pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Aborcja

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Dangerous.
-#
-#
Posty: 90
Rejestracja: 2009-07-19, 20:12
Lokalizacja: Heartbreak hotel.

Post autor: Dangerous. »

Jestem za.

Ale tylko w przypadkach zagrożenia życia, bądź gwałtu. Bo dlaczego dana osoba ma cierpieć, skoro zaszła w ciąże przez kogoś kto zmusił ją do uprawiania seksu? I co, odda to dziecko do domu dziecka i będzie pokrzywdzone.

Myślę, że w takich sytuacjach kobieta sama powinna decydować.
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Jestem za tylko i wyłącznie w przypadku zagrożenia życia.
Awatar użytkownika
Desire
-#
-#
Posty: 95
Rejestracja: 2009-07-29, 11:40
Lokalizacja: okolice Lbn.

Post autor: Desire »

Dla mnie aborcja w pewnych przypadkach powinna być dopuszczalna.
Na przykład gdy kobieta, albo co gorsze bardoz młoda dziewczyna zachodzi w ciążę z powodu gwałtu... Powinna mieć prawo wybrać. Bo prawdziwe macieżyństwo to macierzyństwo z powołania, tylko wtedy matka może być kochająca, czuła, może być dobrą matką.
Awatar użytkownika
Igniis
VIP
VIP
Posty: 15
Rejestracja: 2009-07-26, 20:01

Post autor: Igniis »

Rose pisze:marchewa0007 napisał/a:
Każdy powinien mieć możłiwość wyboru...

Szkoda, że to nienarodzone dziecko nie ma takiego prawa...^^
Mądre słowa...

Ja jestem całkowicie przeciw. Jednak nie czuję się w powarzaniu oceniać kobiety ,które decydują się na aborcje ,bo zostały zgwałcona bądź jest zagrożone jest ich życie. Mogę tylko powiedzieć ,że ten mały człowiek nie jest niczemu winien.
Awatar użytkownika
Cloud
-#
-#
Posty: 26
Rejestracja: 2009-07-23, 23:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Cloud »

Jestem przeciw aborcji. Kiedyś miałam zupełnie inne zdanie na ten temat, ale byłam gówniarą, więc co ja mogłam wiedzieć ...
Dziecko jest już od momentu poczęcia, fakt, płód, ale jest to już żywe stworzenie, które ma prawo do życia. Jestem osoba wierzącą i na pewno na mój światopogląd ma wpływ wiara, ale nawet sama moralność nie pozwala mi myśleć inaczej.
Gwałt ... to ciężka sprawa jeśli chodzi o aborcję. Kobieta bardzo przeżywa to psychicznie dlatego jest na pewno trudno urodzić dziecko z gwałtu, myślę że tu dużo zależy od stanu psychicznego kobiety.
Jednak człowiek ma prawo do życia i nikt nie może mu tego prawa odebrać.
Awatar użytkownika
matyll93
-#
-#
Posty: 44
Rejestracja: 2009-07-31, 18:22

Post autor: matyll93 »

Kościół zdecydowanie przesadza. Ja w przypadkach gwałtów zdecydowanie usprawiedliwiam aborcję. Co prawda tylko w takich przypadkach, ale Kościół nawet na to się nie zgadza...
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

matyll93 pisze:ale Kościół nawet na to się nie zgadza...
Bo według Kościoła to jest życie jak każde inne, nie ważne jak powstało od momentu poczęcia jest człowiekiem, dlatego Kościół nigdy nie zaakceptuje aborcji w żadnym przypadku.
Awatar użytkownika
Cloud
-#
-#
Posty: 26
Rejestracja: 2009-07-23, 23:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Cloud »

M. pisze:
matyll93 pisze:ale Kościół nawet na to się nie zgadza...
Bo według Kościoła to jest życie jak każde inne, nie ważne jak powstało od momentu poczęcia jest człowiekiem, dlatego Kościół nigdy nie zaakceptuje aborcji w żadnym przypadku.
Dokładnie. Dziwne byłoby gdyby Kościół opowiadał się za zabijaniem. Opiera się na Biblii i dekalogu, a tam jest jasno powiedziane "Nie zabijaj".
Awatar użytkownika
matyll93
-#
-#
Posty: 44
Rejestracja: 2009-07-31, 18:22

Post autor: matyll93 »

No niby tak. Ale ja tego pojąć nie mogę i uważam, że gwałt, albo zagrożenie życia usprawiedliwiają aborcję.
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

Jestem za tak jak jest teraz : dziecko z gwałtu , dziecko ma urodzić się chore , lub zagrożenie zdrowia lub życia dla matki ..
Awatar użytkownika
kaśśś177
-#
-#
Posty: 466
Rejestracja: 2009-05-21, 17:18

Post autor: kaśśś177 »

[quote="Miyu"]
lecz dziewczyny boja sie chodzić do ginekologów i poprosić o receptę na pigułki.quote]

taaa w końcu zawsze to mnej strachu iść do ginekologa póżniej by zamordować swoje dziecko no nie? :/
jestem przeciw aborcji. skoro ktoś jest na tyle dorosły by uprawiać sex to może wychowywać dziecko, które jest w końcu tego konsekwencją.
zabijanie dzieci nie może być formą niezależności kobiet, sorry bardzo, jestem za równouprawnieniem ale nie okazywanym w ten sposób-pokażę że jestem kobietą wyzwoloną- zamorduję swoje dziecko.
16-latka w ciąży? przespała się z chłopakiem no to zostanie mamusią skoro nie umiała zadbać o swoje sprawy. nic nie uprawnia jej do aborcji.
Awatar użytkownika
Ziou
-#
-#
Posty: 1321
Rejestracja: 2009-07-22, 16:41

Post autor: Ziou »

Seks nie jest dla dzieci ..
Trzeba wiedzieć co się robi i odpowiednio się zabezpieczać ..
A oprócz tabletek są przecież jeszcze pigułki i kondomy !!
No chyba , że do apteki też się wstydzą iść ..
Ja był wolała iść po pigułki niż po test ciążowy :/
Awatar użytkownika
29ala92
-#
-#
Posty: 139
Rejestracja: 2009-08-02, 12:08

Post autor: 29ala92 »

Ja bym nie mogła zabić swojego dziecka... Okropnie mi to pisać, ale nawet jakby było z gwałtu. Ono by było po prostu moje, a nie tego idioty, wiem że może czasem byłoby mi ciężko, ale to dziecko sobie kiedyś pomyśli, że mogłam go zabić, a tego nie zrobiłam:) Jestem zdecydowanie przeciwko aborcji
Awatar użytkownika
Heroine.
-#
-#
Posty: 3843
Rejestracja: 2009-06-14, 15:44

Post autor: Heroine. »

29ala92 Zgadzam się z tobą, ale tylko w dziewięćdziesięciu procentach ;)
To zależy też od wieku. Gdybym była młoda i zaszła w ciąże poprzez gwałt, nie miałabym wątpliwości. Usunęłabym ciąże. Ale w innym wypadku nie dałabym rady. Nie pogodziłabym się z myślą, że mogłam urodzić to dziecko. I, że mogło być MOJE. I to nie jest mania własności ;)
Awatar użytkownika
29ala92
-#
-#
Posty: 139
Rejestracja: 2009-08-02, 12:08

Post autor: 29ala92 »

Czemu to zależy od wieku? Jakbyś była starsza, to urodziłabyś to dziecko?
ODPOWIEDZ