pompy abs, abs pump

wiercenie studni

Rodzice chrzestni

Ogólna dyskusja o życiu - Tylko na poważnie.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Rodzice chrzestni

Post autor: Rose »

Każdy z Nas (jeśli tylko jest ochrzczony) ma rodziców chrzestnych. No właśnie - czy łączy Was z nimi jakaś specjalna więź? Kim oni są (ciocia, wujek, przyjaciel rodziny, brat, kuzynka itd.)? Jak odgrywają swoją rolę? A może ktoś z Was jest już rodzicem chrzestnym? ;)
Awatar użytkownika
psychiczna
-#
-#
Posty: 4334
Rejestracja: 2009-05-30, 18:08

Post autor: psychiczna »

Moi chrzestni to kuzynostwo i tak się fajnie składa, że niedługo mnie chrzetsna odwiedzi.
Niestety z chrzestnym nie mam tak dobrych kontaktów, ostatni raz widziałam go na swojej komunii. Nawet nie wiem jak wygląda i w drugą stronę to działa tak samo.
Awatar użytkownika
Rose
-#
-#
Posty: 6474
Rejestracja: 2009-05-21, 16:34

Post autor: Rose »

Moi chrzestni to ciocia - siostra mamy;) Z nią mam baaardzo częsty i dobry kontakt, chociaż nie ma w tym nic specjalnego. Tak samo mam z innymi ciotkami ;)
A mój chrzestny zmarł kiedy miałam 7 lata...Chorował od kiedy tylko pamiętam ;/ Pamiętam, że rodzice jechali do szpitala, a ja płakałam i chciałam jechać z nimi, ale powiedzieli, że dzieci tam nie wpuszczają i mnie nie wzięli. Miał raka...:(
To był szwagier mojego taty. Na roczek dostałam od niego taki śliczny wózek dla lalki, jeszcze nie tak dawno bawiła się nim moja siostra. Nie było go już na mojej Komunii. Od jego śmierci jego rolę (na Komunii, urodzinach itp.) przejęła jego żona.
Mariette
-#
-#
Posty: 1096
Rejestracja: 2009-06-06, 19:38

Post autor: Mariette »

moją chestną jest przyjaciółka mojej mamy. nie łączy mnie z nią jakaś specjalna więź... a swojego chrzestnego nie widziałam już z 6 lat :huh:
Awatar użytkownika
Frog-san
-#
-#
Posty: 670
Rejestracja: 2009-06-22, 22:24

Post autor: Frog-san »

Moja chrzestna, to moja ciocia, siostra mamy, mieszka we Włoszech, więc niezbyt często ją widuję. Chrzestny, to kolega taty. Nie mam z nim tak właściwie w ogóle kontaktu. Nie widziałam go kilka lat. Chciałabym, żebyśmy któregoś dnia do niego pojechali.
Awatar użytkownika
Empatia
Jr.Admin
Jr.Admin
Posty: 8868
Rejestracja: 2008-12-15, 22:20

Post autor: Empatia »

Chrzestna - znajoma mamy, nie widujemy się często, ale złego kontaktu nie mamy ;)

Natomiast wujek, to brat mamy, widuję go codziennie i tu kontakty są różne, ale ostatio nie jest źle. :)
yel.
-#
-#
Posty: 1432
Rejestracja: 2009-07-12, 20:37
Lokalizacja: inąd.

Post autor: yel. »

Chrzestna - siostra mamy. Edysia jest swój ziom, mam z nią świetny kontakt. Często jeżdżę do niej na ploty. Był taki okres, że mówiłam jej więcej niż mamie.
Z wujkiem (brat ojca) mam już słabszy kontakt. To znaczy, jest zabawny, czasami można się z nim pośmiać, ale widuję go tylko na uroczystościach rodzinnych i zwykle nie mamy o czym rozmawiać.
Awatar użytkownika
Destroy
-#
-#
Posty: 5060
Rejestracja: 2009-06-19, 16:26
Lokalizacja: wiesz?

