pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Wolontariat

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Wolontariat

Post autor: maadzia13 »

Wolontariat jest to dobrowolna, bezpłatna, świadoma działalność na rzecz innych, wykraczająca poza więzi rodzinno – koleżeńsko – przyjacielskie.
definicja według Centrum Wolontariatu.
Co myślicie o tego typu pomocy innym? Co sądzicie o wolontariuszach, którzy wykonują pracę nie otrzymując za to pieniędzy? Czy jest to wykorzystywanie ludzi? Warto być wolontariuszem? Może sami nimi jesteście?
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

ja nie jestem. u nas w szkolę polega to na tym że uczysz młodsze dzieci. a ja nie mam do takiego czegoś cierpliwości
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Od przyszłego roku zamierzam się na jakiś zapisać, szczytny cel :)
Awatar użytkownika
Duśka
-#
-#
Posty: 44
Rejestracja: 2009-07-06, 23:59

Post autor: Duśka »

Nie jestem, aczkolwiek żadnych zastrzeżeń co do wolontariatu nie mam.
Raczej nie uznałabym tego za formę wykorzystywania innych. Ci, którzy chcą decydują się na to z własnej nieprzymuszonej woli. ;]
szczytny cel
Jak najbardziej
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Sama nie jestem wolontariuszką, ale jeśli jeżeli ktoś ma ochotę bezinteresownie pomóc innym to czemu nie?
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

psychiczna pisze:ale jeśli jeżeli ktoś ma ochotę bezinteresownie pomóc innym to czemu nie?
Wolontariat nie jest pomocą bezinteresowną. Owszem, nie otrzymujemy za to wynagrodzenia materialnego, ale otrzymujemy niematerialne. Będąc wolontariuszem otrzymujemy wiele (uczy nas to cierpliwości, pokory, daje satysfakcję, uśmiech, miłość, poczucie że jesteśmy komuś potrzebni, wdzięczność, zadowolenie, radość itd)
Określenie bezpłatna - nie oznacza bezinteresowna, lecz bez wynagrodzenia materialnego.
Działam w Wolontariacie. Odwiedzam Dzieciaki w Domu Dziecka, a ostatnio pomagałam niepełnosprawnym w Igrzyskach Olimpiad Specjalnych. Coś wspaniałego. Cieszę się, że mogę komuś pomóc. Wiele mnie to nauczyło. Pomagając innym, pomagam też sobie.
Awatar użytkownika
redi_gyal
-#
-#
Posty: 2557
Rejestracja: 2009-07-08, 18:23

Post autor: redi_gyal »

Działałam w wolontariacie kilka razy Oprócz zbierania pieniędzy na dzieci z biednych rodzin odwiedzałam domy dziecka czy domy pomocy społecznej. No i kilka razy brałam udział w WOŚPie Do tego naprawde trzeba mieć cierpliwość W jednym miejscu przeżyłam naprawdę szkołę życia. To było doświadczenie które sprawiło ze na początku myślałam "zaraz odwiozą mnie do psychiatryka" no ale dałam rade, przemyślałam wszystko i teraz całkiem inaczej patrzę na potrzebujacych ludzi.
Ehh nie można też zapominać że istnieją oszuści, tacy to wszędzie sie znajdą....
ppatowa
-#
-#
Posty: 216
Rejestracja: 2009-07-08, 19:58
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post autor: ppatowa »

Ja od roku jestem wolonatriuszką :)
Chodzimy z koleżanka na świetlice profilaktyczną i pomagamy dzieciom w odrabianiu zadań domowych, nauce, bawimy się z nimi..
W sumie nic wyczerpującego, ale jak wszystkie zaczną mówić, biegać krzyczeć to głowa puchnie:P

Warto byś wolontariuszem, taka iskra w morzu potrzeb.
Skoro wolontariusz.. to raczej wygnagordzenie nie powinno wychodzic w gre.
Mariette
-#
-#
Posty: 1096
Rejestracja: 2009-06-06, 19:38

Post autor: Mariette »

sama nie działam w wolontariacie, ale nie mam co do tego żadnych zastrzeżeń.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Mam nadzieję, że od poniedziałku będę dumną wolontariuszką Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, o czym zawsze marzyłam;)
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Byłam w szkolnym wolontariacie, ale stwierdziłam, że to nie dla mnie.
Awatar użytkownika
selene
-#
-#
Posty: 5563
Rejestracja: 2009-08-19, 15:59
Lokalizacja: ...over the moon?

Post autor: selene »

Sądzę, że wolontariat to bardzo szlachetna sprawa. Niektórzy ludzie naprawdę się w nim odnajdują, niosąc pomoc innym zyskują coś na kształt wewnętrznego spokoju ;P. Wykorzystywanie? Nie widzę tego w ten sposób. Robią to dobrowolnie, kategoria wykorzystywania wydaje mi się nieodpowiednim ujęciem. Osobiście nigdy nie miałam okazji być wolontariuszką.
amanda
-#
-#
Posty: 146
Rejestracja: 2010-03-13, 19:56

Post autor: amanda »

Ja zamierzałam zostac kiedyś wolontariuszką w schronisku dla zwierząt. Ale wszystko jakoś tak szybko się potoczyło, praca itd, że nie dałam rady.
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

Empatia pisze:Mam nadzieję, że od poniedziałku będę dumną wolontariuszką Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, o czym zawsze marzyłam;)
Trzymam kciuki żeby się udało, bo to świetna sprawa ! :) Napisz koniecznie czy się udało i jak jest :)
Przypomnę, że ja od maja zeszłego roku odwiedzam Dzieciaki w Domu Dziecka. Jestem tam praktycznie co sobotę. Daje mi to ogrom szczęścia :>
Awatar użytkownika
lussia
-#
-#
Posty: 30
Rejestracja: 2010-07-23, 16:02
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: lussia »

Jak ktoś lubi. W sumie to jest dobra sprawa. Nie sadzę żeby to można było nazwać wykorzystywaniem ludzi, w sumie działają tam tylko chętni. Rzadko z przymusu. Ja raz brałam udział w takiej akcji. Nawet mi się podobało, tylko niektórzy ludzie jakoś negatywnie nastawieni byli, dlatego też nie wybieram się kolejny raz.
ODPOWIEDZ