pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Mówienie do rodziców po imieniu

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
Burning
-#
-#
Posty: 726
Rejestracja: 2009-08-17, 20:29
Lokalizacja: Krk

Post autor: Burning »

Ja mówię zawsze mamo i tato :)
Awatar użytkownika
marionetkowa
-#
-#
Posty: 823
Rejestracja: 2010-02-23, 00:26

Post autor: marionetkowa »

Dlaczego uwazanie ,ze jest to brak szacunku?
Jezeli oby stronom to pasuje to wg mnie jest to jak najbardziej w porzadku.

Osobiscie nie mowie do rodzicow po imieniu ,nie czuje takiej potrzeby ale tez nie jest zawsze tylko ,,mamo i tato''
Awatar użytkownika
niepokorna
-#
-#
Posty: 3930
Rejestracja: 2010-01-25, 20:46

Post autor: niepokorna »

nie uważam tego za brak szacunku. Jeżeli obu stronom to pasuje to nie widzę problemu. Ja osobiście mówię 'mamo' i 'tato' bo nie wyobrażam sobie inaczej. Nawet jeśli moi rodzice zaproponowaliby mi mówienie im po imieniu to bym się na to nie zdecydowała.
Awatar użytkownika
Screw
-#
-#
Posty: 173
Rejestracja: 2010-03-29, 19:55

Post autor: Screw »

niepokorna pisze:Ja osobiście mówię 'mamo' i 'tato' bo nie wyobrażam sobie inaczej. Nawet jeśli moi rodzice zaproponowaliby mi mówienie im po imieniu to bym się na to nie zdecydowała.
Rowniez posiadam takie zdanie.
Awatar użytkownika
Cyklon
-#
-#
Posty: 2132
Rejestracja: 2009-12-18, 19:06
Lokalizacja: inąd

Post autor: Cyklon »

Tak, w żartach lub sytuacyjnie wypowiem imię, ale jak się odnoszę to w tradycyjny sposób, choć jakoś przyzwyczaiłem się do "mama" i "tata" bardziej mi pasuje przez mianownik, niż mamo, tato.
Awatar użytkownika
natka7117
-#
-#
Posty: 430
Rejestracja: 2010-03-13, 15:56

Post autor: natka7117 »

Ja tam mówię "mamo" i "tato". Zwracanie się do rodziców po imieniu byłoby dziwne i gdyby i teraz to zaproponowali to bym się krępowała. Co innego od urodzenia..;D
Awatar użytkownika
Crocodile
-#
-#
Posty: 154
Rejestracja: 2010-04-03, 18:46

Post autor: Crocodile »

natka7117 pisze:Zwracanie się do rodziców po imieniu byłoby dziwne i gdyby i teraz to zaproponowali to bym się krępowała.
This. Też bym się krępowała. Krępował.

Tak w sumie to uznaję mówienie do rodziców po imieniu za jakiś taki brak szacunku.
Awatar użytkownika
slow
-#
-#
Posty: 357
Rejestracja: 2009-12-22, 13:02

Post autor: slow »

Nie mówię do rodziców po imieniu i nigdy nie mówiłam.Przyzwyczajenie do słów mama i tata powoduje,że ciężko,by mi było zmienić swoje nastawienie.Co więcej uważam także za pewien sposób ukazania szacunku,owszem wszystko zależy od okoliczności,ale wolę nie zwracać się do rodziców jak do koleżanek/kolegów na podwórku.Niemniej do biologicznego ojca zwracam się po imieniu.
Awatar użytkownika
Iwona
-#
-#
Posty: 75
Rejestracja: 2010-03-31, 18:11

Post autor: Iwona »

Nie mówię do rodziców po imieniu :)
Awatar użytkownika
flammable.
-#
-#
Posty: 166
Rejestracja: 2010-03-01, 00:11

Post autor: flammable. »

zdarza się, tylko w sytuacjach, kiedy żartujemy, rodzice się nie gniewają to sobie czasem pozwolę, ale granice obowiązują. zwykle mówię mamo i tato.
Awatar użytkownika
Schizofrenia.
-#
-#
Posty: 49
Rejestracja: 2010-04-19, 15:48
Lokalizacja: z krańca świata ;D

Post autor: Schizofrenia. »

do taty zwracam się różnie : tatku, tato, ojcze XD, dedi ;D, dyrektorze, albo robson <jego nick na nk> xDD
a do mamy to mówię mamo mamciu mamuś, czasem w żartach po imieniu
Atreju
-#
-#
Posty: 117
Rejestracja: 2010-04-15, 20:30
Lokalizacja: Lębork

Post autor: Atreju »

Ja nigdy nie mówiłem do rodziców po imieniu i nie mam nigdy zamiaru powiedzieć. Smiertelnie by się na mnie obrazili.
Awatar użytkownika
FunksterGangster
-#
-#
Posty: 345
Rejestracja: 2010-04-12, 18:51

Post autor: FunksterGangster »

Ja zawsze mówię mamo i tato, nigdy inaczej nie powiedizałem, po prostu z uprzejmości, bo nie jesteśmy kolegami, ano w tym samym wieku.
amanda
-#
-#
Posty: 146
Rejestracja: 2010-03-13, 19:56

Post autor: amanda »

Ja też nie powiem po imieniu. Moim zdaniem to wyraz braku szacunku. Jednak rodzice, to nie koleżanka, czy kolega.
Eleazar
-#
-#
Posty: 164
Rejestracja: 2010-04-17, 20:54

Post autor: Eleazar »

Zazwyczaj mówię do rodziców "mamo" i "tato", choć w przypadku taty częściej zdarza mi się mówić ojciec. Według mnie nie zasługuje na takie ładne "tata" :p No, nieważne.
Po imieniu mówię w żartach lub gdy zrobią coś głupiego.
ODPOWIEDZ