pompy abs, abs pump

wiercenie studni

rzaka Rawka

Miejsca które warto odwiedzić
Szczepan
VIP
VIP
Posty: 8
Rejestracja: 2015-02-28, 17:25

rzaka Rawka

Post autor: Szczepan »

Wiosna podczas tej zimy zachęca do dłuższych spacerów i wycieczek. Po dość intensywnych wycieczkach w ubiegłym tygodniu zakończonych wieczornym biciem rekordów na basenie w tym tygodniu zachciało mi się wycieczek samochodowych.
W poniedziałek były to okolice Łęczycy, a w środę zachciało mi się poznać okolice górnej Rawki. Rawka kojarzy nam się zazwyczaj ze spływem kajakowym w jej dolnym biegu poniżej Rawy Mazowieckiej http://www.zamiasto.com.pl/miejsce_zdje ... Rawka.html . Rawka to prawy, największy dopływ Bzury. Ta blisko stukilometrowa rzeka jest typową rzeką nizinną tworzącą dużą ilość meandrów.
Na spływ kajakowy najlepiej chyba nadaje się odcinek od Bud Grabskich do Bolimowa, gdzie Rawka wije się i meandruje na terenie Puszczy Bolimowskiej. Ja udałem się do źródeł rzeki niedaleko Koluszek. Są tam utworzone rezerwaty "Rawki" w których rozlewiska budują sobie bobry. Widać było sporo świeżych prac tych małych drwali, niestety nie udało mi się żadnego sfotografować.
Wycieczkę połączyłem ze zwiedzaniem Arboretum w Rogowie i odwiedzeniem Lipiec Reymontowskich. Niestety w Rogowie nie wejdzie się z psem, a muzea były pozamykane, w końcu jeszcze nie jest sezon.
Czekam więc na otwarcie sezonu kajakowego
Awatar użytkownika
Wawer
-#
-#
Posty: 59
Rejestracja: 2015-09-21, 16:12

Post autor: Wawer »

Pamiętam, jak jeździliśmy nad Rawkę się kąpać jak byłam mała (mam babcię w Skierniewicach) i było super. Dawno tam nie byłam i jak napisałeś, to nabrałam ochoty, żeby tam wrócić i zobaczyć, jak to teraz wygląda.
ODPOWIEDZ