pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Dobra nauka słówek?

Szkolne życie - wszystko co związane ze szkołą.
MaciekM
VIP
VIP
Posty: 1
Rejestracja: 2013-03-18, 15:49

Dobra nauka słówek?

Post autor: MaciekM »

Cześć, jak polecacie nauczyć się słówek? Wkuwać się na siłę, czy uczyć się skojarzeniami? Mam też problem z powtórkami, do tej pory powtarzam słówka grupami, np. tylko części ciała - skutkuje to tym, że na wyrywki nic nie umiem ;/ Na wyrywki za bardzo nie wiem jak powtarzać (wszystkie słówka mam w grupach), choć ostatnio obiło mi się o uszy o jakieś stronie do takiego powtarzania, chyba jest to Wkuwajmy.pl. Czy jest to warte zachodu?

Pomóżcie
Mess
-#
-#
Posty: 67
Rejestracja: 2014-12-07, 21:12
Lokalizacja: Polska

Post autor: Mess »

Zobacz na przedtestem.pl nie znalazłam tam żadnych błędów.
kamilasygocka
VIP
VIP
Posty: 5
Rejestracja: 2014-12-10, 11:56
Kontakt:

Post autor: kamilasygocka »

Każdy ma jakiś inny sposób na naukę musisz poszukać najlepszego sposobu dla siebie
Mess
-#
-#
Posty: 67
Rejestracja: 2014-12-07, 21:12
Lokalizacja: Polska

Post autor: Mess »

No tak, ale żeby go poznać trzeba parę wypróbować :) Dla mnie e-learning jest najfajniejszy.
Awatar użytkownika
hewlett
-#
-#
Posty: 156
Rejestracja: 2009-02-15, 23:41

Post autor: hewlett »

Mess pisze:No tak, ale żeby go poznać trzeba parę wypróbować :) Dla mnie e-learning jest najfajniejszy.
i tak łatwo Ci to wychodzi? to, że z reguły trzeba płacić to ok- to małe kwotyy ale zebranie się do tego samemu jest mega trudne...
Mess pisze:Zobacz na przedtestem.pl nie znalazłam tam żadnych błędów.
to ile tych testów zrobiłaś?! setki? naprawdę masz zapał...
Mess
-#
-#
Posty: 67
Rejestracja: 2014-12-07, 21:12
Lokalizacja: Polska

Post autor: Mess »

Wiesz, równie dobrze możesz siedzieć na kanapie. Ciężko się zabrać, ciężko się zmusić, co za głupie gadanie. Rzuć szkołę i nic nie rób, bądź całe życie na utrzymaniu rodziców.
Staram się tak robić 3-4 testy dziennie. Co najmniej 30 min.
ladyaga
-#
-#
Posty: 696
Rejestracja: 2014-12-15, 21:31

Post autor: ladyaga »

Ja słówek uczyłam się robiąc fiszki. Wycięłam mnóstwo teksturowych karteczek. Z jeden strony pisałam wersję polską, z drugiej angielską. To trochę jak odpytywanie samego siebie.
Awatar użytkownika
hewlett
-#
-#
Posty: 156
Rejestracja: 2009-02-15, 23:41

Post autor: hewlett »

ladyaga pisze:Ja słówek uczyłam się robiąc fiszki. Wycięłam mnóstwo teksturowych karteczek. Z jeden strony pisałam wersję polską, z drugiej angielską. To trochę jak odpytywanie samego siebie.
czas poświęcony na robienie fiszek mogłaś poświęcić na nauczenie się tych słówek ;)
Mess pisze:Wiesz, równie dobrze możesz siedzieć na kanapie. Ciężko się zabrać, ciężko się zmusić, co za głupie gadanie. Rzuć szkołę i nic nie rób, bądź całe życie na utrzymaniu rodziców.
Staram się tak robić 3-4 testy dziennie. Co najmniej 30 min.
gratuluje samozaparcia, wielu może Ci pozazdrościć takich umiejętności, które przekładają się na widoczny efekt w postaci znajomości języka.
Mess
-#
-#
Posty: 67
Rejestracja: 2014-12-07, 21:12
Lokalizacja: Polska

Post autor: Mess »

ladyaga pisze:Ja słówek uczyłam się robiąc fiszki. Wycięłam mnóstwo teksturowych karteczek. Z jeden strony pisałam wersję polską, z drugiej angielską. To trochę jak odpytywanie samego siebie.
fiszki też dobry sposób, ale czaso i pracochłonny. Zapamiętujesz tylko pewne frazy. Są portale które coś takiego ułatwiają np. przedtestem.pl tam masz gotowe zestawy słówek.
hewlett pisze: gratuluje samozaparcia, wielu może Ci pozazdrościć takich umiejętności, które przekładają się na widoczny efekt w postaci znajomości języka.
Niestety jak chce się kiedyś coś osiągnąć trzeba wymagać również od siebie.
ladyaga
-#
-#
Posty: 696
Rejestracja: 2014-12-15, 21:31

Post autor: ladyaga »

hewlett pisze:
ladyaga pisze:Ja słówek uczyłam się robiąc fiszki. Wycięłam mnóstwo teksturowych karteczek. Z jeden strony pisałam wersję polską, z drugiej angielską. To trochę jak odpytywanie samego siebie.
czas poświęcony na robienie fiszek mogłaś poświęcić na nauczenie się tych słówek ;)
Robiąc fiszki już się uczyłam. Wiem, że to pracochłonne ale do matury miałam określone działy i słówka do wykucia i to była chyba dla mnie najlepsza metoda.
Mess
-#
-#
Posty: 67
Rejestracja: 2014-12-07, 21:12
Lokalizacja: Polska

Post autor: Mess »

Przecież na maturze może być wszytko! nikt nie mówi z góry ucz się tego czy tamtego!
Awatar użytkownika
hewlett
-#
-#
Posty: 156
Rejestracja: 2009-02-15, 23:41

Post autor: hewlett »

Mess pisze:Przecież na maturze może być wszytko! nikt nie mówi z góry ucz się tego czy tamtego!
nie no, przecież można się spodziewać czegoś i jest jakiś zakres, który matura obejmuje.
Mess
-#
-#
Posty: 67
Rejestracja: 2014-12-07, 21:12
Lokalizacja: Polska

Post autor: Mess »

No tak całą wiedzę z liceum i z gimnazjum.
ovoc
VIP
VIP
Posty: 12
Rejestracja: 2015-02-18, 10:48
Kontakt:

Post autor: ovoc »

Na maturze masz podstawowy zakres słówek a nie wszystkie dostępne ;)
Awatar użytkownika
hewlett
-#
-#
Posty: 156
Rejestracja: 2009-02-15, 23:41

Post autor: hewlett »

ovoc pisze:Na maturze masz podstawowy zakres słówek a nie wszystkie dostępne ;)
nie istnieje chyba bank słówek maturalnych? Raczej jest to tak empirycznie wyznaczony pewien zasób słownictwa.
Mess pisze:No tak całą wiedzę z liceum i z gimnazjum.
to wbrew pozorom jest bardzo niewiele, a mózgi w tym wieku są bardziej chłonne niż na studiach, gdzie taki materiał 6letni robi się w semestr :)
ODPOWIEDZ