pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Graffiti

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Graffiti

Post autor: Empatia »

Niektóre malowidła potrafią powalić na kolana, ale jest to sztuka czy wandalizm?
Awatar użytkownika
NAwiedzonA
-#
-#
Posty: 7601
Rejestracja: 2009-01-02, 09:05

Post autor: NAwiedzonA »

Według mnie to zależy od miejsca.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Graffiti to bez wątpienia sztuka. Ludzie często mylą graffiti z wulgarnymi napisami na ścianach bloków czy klatkach schodowych, a to przecież dwie różne rzeczy. Nie dość, że ładnie to wygląda to jeszcze pozwala tym młodym chłopakom rozwijać swoje zdolności. Dzięki temu że malują wyrażają własne poglądy i uważam że w każdym mieście powinny być wyznaczone specjalne ściany i mury do malowania.
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Ja zgadzam się z psychiczna,
Jak ktoś może nazwać to wandalizmem? Strasznie chciałabym umieć zrobić coś takiego to jest przepiękne! Nie wiem jak można ukarać kogoś za takie coś?
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Ja również się zgadzam. Trzeba mieć do tego talent.
Widział może ktoś graffiti w Krakowie z okazji jego 750 lecia? To jest cuuudo.
Dudenzz
VIP
VIP
Posty: 17
Rejestracja: 2009-07-08, 02:36

Post autor: Dudenzz »

Mi się wydaje, że graffiti samo w sobie ma być ładną manifestacją. Oczywiście - powinno być ładne estetycznie, ale przede wszystkim ma nieść ze sobą swojego rodzaju przkaz w postaci buntu. Estetyka, sama sztuka tworzenia graffiti to tylko część kultury kreowania tych, iście dziwnych obrazów. Poza tym w jej skład na pewno wchodzi bunt wyrażany przy pomocy wandalizmu. Graffiti, które nie jest namalowane na ścianie bloku, pociągu, fabryce ... wcale nie jest tym co uważam za prawdziwe graffiti. Swoją drogą, pociągający rodzaj sztuki - wydaje się być niebezpieczny, twórczy, humanistyczny, niesie ze sobą dobitne przesłanie. Estetycznie można je określić jako sztukę układania liter słów i symboli - stosunkowo coś nowego. Mnie ta sztuka przekonuje, pomimo, że jest aktem wandalizmu.
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Niki pisze:Widział może ktoś graffiti w Krakowie z okazji jego 750 lecia? To jest cuuudo
Jakby ktoś chciał zobaczyć to znalazłam w internecie.
Klik
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

psychiczna pisze:Niki napisał/a:
Widział może ktoś graffiti w Krakowie z okazji jego 750 lecia? To jest cuuudo

Jakby ktoś chciał zobaczyć to znalazłam w internecie.
Klik
świetne ! ^^
Awatar użytkownika
Lukasz
-#
-#
Posty: 263
Rejestracja: 2009-07-13, 16:11

Post autor: Lukasz »

Graffiti jest sztuką, jeśli jest zrobione przez osoby mające o tym pojęcie, a nie jakieś zwykłe dzieciaki, które pobazgrzą tylko na ścianie. To w Krakowie graffiti wymiata ;)
Pokażę kilka moich kumpli, które zrobili u mnie na osiedlu. Nie powalają, ale przynajmniej fajnie wygląda :P

Foto 1
Foto 2
Foto 3
Awatar użytkownika
Frog-san
-#
-#
Posty: 670
Rejestracja: 2009-06-22, 22:24

Post autor: Frog-san »

Fajne :D. Mi podoba się, jeśli jest zrobione przez kogoś, kto się zna, a nie takie jak Lukasz powiedział, zrobione przez dzieciaki bazgrzące po ścianie.
Awatar użytkownika
Tandetna
-#
-#
Posty: 1669
Rejestracja: 2009-02-05, 16:59
Lokalizacja: mam wiedzieć?

Post autor: Tandetna »

Dla mnie zależy to też od miejsca. Sztuka, sztuką, jednak trzeba pamiętać też, że w niektórych miejscach graffiti nie pasuje...
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Lukasz, ale świetne ona są ;d
Duszyczka
-#
-#
Posty: 1701
Rejestracja: 2009-02-12, 18:51

Post autor: Duszyczka »

Niektóre to sztuka inne to wndalizm... To co napisała SynSula odzwierciedla moje zdanie.
Awatar użytkownika
Desire
-#
-#
Posty: 95
Rejestracja: 2009-07-29, 11:40
Lokalizacja: okolice Lbn.

Post autor: Desire »

Takie prawdziwe Graffitti to sztuka. A akty walndalizmu, powypisywane na murach wulgaryzmy czy napisy w nieodpowiednich miejscach to już nie jest żadne graffitti.
ODPOWIEDZ