOna
-#
-#
Posty: 259
Rejestracja: 2009-06-23, 20:29

Post autor: PomylOna »

SynSula, myślę, że się mylisz. Może po prostu nie wierzysz w ludzką bezinteresowność?
Ja przyznam, że jestem egoistką. Myślę o sobie. No cóż. Taka już jestem. Ale wierze, że są ludzie dla których czyjeś dobro jest na pierwszym miejscu.
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

Ale nie co druga osoba tutaj ..
Nie wierze w świat idealny i w to że co druga osoba jest altruistą ..
No wybacz ale taka już jestem ..
Ja też nie zarzekam się , że jestem Matka Teresa czy coś .
Myśle o sobie ale nie chcę wadzić innym , pomagam jeśli jestem w stanie
Awatar użytkownika
PomylOna
-#
-#
Posty: 259
Rejestracja: 2009-06-23, 20:29

Post autor: PomylOna »

Co druga osoba tutaj? Nie czytała wszystkiego, ale jeśli tak... To na tym forum są sami dobrzy ludzie :>
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

A ja mam to po mamie, dbała o wszystkich wkoło, a o siebie nie. Zawsze zostawiała swoje potrzeby na końcu. I wcale nie jestem żadną Matką Teresą, tak mnie wychowano i już.
Awatar użytkownika
matyll93
-#
-#
Posty: 44
Rejestracja: 2009-07-31, 18:22

Post autor: matyll93 »

PomylOna pisze:Co druga osoba tutaj? Nie czytała wszystkiego, ale jeśli tak... To na tym forum są sami dobrzy ludzie :>
PomylOna, w co ty wierzysz? ja tam się zgadzam z SynSulą. czasami zdarzają się ludzie, którzy na pierwszym miejscu stawiają innych, a potem dopiero myślą o sobie. ale jest ich baaardzo mało...
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

Dając szczęście innym, uszczęśliwiamy też siebie. Czasem wolimy podarować szczęście innym, a swoje odstawić na plan dalszy, ale jeśli widzimy że komuś sprawiamy radość, ktoś czuje się przy nas dobrze, jest uśmiechnięty i szczęśliwy, to czy to nie jest piękne?Uszczęśliwiając innych, uszczęśliwiamy siebie. Dlatego szczęście innych jest dla nas ważniejsze. Również daje nam radość. Ale korzystają z tego obie strony i powiedziałabym nawet, że wtedy radość jest większa, bo wiemy, że ktoś dzięki nam jest szczęśliwy... Czy to takie dziwne ? :) Jedni mają taki charakter, drudzy inny. Owszem, może i mniej jest ludzi, które wybiera szczęście innych niż własne, ale tacy ludzie też istnieją i należy to uszanować.
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

Ja to szanuje ..
Nie szanuje jedynie obłudy , kłamstwa i udawania kogoś kim się nie jest
NaćpanaSłońcem.
-#
-#
Posty: 180
Rejestracja: 2009-05-21, 20:19

Post autor: NaćpanaSłońcem. »

SynSula pisze:Jeśli mogę :
Wydaje mi się , że większość osób , które pisze , że własne szczęście odstawiają na bok a szczęście innych jest najważniejsze łże .
Wnioskuję,iż ty jestes na czele tych,którzy `kłamą`. ;)

[ Dodano: 2009-08-04, 22:12 ]
SynSula pisze:Ja to szanuje ..
Nie szanuje jedynie obłudy , kłamstwa i udawania kogoś kim się nie jest
Proszę Cie nie bądź hipokrytką.Nie mów mi,że Ty nigdy nie kłamiesz,bo i tak nie uwierzę.
ODPOWIEDZ