pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Stephen King

Wszystko co związane z literaturą. Możesz tu podzielić się swoją własną twórczością (wiersze, opowiadania itp.).
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Morfeusz pisze:iznąłem jeszcze trochę Miasteczko Salem, Christine, Gra Geralda i ostatnio Pod Kopułą
liznąłeś akurat moje ulubione książki, wiec zachęcam Cie jednak do ich przeczytania.
Awatar użytkownika
Morfeusz
-#
-#
Posty: 65
Rejestracja: 2010-06-04, 20:44

Post autor: Morfeusz »

niepokorna pisze:liznąłeś akurat moje ulubione książki, wiec zachęcam Cie jednak do ich przeczytania.
Do Gry Geralda trudno będzie mi wrócić. Nie gustuje aż w tak psychologicznych książkach.
A czytałaś Pod Kopułą? Warta czytania do końca?
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Morfeusz pisze:Do Gry Geralda trudno będzie mi wrócić. Nie gustuje aż w tak psychologicznych książkach.
A czytałaś Pod Kopułą? Warta czytania do końca?
Gra Geralda nie jest moją ulubioną książką, ale mi np. przypadła do gustu. Ale 'Miasteczko Salem' i 'Christine' wprost uwielbiam. No dodam do tego jeszcze 'Lśnienie'. 'Pod Kopułą' nie czytałam, wiec się nie wypowiadam.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Morfeusz, jest tam dużo o wampirach, że tak powiem ich "klasyczne" wersje ;)
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

ewcia9494 pisze:Morfeusz, jest tam dużo o wampirach, że tak powiem ich "klasyczne" wersje ;)
powiedziałabym nawet, ze ta książka jest cala o wampirach.
tak bardzo klasyczne - nie świecą w słońcu i nie zakochują się w ludziach :p
Awatar użytkownika
Morfeusz
-#
-#
Posty: 65
Rejestracja: 2010-06-04, 20:44

Post autor: Morfeusz »

ewcia9494 pisze:Morfeusz, jest tam dużo o wampirach, że tak powiem ich "klasyczne" wersje
niepokorna pisze:powiedziałabym nawet, ze ta książka jest cala o wampirach.
tak bardzo klasyczne - nie świecą w słońcu i nie zakochują się w ludziach :p
Dobrze że mi powiedziałyście :mrgreen:
Bałem się że Miasteczko Salem jest jakimś romansem gdzie młoda dziewczyna zakochuje się w swoim koledze szkolnym który okazuje się wampirem :cry: To byłoby przegięcie :mrgreen:
Jak przeczytam Pod Kopułą to zdam wam pełną relację. Jestem dopiero na 180 i nic się za bardzo nie dzieje. Niby lecą flaki, a krew wylewa się potokami ale to nic wielkiego.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Morfeusz pisze:Niby lecą flaki, a krew wylewa się potokami ale to nic wielkiego.
zgadzam się. to nic wielkiego. może ta książka nie należy do jego najlepszych, nie wiem ;)
Morfeusz pisze:Bałem się że Miasteczko Salem jest jakimś romansem gdzie młoda dziewczyna zakochuje się w swoim koledze szkolnym który okazuje się wampirem
haha, normalnie jak w Zmierzchu! xD
Awatar użytkownika
Morfeusz
-#
-#
Posty: 65
Rejestracja: 2010-06-04, 20:44

Post autor: Morfeusz »

ewcia9494 pisze:zgadzam się. to nic wielkiego. może ta książka nie należy do jego najlepszych, nie wiem
No nie wiem. Może to jakaś nowa technika pisarska Kinga. Na początku trochę przynudzania i sporo krwi plus latających części ciała żeby potem uderzyć podwójną siła. Nie mam pojęcia.
ewcia9494 pisze:haha, normalnie jak w Zmierzchu! xD
:P
Miałem kiedyś "przyjemność" czytać Zmierzch. Ostatnio to w empiku rynek książek jest przesycony takimi, hmmm romansami. Co otworzę książkę to "kocham wampira" :cry:
Ciekawe co sądzi o tym King :mrgreen:
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

Morfeusz pisze:Bałem się że Miasteczko Salem jest jakimś romansem gdzie młoda dziewczyna zakochuje się w swoim koledze szkolnym który okazuje się wampirem :cry:
jakoś mam wrażenie, że w książkach Kinga rzadko kto, się w kimś zakochuje, a może ja nawet tego nie zauważam ;p
Jedyna książka, która mi się kojarzy od razu z elementem miłości to "Historia Lisey", reszta nawet jeśli miała, choć trochę z nią wspólnego, to raczej na marginesie całej fabuły.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

niepokorna, też to zauważyłam ;)

Historia Lisey to chyba jego jedyna książka prawie w całości związana z miłością.
Morfeusz pisze:Na początku trochę przynudzania i sporo krwi plus latających części ciała żeby potem uderzyć podwójną siła
nie przesadzajmy. aż tak tam sie krew nie leje. i jest chyba trochę inaczej:
-trochę przynudzania
-lekki zarys wyjaśnienia fabuły
-krwawe, przerażające sceny
-więcej wyjaśnienia
-krew
-wyjaśnienie. :D
Awatar użytkownika
Morfeusz
-#
-#
Posty: 65
Rejestracja: 2010-06-04, 20:44

Post autor: Morfeusz »

ewcia9494 pisze:nie przesadzajmy. aż tak tam sie krew nie leje.
Na prawdę. King nie odpuszcza tam nawet biednym zwierzętom. Już na samym początku pan bóbr zostaje rozpruty przez tajemniczą powłokę :cry: . Normalnie jaja jak arbuzy.
Za to najlepsze w książkach Kinga jest happy end. Uwielbiam je. Nie tracę dzięki nimi nadziei że wszystko będzie dobrze i "żyli długo i szczęśliwie". Wyjątek to chyba tylko Smętarz zwierząt. Dwuznaczne zakończenie. Aż chciałoby się żeby King dopisał resztę.

A tak po za tym czytał ktoś "dzieci kukurydzy"? Warte przeczytania? Ciekawa książka?
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Morfeusz pisze:Na prawdę. King nie odpuszcza tam nawet biednym zwierzętom. Już na samym początku pan bóbr zostaje rozpruty przez tajemniczą powłokę .
no przyznam, trzeba mieć mocne nerwy :D

dziedzi kukurydzy. hm, no jasne, że czytałam, ale coś nic nie pamiętam... zaraz zajrzę do książki i sobie przypomnę ;)
Awatar użytkownika
Morgan130
-#
-#
Posty: 66
Rejestracja: 2010-06-29, 23:10
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Morgan130 »

Ja jestem w trakcie czytania Pod Kopułą ale uważam że ta książka nie należy do najlepszych... Za najlepszą uważam chyba Carrie
Awatar użytkownika
Morfeusz
-#
-#
Posty: 65
Rejestracja: 2010-06-04, 20:44

Post autor: Morfeusz »

Morgan130 pisze:Ja jestem w trakcie czytania Pod Kopułą ale uważam że ta książka nie należy do najlepszych...
Tak samo myślę. Za mało Kinga w Kingu.

Btw
Do tych co czytali Miasteczko Salem. Na początku książki jest taki wstęp gdzie King wspomina o miasteczku Monson w stanie Vermont z którego zniknęli w dziwny sposób wszyscy mieszkańcy. Nie wiecie czy to jest prawda czy tylko fikcja literacka?
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Chyba nie czytałam jeszcze żadnej książki jego autorstwa
ODPOWIEDZ