pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Kara śmierci

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.

Kara śmierci

za
15
56%
przeciw
12
44%
 
Liczba głosów: 27

Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

W środę oglądałam na TVP1 film oparty na faktach, gdzie 15-latka była skazana na kare śmierci, Miała być zamknięta w komorze gazowej, to było straszne,
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

uniqex33 pisze:gdzie 15-latka była skazana na kare śmierci, Miała być zamknięta w komorze gazowej, to było straszne,
15-latka? Sąd w takim przypadku powinien kierować się głównie tym żeby sprawce wychować.
A gdzie tu resocjalizacja? Szansa na poprawę?
Gdzie to było tzn. w jakim kraju i w jakich czasach? :?
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

niepokorna pisze:Gdzie to było tzn. w jakim kraju i w jakich czasach? :?
to była chyba ameryka, stary film, ale na końcu mówili, ze od któregoś tam roku wprowadzono przepis mówiący o tym, ze od 16 roku życia można dopiero skazywać na śmierć. Nie pamiętam nawet tytułu filmu
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

uniqex33 pisze:od 16 roku życia można dopiero skazywać na śmierć. Nie pamiętam nawet tytułu filmu
to i tak za młody wiek. Nie powinno się w ogóle w takich przypadkach zasądzać tej kary. Jeśli to była np. jednostka, która wychowała się w demoralizującym środowisku, nie miała prawidłowego wzorca to skąd ma czerpać dobry przykład zachowania?
Dziecko ukarać śmiercią? :/
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

niepokorna pisze:wychowała się w demoralizującym środowisku, nie miała prawidłowego wzorca
właśnie to była taka dziewczyna, matka wyrzuciła ją z domu, później mając chyba 14 lat wzięła ślub z 18-letnim chłopakiem, on też później ją wyrzucił. Poszła do klubu ze striptizem gdzie koleś zaczął ją faszerować prochami i wykorzystywać seksualnie. W końcu znalazła starszego od siebie faceta, który zaproponował jej mieszkanie i w ogóle żeby tylko nie została w tym klubie. On był żołnierzem, ktoś doniósł na nie go, ze mieszka z nieletnią i groziło mu stanięcie przed sądem więc powiedział jej, ze musi się wypropwadzić. No to ona wróciła do tego klubu naćpała się i zabiła tego żołnierza.
Dziewczyna po prostu szukała bliskiej osoby i miłości
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

uniqex33 pisze:Nie pamiętam nawet tytułu filmu
"Za młoda na śmierć"
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

marionetkowa pisze:"Za młoda na śmierć"
oglądałaś? świetny film, nie widziałam od samego początku, ale później był ciekawy
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

Ogladalam ale juz jakis czas temu wiec nie pametam go za dokladnie.
Pamietam,ze przykuł moja uwage,zaraz poszukam w necie i sobie go przypomne.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

w środy na TVP1 lecą czasem takie ciekawe filmy
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

uniqex33 pisze:w środy na TVP1 lecą czasem takie ciekawe filmy
Tak wiem,wgl na tvp1 leca calkiem ambitne filmy chociaz czesto nie moge zniesc kolejnych filmow o ludzkich tragedniach ajkby malo tego bylo w codziennym zyciu.
Awatar użytkownika
nieobecny
-#
-#
Posty: 41
Rejestracja: 2010-04-07, 11:03
Lokalizacja: Silesia

Post autor: nieobecny »

Kara śmierci to największy błąd jaki popełnili ludzie. Nie można nikogo pozbawiać życia, nawet jeżeli by tego chciał.
Awatar użytkownika
Crocodile
-#
-#
Posty: 154
Rejestracja: 2010-04-03, 18:46

Post autor: Crocodile »

Jestem przeciwny karze śmierci. Nie toleruję zabijania ludzi nawet w majestacie prawa.
Awatar użytkownika
Gabriel1991
-#
-#
Posty: 361
Rejestracja: 2010-04-02, 22:14
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: Gabriel1991 »

A ja jestem za .Jesli ktos kogos zabije umyslnie z premedytacja to rowniez powinien stracic zycie .
Dlaczego ??Bo nawet gdyby byl w wiezieniu moze by sie tam meczyl ok ale nadal zyje nadal mysli nadal funkcjonuje choc jest zle traktowany
A co do tej dziewczyny to bylo nie sprawiedliwe skazac ja na smierc po 1 za mloda ,czlowiek za mlodu robi wiele glupich rzeczy
2.Byla nacpana czyli zabujstwo nie bylo celowe mogly spowodowac to narkotyki uwolnic jej emocje wiec nie byla poczytalna
Awatar użytkownika
leniuch
-#
-#
Posty: 38
Rejestracja: 2010-04-03, 21:16
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: leniuch »

Nie

Po pierwsze: każdy ma prawo do życia.
Po drugie: większą karą jest dożywocie, niech się męczą, ale i mają prawo do resocjalizacji, w które mało kto wierzy.
Po trzecie: zgadzam się z Rose, prace społeczne byłyby najodpowiedniejsze.
Awatar użytkownika
Raisins
-#
-#
Posty: 423
Rejestracja: 2010-06-30, 17:12

Post autor: Raisins »

Jestem przeciw. Tak, może to i prawa, że przestępcy bali by się, było by mniej przestępstw... ale co z tego? Co kiedy sąd się pomyli i skarze nie tą osobę co trzeba? Od tego już nie ma odwrotu..
ODPOWIEDZ