Post autor: Destroy »

chrzestnym jest mąż siostry mamy, bardzo go lubię, widujemy się regularnie
chrzestną siostra taty, ostatnio widziałam ją, gdy miałam 4 lata...
Awatar użytkownika
kashmira
-#
-#
Posty: 2459
Rejestracja: 2008-12-15, 18:59

Post autor: kashmira »

Rose pisze:czy łączy Was z nimi jakaś specjalna więź? Kim oni są (ciocia, wujek, przyjaciel rodziny, brat, kuzynka itd.)? Jak odgrywają swoją rolę?
Ojciec chrzestny, kolega taty nie żyję już 7 lat. Dobrze go wspominam, na moją komunie postarał się, żebym poczuła że ojciec chrzestny umie zatroszczyć się o mnie tylko bardziej to poczuł mój ojciec w sumie ważne. Ważne, że był świetny, że mogła na niego i jego rodzinę liczyć po jego śmierci wszystko się skończyło.
Natomiast matka chrzestna w sumie praktycznie kuzynka. Ile jej nie widziałam? Dobre 16 lat, nie pamiętaj jej, nie utrzymuję żadnego kontaktu i wątpię czy kiedykolwiek będę, 3 lata temu wsadziłam jej brata do więzienia i to był "gwoźdź do trumny", kompletna porażka co do matki chrzestnej. :roll:
Awatar użytkownika
Sol_Angelica
-#
-#
Posty: 494
Rejestracja: 2009-07-23, 22:46

Post autor: Sol_Angelica »

Rose pisze:No właśnie - czy łączy Was z nimi jakaś specjalna więź?
raczej nie, jak byłam młodsza to jeszcze miałam bliższy kontakt z chrzestną, ale jakoś teraz się to urywa...
Rose pisze:Kim oni są (ciocia, wujek, przyjaciel rodziny, brat, kuzynka itd.)?
chrzestna - przyjaciółka mojej mamy, chrzestny - kuzyn mojego taty
Awatar użytkownika
agg
-#
-#
Posty: 6707
Rejestracja: 2009-06-23, 12:12
Lokalizacja: Śrem

Post autor: agg »

Ja nie jestem jeszcze chrzestną. Ale uważam, ze moja mama dobrała mi ich beznadziejnie. Chrzestny mieszka w górach i widzę do raz na 2 lata na jakieś 30 minut. Z chrzestną to już trochę lepiej. Mieszka w tej samej miejscowości co ja, ale rzadko ją widuje.
ppatowa
-#
-#
Posty: 216
Rejestracja: 2009-07-08, 19:58
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Post autor: ppatowa »

ja jestem chrzesną i właśnie z niecierpliwościa oczekuje mojej chrześnicy, bo zjawa sie za tydzien dokladnie :) taka mała 1,5 :)

ja tam lubie moich chrzestnych, chociaz nie widuje sie z nimi zbyt czesto:)
Awatar użytkownika
maadzia13
-#
-#
Posty: 1827
Rejestracja: 2008-12-21, 18:24
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post autor: maadzia13 »

Matka Chrzestna - Siostra Cioteczna. Widuję się z nią raz w miesiącu na 5 sekund, ale się widuję :mrgreen: Kobieta w porządku jak najbardziej.
Ojciec Chrzestny- nie żyje od 4 lat. Był znajomym rodziców. Z tego co pamiętam, Człowiek na miejscu.
Awatar użytkownika
Desire
-#
-#
Posty: 95
Rejestracja: 2009-07-29, 11:40
Lokalizacja: okolice Lbn.

Post autor: Desire »

Sama jeszcze rodzicem chcrzestnym nie jestem ale jest prawdopodobieństwo, że następne dziecko jakie się w rodzinei urodzi pójdzie właśnie pod moje skrzydła.
Mój chrzestny jest fajny, natomiast moja chrzestna to niestety zołza.
Awatar użytkownika
Angel
-#
-#
Posty: 182
Rejestracja: 2009-07-25, 09:05

Post autor: Angel »

Nie mam za bardzo kontaktu z moimi rodzicami chrzesnymi. Sama czasem mówie mamie, że dokonała nie dobrego wyboru (jednak kiedy się decydowała na wybór było wszytsko ok). Spotykam się z nimi tylko na uroczystościach typu komunia święta, 18 urodziny gdzie obecność jest wskazana.
ODPOWIEDZ