pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Egzorcyzmy

Twoje życie religijne, wiara, przynależność do religii.
Nocturn
-#
-#
Posty: 485
Rejestracja: 2008-12-26, 16:56

Egzorcyzmy

Post autor: Nocturn »

Pewnie większość z was oglądała film o Emily Rose, której to historia została oparta na autentycznych wydarzeniach niejakiej Anneliese Michel, która została opętana przez złe siły. Co sądzicie o egzorcyzmach, egzorcystach? Czy to prawda, czy zwykła choroba psychiczna? A może, na wasze nieszczęście, byliście świadkiem egzorcyzmu, bądź mieliście styczność z osobą opętaną?
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Nocturn pisze:niejakiej Anneliese Michel, która została opętana przez złe siły
Oglądałam o niej dokument, dobrze przedstawia egzorcyzmy na przykładzie tej dziewczyny. Ale znam osoby, które sądzą że to tylko pic na wodę, nazywają to nawiedzeniem, schizofrenią czy nerwicą. Ja jednak w to wierzę, nadal czuję po tym dokumencie jakiś lęk. I trudno mi mówić, że to choroba psychiczna. Jeśli jest Bóg to siły nie czyste również.
fajnyfranek
-#
-#
Posty: 249
Rejestracja: 2009-02-06, 07:28

Post autor: fajnyfranek »

@up: 'nie czyste' czy 'nieczyste'? ;]
@topic: oglądałem film, bardzo realistycznie przedstawiony. w egzorcyzmy wierzę, tak jak i w ezgorcystów [btw, niedaleko mnie mieszka jeden ;)]
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

fajnyfranek pisze:[btw, niedaleko mnie mieszka jeden ]
w każdej diecezji jest jeden egzorcysta ^^.

Ja hm.. wierze, jednak tu chyba nie powinno mówić się o wierze w egzorcyzmy, a w opętanie.

Co do filmu... nadal cholernie boje się godziny 3 w nocy -.-'
fajnyfranek
-#
-#
Posty: 249
Rejestracja: 2009-02-06, 07:28

Post autor: fajnyfranek »

Tandetna pisze:nadal cholernie boje się godziny 3 w nocy -.-'
tak wyszło, że w dzień filmu siedziałem w nocy, grałem sobie xd
siedzę, czekam na godzinę trzecią. o 2:55 zapomniałem, minęło, nic się nie stało ;p i teraz poza ciemnością [i moją dziewczynofobią^^] niczego się nie boję. ;d prawie ;d
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Gorzka pisze:
Nocturn pisze:niejakiej Anneliese Michel, która została opętana przez złe siły
Ale znam osoby, które sądzą że to tylko pic na wodę, nazywają to nawiedzeniem.
Ekhm trzeba się wybrać do specjalisy

BTW http://www.nieznane.pl/egzorcyzmy-annel ... l,420.html bardzo ciekawy artykół na temat tej dziewczyny.
Duszyczka
-#
-#
Posty: 1701
Rejestracja: 2009-02-12, 18:51

Post autor: Duszyczka »

Hmm... Moim zdaniem coś takiego jak opętanie istnieje....a filmu nie oglądałam bo się bałam bo mnie kuzynka nim straszyła :roll: ale słyszałam 'przez zamknięte' drzwi fragmenty tych nagrań na których ona krzyczała .... i się bałam zasnąć... :roll:
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

ogladałam ten film i nawet mi sie podobał ale mimo wszystko to był film który był dla mnie obojętny dopóki nie poszłam na msze SNE i zobaczyłam co to opętanie Teraz inaczej to wszystko spostrzegam Opętani ludzi potrzebują pomocy i są to naprawde ludzie z naszego otoczenia po których nawet byśmy sie tego nie spodziewali Oczywiscie większośc ludzi którzy twierdzą że są opętani potrzebują po prostu pomocy psychiatry albo psychologa.
Mariette
-#
-#
Posty: 1096
Rejestracja: 2009-06-06, 19:38

Post autor: Mariette »

ogladałam film i wierzę w opętanie.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

nie oglądałam tego filmu, ale wierzę w takie rzeczy, i w duchy.
Awatar użytkownika
Lukasz
-#
-#
Posty: 263
Rejestracja: 2009-07-13, 16:11

Post autor: Lukasz »

Oglądałem ten film i nawet przypadł mi do gustu. A co do tematu to nigdy nie wierzyłem w takie rzeczy i nie będę wierzył. Większość z tego to wymysły ludzkie, nie wiadome jakim celom mające służyć.
Awatar użytkownika
Igniis
VIP
VIP
Posty: 15
Rejestracja: 2009-07-26, 20:01

Post autor: Igniis »

Nie oglądałam filmu fabularnego lecz obejrzałam sobie na youtube Polski film dokumentalny. Wierzę iż to było opentanie, bo wierzę w Boga. A co do ludzi ,którzy uwarzają to za chorobę psychiczną to ich nie rozumiem. Przecież takich odgłosów lub skakaniu po ścianach czy ran Chrystusa na ciele nie może wywołać żadna nawet najbardziej zaawansowana choroba psychiczna.
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

Ja oglądałam ten dokument o niemce ;)
Na świecie dzieje się wiele rożnych rzeczy , których przyczyny nie jest nam dane znać ..
ivonka007
VIP
VIP
Posty: 20
Rejestracja: 2009-12-15, 16:24

Post autor: ivonka007 »

Wierzę w takie rzeczy, ale staram się nimi nie interesować ponieważ usłyszałam kiedyś, że zainteresowanie tym jest niebezpieczne. Co do filmu to po jego obejrzeniu razem z siostrą obudziłyśmy się o 3 w nocy... br..
Limowa
-#
-#
Posty: 150
Rejestracja: 2009-06-08, 14:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Limowa »

Nie oglądałam Emili Rołz, za to oglądałam dokument o Anneliese Michel.
Ciekawe, choć dziwne.
Nie mam zdania.
ODPOWIEDZ