pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Mówienie do rodziców po imieniu

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Mówienie do rodziców po imieniu

Post autor: Empatia »

Mam znajomego, który mówi do swojej matki po imieniu, po prostu tak im lepiej. A Wy co o tym sądzicie? Mówicie po imieniu?
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Dla mnie to jest dziwne, tak jakby traktować rodziców jako kolegów. Nie mówie po imieniu i nie będę mówić dla mnie to jest nie na miejscu.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

Rodzice to rodzice, nie koledzy. Nigdy nie mówiłam, i nie mam zamiaru mówić do nich jak do moich rówieśników.
Niki pisze: po prostu tak im lepiej
Jak to lepiej? Lepiej dziecku zwracać się do matki np. Ania, niż mówić jak każdy mamo??? Dziwny jest ten świat...
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

oj nie. Nie zwracam się do rodziców po imieniu. Szacunek się należy.
Niki pisze:Mam znajomego, który mówi do swojej matki po imieniu, po prostu tak im lepiej.
nie byłoby mi tak wygodnie nawet. Jego Mama się na to godzi? Ja bym nie chciała, by moje dzieci zwracały się do mnie po imieniu.
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Czasami mi się zdarzy, ale bardzo rzadko. Jak już to w żartach. Natomiast wśród znajomych, kiedy opowiadam coś o mamie, mówię, że Iwonka to, Iwonka tamto.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

ewcia9494 pisze:Jak to lepiej? Lepiej dziecku zwracać się do matki np. Ania, niż mówić jak każdy mamo??? Dziwny jest ten świat...
maadzia13 pisze: nie byłoby mi tak wygodnie nawet. Jego Mama się na to godzi? Ja bym nie chciała, by moje dzieci zwracały się do mnie po imieniu.
Właśnie to jego mama to zaproponowała, może dlatego, że ojciec po narodzinach tego kolegi zniknął, a ona niezbyt chciała tego dziecka, czy coś, nie wiem, tak sobie tlumaczę, ale nie chciałam się zagłębiać :roll:
Sama często w żartach zwracam się do mamy po imieniu, ale tylko w żartach. :)
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Trzeba mieć dla nich jakiś szacunek. Nie wyobrażam sobie jak miałabym mówić do taty po imieniu.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Tzw. wychowanie bezstresowe...
Moi rodzice wciąż mi powtarzają: "Tak to sobie możesz mówić do swoich koleżanek/kolegów."
Nie wyobrażam sobie, żebym mogła się do nich zwracać po imieniu w poważnych sytuacjach. Czasami robię to, ale są to żarty. Tak samo mówię na Babcię, czasami mówię Hala i wcale to nie oznacza braku szacunku.
Awatar użytkownika
Babi17
-#
-#
Posty: 304
Rejestracja: 2009-07-21, 12:51
Lokalizacja: Chojna

Post autor: Babi17 »

Rodzice są wyjątkowymi osobami i nie powinno zwracać się do nich po imieniu. Nie wyobrażam sobię rozmowy z mamą zwracając się do niej po imieniu
Awatar użytkownika
Fruu
-#
-#
Posty: 733
Rejestracja: 2009-06-28, 19:24
Lokalizacja: mam wiedzieć ?

Post autor: Fruu »

Czasem mówie , ale w żartach .
Po to sa rodzicami żeby słyszeć te dwa cudowne wyrazy .
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Fruu, kim jesteś ? Ja Cię chyba nie znam :o

Znasz znasz ; D Nie moge sie ujawnić . Nie OT'uj :P
Ostatnio zmieniony 2009-07-21, 23:20 przez agg, łącznie zmieniany 1 raz.
Katlinka
VIP
VIP
Posty: 21
Rejestracja: 2009-07-22, 22:59

Post autor: Katlinka »

Nie zwracam się do rodziców po imieniu. To dla mnie dziwne :] Lubię mówic mamo, tato.
Czasem tylko w żartach powiem: "Jasiu" "Danusiu" :P
Awatar użytkownika
Babi17
-#
-#
Posty: 304
Rejestracja: 2009-07-21, 12:51
Lokalizacja: Chojna

Post autor: Babi17 »

Każdemu chyba zdarzyło się powiedzieć w żartach po imieniu ale ogólnie nie powinno się tak mówić. Takie jest moje zdanie :)
Mariette
-#
-#
Posty: 1096
Rejestracja: 2009-06-06, 19:38

Post autor: Mariette »

nie mówię do rodziców po imieniu. według mnie jest to niesmaczne i bardzo nie na miejscu.
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Czasem zdarza mi się powiedzieć do mamy Jagunia ale bardziej w żartach. Rodzicom powinien należeć się szacunek a mówienie im po imieniu jak dla mnie pokazuję brak szacunku.
ODPOWIEDZ